Stránka 1 z 1

Snímač hladiny v nádrži na 1.6

PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2021 20:29
od Ondra1,7mpi
Dobrý den
Chci se zeptat zda se dá nějak poznat že ke snímači hladiny je funkční elektroinstalace, budíky jsem zkoušel troje, a nic...
Jsou tam dva dráty...

Re: Snímač hladiny v nádrži na 1.6

PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2021 22:17
od valda1971
Změřit multimetrem. Je tam "+" a "-". Jinak má zkušenost, že když se kablíky prohodí, tak budík ukazuje pořád plnou i při prázdné či poloprázdné :)

Re: Snímač hladiny v nádrži na 1.6

PříspěvekNapsal: sob črc 31, 2021 00:01
od Henry
Kabliky by tam mali byt 3: 2x + pre rucicku a kontrolku budiku ako 2 ploche konektory s gumovymi ciapockami na veku plavaku vedla natrubku paliva a kostriaci kabel upevneny o jednu z tusim 6 skrutiek veka plavaku po jeho obvode.

Da sa to aj jednoduchsie bez naradia: pri zapnutom zapalovani spoj + pre rucicku budika o kostru ("skrat") a budik by mal ukazat plnu nadrz. Tym otestujes funkcnost budika. Ak ten bude fungovat, bude pravdepodobne chyba v odporovej drahe snimaca hladiny (korozia - nedostatocny kontakt - nekonecny odpor - budik ukazuje "prazdnu nadrz").

Ked omylom zapojis tie 2x + konektory naopak, bude rucicka fungovat v "binarnom" rezime - podla stavu paliva bude ukazovat bud plnu alebo prazdnu nadrz (podla toho, ci poloha plavaku ma alebo nema rozsvietit "hladove oko").

Re: Snímač hladiny v nádrži na 1.6

PříspěvekNapsal: sob črc 31, 2021 06:22
od Ondra1,7mpi
Aha, děkuji, zkoušel jsem to různě propojovat s kostrou, a nic, takže chyba asi ve vedení... Max budíky, ale ty jsem zkoušel měnit 3x... Diky!