Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Moderátor: Moderátoři

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod sulipupin » ned dub 24, 2016 11:44

Tak to nějak naskočilo zpět ale ukazatele paliva a teploty zůstávají ležet až když auto dyl jede tak se oživí.Mě by zajímalo jestli to může být špatný čidlo teploty jak jsem se tu dočetl?A jestli ju tak jestli to je to čidlo s jedním drátem pod čtvrtou svící?Díky.Jinak jsem rozebral budíky a v jednom místě byla přerušena taková ta měděná páska co propojuje různý ty Elektro serepeticky tak jsem to propajel a je to v pohodě. :D
sulipupin
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2015 12:48

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Raduz » ned dub 24, 2016 15:15

Už jsem to někde psal, palivometr mně nabíhal strašně dlouho, teplota se mi pomátla ukazovala najednou 130st. po otřesu třeba zase spadla na 90st.
Sehnal jsem si budíky z 15ky/16ky napoji a vše fungovalo OK, pak se mi naskytla za dobrý peníz koupě zánovního sdruženého budíku tak jsem jej vyměnil a vše zase fungovalo na 1*. Na starém budíkovníku jsem žádnou viditelnou závadu nenašel, jestli odešla nějaká, el. součástka na tišťáku, jsou tam nějaké odpůrky, bo co se tam dělo nevím.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod sulipupin » ned dub 24, 2016 18:06

No mě ty budíky nenabihaji postupně nebo částečně ,leží jak mrchy, ale jak se auto ohřeje tak náběhnou ani to nepostřehnu ,to mě vedlo k myšlence že by mohlo blbnout to čidlo teploty.Nebo se taky mylim. :D
sulipupin
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2015 12:48

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod mirozv » pon dub 25, 2016 19:52

Ahojte. Vďaka strate posledných zvyškov zdravého rozumu som sa okrem Lady 2112 stal majiteľom ďalšieho výtvoru Volžského Automobilového Závodu, konkrétne Lady Niva r.v. 2006. Hneď od kúpi nefungoval palivomer, ani teplomer. Keby jeden, to by sa dalo zniesť, ale hneď oba. Keď som prístrojovku vydoloval z vozidla Vazidla, že premeriam napätia, zistil som, že nikde a palivomere ani teplomere, som nenameral 12V proti kostre. Dneska som ju rozobral. Zistil som, že z druhej strany, je odparená plusová vodivá cesta, boli tam síce nejaké drôtové spoje, skúsil som popreletúvať všetky spoje, vyzerá, že napätie by malo byť tam kde má. Ďalej asi chýba spoj medzi 120Ohm rezistorom a kostrou na teplomere. Podľa schémy by tam ten spoj asi mal byť. Skúsim to nahradiť drôtovou prepojkou a uvidím. Čo bolo prícinou vyparenia sa cesty netuším . Skrat? Nemá niekto foto DPS? Ďalšie elektrické závady: Nesietila ľava predná a pravá zadná obrysovka, Netušil som, že Niva to má skríža, po premeraní poistiek, nejakým záhadným spôsobom sa tu upravilo, asi zlý kontakt v poistkovke, nefungujú interiérové svetielka, skúsim prejsť kontakty vo dverách a v lampičkách. Teraz k tej pristrojovke, chýbajúca cestička viď obrázok to, že chýbajú matičky si nevšímajte, je to "under construction" :rolleyes:
PS: Neviem, prečo mi nechce zobraziť obrázok z rajčete
Obrázek
20160425_195602.jpg


Obrázek
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod mirozv » úte dub 26, 2016 20:01

Budíky zasa ukazujú
Přílohy
20160426_200335.jpg
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod sulipupin » čtv dub 28, 2016 19:30

Mě taky,vyměnil jsem pristrojovku byla za super cenu a je klid!!!Teda snad?Díky všem za pomoc! :D
sulipupin
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2015 12:48

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Lubomir76 » čtv lis 03, 2016 17:42

Zdravím všechny fandy vozů Lada. Potřeboval bych poradit s přístrojovkou. Mám Nivu r.v.2011, cca po roce mi čas od času začaly padat všechny budíky, nebo se sekly a pak zase naskočily. Všechny kontrolky i podsvícení ovšem fungují normálně. Jedná se o přístrojovku VDO (2x LCD displej). Vzhledem k tomu, že se to dělo občas, nebylo to možné reklamovat, protože tato závada se při kontrole nikdy neobjevila (kromě jiných, které bez řečí v záruce odstranili). Ze začátku stačilo odpojit na chvíli baterku a zas to normálně naskočilo.
Později se to seklo na dlouho, tak jsem prolezl fóra a rady, vyčistil všechny země, palubku vyndal, nandal, vyčistil konektory. Pak jsem zahýbal kabelem ve svazku za palubkou (konektor SAAB) a naskočilo to. Super, ale jen na půl roku. Na podzim 2015 se to seklo zase. Tehdy jsem rozebral LP bok a hledal chybu tam. Všechny konektory okolo ŘJ jsem vyčistil, všechna uzemění, co jsem našel, dotáhl, zkontroloval pojistky. Nic, pak jsem nastartoval a zatahal za kabelový svazek u podlahy a zas to naskočilo. Vydrželo to fungovat do tohoto března. U Varšavy začaly budíky padat, jednou pomohlo klepnout za jízdy nohou do LP plastu u opěrky na nohu, ale pak už ani to. Od té doby nepomáhá nic. Rozebrané jsem to měl mnohokrát. Maximálně se na levém LCD objeví osmičky a všechny symboly, co umí zobrazit (budíky mrtvé) a po vypnutí motoru už zase ani to ne.
V Sadské mi poradili, ať vyměním pojistky, že to určitě nebude palubkou. Vyměnil jsem, napružil a pročistil kontakty, ale nepomohlo to.
Vzhledem k tomu, že zbytek přístrojovky funguje normálně a nejdou vždy všechny budíky, myslel jsem, že to bude zem nebo +. Vzal jsem multimetr a zjistil, že do všech kontaktů bílého i červeného konektoru vedoucích do přístrojovky jde proud (nebo je tam zem, když motor běží (našel jsem si zapojení přístrojovky VDO, abych něco nezničil).
Mám tedy podezření, že chyba teď bude v přístrojovce. Dnes jsem ji poprvé celou rozebral (nejsem elektrikář), pohledově na tišťáku není nic přerušeného, nic ohořelého (je jako nová), ale jedna packa z krycího plexiskla byla ulomená (chyběla tam), takže se v tom už někdo hrabal, pokud to neulomili teda už při výrobě.
V autě mám palubní počítač, takže rychlost, otáčky, množství benzínu, teplotu kapaliny atd. vidím a můžu normálně jezdit. Je to zapojené na OBD zásuvku a pak na kabely jdoucí do palubovky (ukazatel paliva, zapnutá světla). Tohle jsem přidělal, až když to začalo blbnout. Bohužel to neukazuje kilometry - mně by to nevadilo, ale na STK to musí určitě být, takže to musím dát dohromady.
Napadlo mne nakonec, že přehodím přístrojovku z jiné Lady a budu hned vědět, jestli koupit přístrojovku nebo se hrabat v kabelech. Ale neznám nikoho, kdo má Ladu s tou displejovou VDO. Nových Lad je jako šafránu a tady na Karvinsku jsem žádnou neviděl. Nová digitální, říkali v Sadské, stojí cca 9000,-, tak ji nechci hned koupit a zjistit, že nefunguje taky a stará byla OK.
Má-li někdo z vás nápad, co s tím, budu rád. Je-li tu někdo v okolí, kdo má přístrojovku VDO, v autě se už taky hrabal (u Lady asi nic neobvyklého) a byl by ochoten vyzkoušet funkčnost té mé, uvítam to. Jedna nová 5D Niva stávala občas v Porubě, ale nevím koho je - když ji sháním, není tam.
Omlouvám se za dlouhý text, ale je tam snad vše, co je potřebné. Doporučili mi vás na offroad fóru, kde tolik Lad není.
Dík za trpělivost při čtení. Luboš
PS: Jinak auto jezdí, troubí atd., vše krom těch budíků funguje. Budíky ukazují to, na čem se zasekly.
Přílohy
Přístojovka VDO.jpg
motor běží, auto stojí, většinou ale LCD neukazuje nic
Lubomir76
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 03, 2016 15:57
Bydliště: Orlová

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Chester » čtv lis 03, 2016 21:05

Mám přístrojovku VDO z 211x jednodisplejovou, ale nejsem poblíž tebe.
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
Chester
 
Příspěvky: 848
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Lubomir76 » čtv lis 03, 2016 22:15

Díky za odpověď, Chestere, ta tvoje určitě nebude mít stejné zapojení - to bych neriskoval, i kdybys bydlel vedle. Levý displej normálně ukazuje hodiny/napětí/vnější teplotu. Přepíná se stiskem tlačítka. Dlouhý stisk pak nuluje denní počítadlo km (km=pravý displej).
Lubomir76
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 03, 2016 15:57
Bydliště: Orlová

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod mirozv » ned lis 06, 2016 08:51

Mám pocit, že jedno a dvojdisplejový panel prístrojov sú zámenné, maximálne na červenom konektore nebude zapojený pin 1 snímač vonkajšej teploty
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Lubomir76 » stř lis 09, 2016 09:58

Asi máš pravdu (pin 1 červeného konektoru je venkovní teploměr). Tak pokud se po MSK a okolí, Slovensko nevyjímaje, pohybuje i někdo s jednodisplejovou přístrojovkou z Lady a byl by ochoten to vyzkoušet, ať dá vědět. Do ledna je na to čas. Výrobce nehraje roli, to musí být u stejného typu panelu zapojené stejně.
Lubomir76
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 03, 2016 15:57
Bydliště: Orlová

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Majo » pát lis 11, 2016 05:22

ja ich mam hned niekolko aj ejdno aj dvojdisplayovych, ale tiez nie som zrovna pobliz... akurat mi nejde do hlavy ako mohlo fungovat kopnutie do plastu u nohou...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Lubomir76 » pát lis 11, 2016 09:30

Ahoj Majo, za tím plastem vede v rohu kabeláž od palubovky, a asi od všeho k ŘJ a dál k zadku auta. Myslím, že kopnutím do toho plastu (za jízdy mne nic lepšího nenapadlo) jsem tímto zahýbal i nějakýma kabelama. Proto si nejsem 100% jistý, jestli je chyba v přístrojích nebo v kabelu. Třeba včera za jízdy na L displeji po chvíli naskočily nuly, pak se změnily na "všechno" (viz obr. výše). Budíky ale zůstaly mrtvé. Pokud bys měl čas, rád si udělám výlet a bude jasno, jestli je to v kabeláži nebo v palubce.
Lubomir76
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 03, 2016 15:57
Bydliště: Orlová

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod mirozv » sob lis 12, 2016 07:40

Čo ukostrenie budíkov? Prípadne prejsť káble. Pri odložení ľavej nohy môže pokojne dôjsť k pristupeniu káblov. Ten kryt mi vlastnosťami pripomína kelímok od jogurtu.
Přílohy
tmp-cam--1083891512.jpg
tmp-cam--1083891512.jpg (25.8 KiB) Zobrazeno 1495 krát
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: Přístrojová deska - Niva + POJISTKY

Příspěvekod Lubomir76 » sob lis 12, 2016 20:10

Ta tvoje fotka to vystihuje přesně, Miro. V podstatě si občas šlapeš po kabelech. Na tom krycím plastu se hodně šetřilo, to je fakt, ale prý se dá koupit za babku, tak to v Rusku nikdo neřeší. Tato ukostření jsem zkontroloval, vyčistil a dotáhl: vpravo za přístrojovou deskou (2 černé kabely), na šroubu pod volantem (černý kabel), kostra na ŘJ (hnědý kabel), zem u pojistek (levý šroub), pod kapotou u nádržky brzdovky a zem u baterie. Nic (kromě té u brzdovky) nebylo zkorodované (auto nebrodí). Pak taky všechny konektory od palubky k ŘJ, včetně těch vedoucích do ŘJ (odpojené, vyčištěné, zapojené).
Pokud znáte u palubovky ještě jinou kostru, dejte vědět, já tam nikdy už nic jiného nenašel.
Ještě jednou rozeberu ten bok a zkusím probrat ty kabely. Předpokládám, že nesvítící žárovička ve spínači ventilátoru to dělat nemůže (ta teda nesvítí a mám pocit, že kdysi svítila (tu vyměním taky). Pak dám vědět, jestli jsem na něco nového přišel.
Lubomir76
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 03, 2016 15:57
Bydliště: Orlová

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků