Potřebuju poradit.

Moderátor: Moderátoři

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod Mara » stř říj 23, 2019 20:00

No to uz prestava byt motorismus. S obdivem cucim na kdejaky pekny starsi stroj. Dneska alfa145, jindy fiat x1/9 v dennim provozu.. Nakladak v praci obcas taky musim resetovat, zacne to v nem chroupat jak v harddisku, trva to a po presypacich hodinach zas najede- no co to je? Akorat to ma sve nalady.. S radosti po robote sednu do nivky.. Pritom by se dalo porad delat jednoduche stroje, bez totalnich blbosti.. :D

Jaky hipster?
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod fantomas009a » stř říj 23, 2019 21:02

Laďuša píše:Neni čemu se divit. Všude, kde je ňáká elektronika, je reset normální věc. Je to mocná zbraň. Mít Hitler reset, dopadlo by všechno úplně jinak.

Jasný, pokud se chyba nebude neustále vracet, tak je reset dobrá věc. Horší bude, pokud se to bude pořád opakovat, tak resetem nic nevyřeším, jen oddálím nevyhnutelné (odhalení příčiny). Nejde to přeci do nekonečna třeba ob den resetovat.
fantomas009a
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon říj 07, 2019 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod nespor.jenda » čtv říj 24, 2019 06:15

Mara píše:Jaky hipster?

Adolf Hipster https://www.funnybits.mobi/2012/11/adolf-hipster.html
fantomas009a píše:Jasný, pokud se chyba nebude neustále vracet, tak je reset dobrá věc. Horší bude, pokud se to bude pořád opakovat, tak resetem nic nevyřeším, jen oddálím nevyhnutelné (odhalení příčiny). Nejde to přeci do nekonečna třeba ob den resetovat.

Obávám se, že jde (respektive není to nemožné). Pak si na to člověk zvykne a dojde k tzv. normalizaci odchylky, která byla příčinou havárie raketolánu Challenger.
(Ne s resetem, ale s jiným problémem to znám z vlastní praxe. Měl jsem Ford. I když to byl vlastně Volkswagen.)
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod fantomas009a » pát říj 25, 2019 22:31

Tak reset pomohl na dva výjezdy, na třetím závada zpět. Další reset, auto v pohodě. Po dalším startu, opět závada. U známého v dílně jsme sundali klapku, pořádně pročistili klapku i ventil volnoběhu. Pak jsme zjistili, že plastová vsuvka v sání byla spadlá uvnitř a otočená opačně. Prostě se v tom asi někdy někdo "voral" a strčil to tam osazením napřed, takže se to tam mlátilo ze strany na stranu. Zatím auto funguje, tak uvidíme. Pokud bude problém přetrvávat, tak si známý automechanik myslí, že na 90% bude v čudu ventil volnoběhu. A měli jsme ho venku a fungoval. Kde by se případně nechal koupit a za kolik? Na lada-díly.cz jsem ho nenašel...
fantomas009a
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon říj 07, 2019 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod Luděk Ondrůch » sob říj 26, 2019 11:17

VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod hush » sob říj 26, 2019 12:37

Tam bych ho nebral, pokud teda nezměnili dodavatele, ale ten jejich MasterSport byl ještě horší než ten můj špatný v autě....
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod Luděk Ondrůch » sob říj 26, 2019 20:23

Bral jsem od nich v létě do Kaliny a poslali mi ruský.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Potřebuju poradit.

Příspěvekod fantomas009a » sob říj 26, 2019 22:30

Luděk Ondrůch píše:http://www.lada-dily.cz/produkty/detail-produktu/lada--snimac-volnobehu-821873.html

Tam mě právě zarazilo, že píšou snímač volnoběhu, tak jsem si nebyl jistý.
fantomas009a
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon říj 07, 2019 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků