Jakou autobaterii do NIVY?

Moderátor: Moderátoři

Re: Jakou autobaterii do NIVY?

Příspěvekod Aron » sob říj 09, 2021 04:43

Jenom pro vysvětlení není Varta jako Varta již nekolik let prodávám baterky varta s původem přímo od výrobce Varta Česká lípa a procento reklamací s výrobní vadou je naprosto mizivé.Smůla je,že různí vychitrálci tahají na český trh baterky z východního bloku které jsou stejné,ale vyrobemy s višším tlakem na cenu a tomu samozřejmě odpovídá kvalita.Takže taková baterka se u nás prodává za velice líbivé ceny a často zjišťuji když se taková baterka dostane ke mě na nejakou reklamaci,že podle záručáku je sice prodaná před půl rokem,ale podle výrobního čísla je stará roky 1-2-3?.Takže pokud koupíš takového cesťáka nebo sklaďáka tak je to takzvaně v řiti a je to častý problém.Tkže rada pokud kupuješ baterku Varta a ostatní baterky vyrobené ve vartě (Bosh,startline,AFA atd.)tak čtvrté číslo ve výrobním čísle značí rok výroby bráno z leva.Já osobně jezdím na Vartách celý život a nemám problém.Doporučení: pokud jezdíš terén kup si baterku typu AGM,která je otřesuvzdorná a asi nejvhodnější,kterou mám vyzkoušenou v offroudech různých značek a v dodávkách rozvážejících zboží po obchodech a dělají 30-50 startů denně je Optima.
Aron
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte led 14, 2014 18:00
Bydliště: Vysočina

Re: Jakou autobaterii do NIVY?

Příspěvekod Kolben » pon říj 25, 2021 15:50

Co se týče Varty, baterkář mi vysvětloval, že Varty mají vevnitř tenké desky a jsou tím pádem náchylné na poškození při nepravidelném provozu (hlubší vybití, opětovné nabíjení a s tím spojené kroucení desek). Zatímco Banner a třeba Exide mají desky silné a tím pádem jim tohle kolísání tolik nevadí. Já tehdy kupoval baterku do Octávky, co stojí většinu času na firmě jako náhradní a "co kdyby", měl jsem vybranou Vartu a nakonec jsem odešel s levnějším Exidem. Je to asi 3 roky zpět.
Lada Niva, r.v. 2000, 1.7 SPi, aktuálně v přestavbě
Kolben
 
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 14, 2011 12:04
Bydliště: Střední Čechy, okr. Benešov

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků