Unik oleja z prevodovky

Moderátor: Moderátoři

Unik oleja z prevodovky

Příspěvekod Wolfhunt » úte říj 26, 2010 13:34

Caute, prioristi.

Nemali ste trochu problem s unikom oleja z prevodovky? Uz asi 2 tyzdne sa mi pod autom robia mastne kruhy - nic apokalypticke, ale je to nieco jasne olejnate. Motorovy olej to vsak nie je.
Ked som vcera kontroloval motor, tak prevodovku mam trochu zamastenu a zda sa, ze z nej nieco pomaly tecie. Teda aspon vzdy po jazde autom (asi ked je olej zohriaty). Na mierke je oleja po ryzku MIN.

Zajtra idem do servisu, ze co je vo veci, ale rad by som vedel, ci ste sa s tym nestretli. Zarazilo ma, ze ta mierka je tam len tak lahko zastrcena, cakal som trochu viac odporu, pripadne nejake to srobovanie. Proste ide vybrat a zasunut prilis lahko (podla mojho laickeho nazoru...).

Dakujem.
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Fišer Jiří » pát říj 29, 2010 21:28

Tu měrku jsem si zkoušel a zdá se mi že jde lehčejc než u desítky,ale malý odpor tam je,takže bych to neřešil.Koukal jsem pod auto a člověče taky to mam kolem převodovky nějaký mastný.Příští čtvrtek mi to v servisu zvedne a číhnem na to,stejně tam potřebuju,nebo mi píská destička při pravým rejdu.
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
 
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvekod plavec » pon lis 01, 2010 18:49

Fišer Jiří, Jirko, nezačínáš mít už pomalu pocit, že Tvůj kus nebude časem zrovna ten nejlepší? Jednotka Ti tam skoro nejde narvat, a teď tohle.... :roll:
Kua takový pěkný auto a střeva nedodělaný. :?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod zelvotron » pon lis 01, 2010 20:38

Ty umíš tedy potěšit :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wolfhunt » úte lis 02, 2010 15:51

Zdravim vas,

no takze takyto update: bolo vycistene, v piatok dali auto hore, miesto, kde to bolo zamastene, bolo teraz uplne suche. Takze auto slo dole, cez vikend sme jazdili, vsetko v pohode. Az v pondelok sa nieco male pod autom objavilo.

Stale si myslim, ze je to prevodovka - je mastna zvrchu (otcova prevodovka je uplne sucha, moja je zamastena). Budem jazdit tak 2-3 tyzdne a potom skusim, co hladina oleja v prevodke.

Opravar este zamumlal, ze by to mohlo byt gufero nad prevodovkou, ale potom tuto vetvu nerozvijal dalej.

Nuz, takze zatial tolko.
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Příspěvekod zelvotron » úte lis 02, 2010 16:09

Převodovku mám shora taky zamaštěnou, i když to utřu za chvíli je to zpět, ale olej z převodovky neubývá.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod FOMA » úte lis 02, 2010 21:16

no na spodku převodovky mám taky jakoby neustále kapky,ale nekape to a hlavně neubývá v něj oleja :) !!
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod Fišer Jiří » stř lis 03, 2010 22:01

plavec píše:Fišer Jiří, Jirko, nezačínáš mít už pomalu pocit, že Tvůj kus nebude časem zrovna ten nejlepší? Jednotka Ti tam skoro nejde narvat, a teď tohle.... :roll:
Kua takový pěkný auto a střeva nedodělaný. :?
Já chvíli přemýšlel jakou jednotku myslíš,myslel jsem hned řídící :lol: ,ta je v pohodě, vlastně obě :P ,asi je to tím,že nad tím nepřemejšlím tak negativně,dyť je to v záruce 3roky chachacha,tak co mě má štvát,prkotiny ani ty vlastně nejsou, já jen chci mít to auto pod dozorem již od začátku,jsem přeci jen vyškolenej z desiny!Já jí prostě miluju :P
Zítra jdem na hever číhnu na ten oil!
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
 
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvekod plavec » čtv lis 04, 2010 07:10

Fišer Jiří píše:Já jí prostě miluju

Když ji miluješ, není co řešit :D
Jednotku jsem myslel Kvalt 1.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Tommel » čtv lis 04, 2010 08:48

Fišer Jiří píše:dyť je to v záruce 3roky chachacha


Ano přesně tak 8) , až bude po záruce tak nás všechny smích možna přejde :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Příspěvekod plavec » čtv lis 04, 2010 18:30

Tommel píše:tak nás všechny smích možna přejde

Jen aby vás nepřešel ještě dřív. To bych vám rozhodně nepřál.
Třeba já už se včera dočista probudil hrůzou a beznadějí cože s tou mojí parodií na auto budu vůbec dělat... :? Někdy v půl třetí ráno. Nu což nejvyšší čas kontaktovat svého lékaře a nechat si vystavit žádanku na psychiatrii.Když řeknu že mám dvě ruský plečky a co jsem zažil s něma za orgie, jistě mě vezmou bez čekání a předběhnu všechny v čekárně. :mrgreen:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Fišer Jiří » čtv lis 04, 2010 22:09

Tak mi zjistili ten unik oleje z převodovky.Nepatrně to slzí od simerinku od poloosy,už ho objednali,takWolfhunt číhni jak to vypadá u tebe.
Jinak pískání pravého kola při rejdu odstraněno,dělala to jedna volovina.Mám disky s rostečí šroubů 100,tudíž tam musí být takové plovoucí šrouby s konusovou podložkou, která u bezpečnostních šroubů není a to způsobovalo pískání,brzdy jsou OK!Takže se tam daly původní šrouby s podložkou a problém vyřešen.Na ty bezpečnostní šrouby si nechám vysoustružit ty konusové podložky a pak je tam na jaře dám zpátky
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
 
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Příspěvekod Wolfhunt » pát lis 05, 2010 16:52

Fišer Jiří píše:Wolfhunt číhni jak to vypadá u tebe.


Skusim kuknut tento vikend. Inak ten automechanik spominal simmering, ze ci to odtial nejde... Ved uvidime. Tieto dni som pod autom nevidel ziaden flak, ale ani som nim nejazdil. Takze az cez vikend...

Pekny vecer vstkym!
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků