Niva původně AXTEC, nyní WEBER

Moderátor: Moderátoři

Niva původně AXTEC, nyní WEBER

Příspěvekod Marek » sob říj 27, 2012 17:00

Normálně do této sekce vůbec nechodím, neb s Nivami nemám moc do činění. Ale musím udělat výjimku.

Jednomu klubákovi jsem nedávno předělával Nivu 1600 z AXTECu na WEBER 2106. Záměrně si přál mechaniku a OZON bylo problém sehnat. Vyskytl se problém, s kterým si nevím rady. A to je co říct ;-).

Karburátor je vyměněn za mechanický WEBER DSR32 s označením 2106-xxxxxx, tedy dle kubatury správně. Zapalování zůstalo původní, tedy bezkontaktní rozdělovač, modul a cívka ze Samary. Veškeré podtlakové hadičky a elektrika původně určená pro AXTEC jsou vyřazené z činnosti. Předělával jsem to již několikrát a nikdy s tím nebyl problém.

Motor běží bez problému. Ovšem pokud se ohřeje, po určité době zničehonic a naprosto bez příčiny chcípne - jak ve volnoběhu, tak i při jízdě. Okamžitě po otočení klíčkem naskočí a běží, po chvíli opět chcípne. Pokud v okamžiiku, kdy motor chcípne, otevřu karburátor, v komoře je palivo do předepsané (nastavené) výšky, takže karburátor to nedělá - je to jistojistě v elektrice.

Majitel vyměnil Hallův snímač v rozdělovači, modul i cívku a dělá to stále. Jsem z toho docela zoufalý a je mi líto, že mu neumím pomoci.


Nápad?
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Niva původně AXTEC, nyní WEBER

Příspěvekod Dusan » úte říj 30, 2012 16:03

Osadit klasicky rozdelovac s kladivkom a cievku,,, pripadne by som na stavajuce elektricke zapalovanie natiahol +12V z inej poistky.
Teraz si spominam tie konektory na zapalovani za vela nestoja, raz sa mi podarilo natlacit konektor na rozdelovac tak ze vytlacilo jeden pin, auto islo len pri pohynani zatriaslo s motorm na chvilku stratilo kontakt a zdochlo.

Elektromagnet voonobehu pracuje ? nezasejkava sa... cvaaka po pripajani napetia ?
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Niva původně AXTEC, nyní WEBER

Příspěvekod Marek » stř říj 31, 2012 08:58

Elektromagnet volnoběhu je úplně pryč, je tam zbytečný.

Ale ty konektory prohlédnu a elektriku zkusmo natáhnu přímo od baterky. To přece není možné, aby to tohle dělalo.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Niva původně AXTEC, nyní WEBER

Příspěvekod martas » stř říj 31, 2012 14:32

Přesně takhle mám taky udělanou nivu, měl jsem stím také problém, nestartovalo, dávalo jiskru kdy chtělo, nebo vůbec, po výměně snímeče v rozdělovači bez problému jezdí... myslím, že jsem Ti psal o radu... Určitě to bude nějaká ptákovina, špatnej kontakt nebo něco podobného...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků