Tlumiče a pérování

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod plavec » pát pro 19, 2008 07:33

žež píše:
Jiri píše:Já si o ně řekl přímo na mělníku když měnily zadní tlumiče. Děsně se divily odkud o tom vím že něco takového existuje.. .... asi by nebyl problém je uříznout z jackelu a vyvrtat patřičné díry doma.


Udělat de skoro všechno, ale pokud to pude sehnat na Mělníku, tak si to raději koupím než se drbat z výrobou. Kdybych měl vzor podle čeho by se to dalo okopčit tak je to o 100% lehčí práce. Zavolám tam a uvidím. Když to nebudou chtít poslat tak si udělám výlet :D


Nemusíš si dělat výlet, stačí když zajdeš do nejbližšího LadaServisu, a tam Ti je objednají a pak si je u nich vyzvedneš. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Chester » pát pro 19, 2008 17:04

Nevěděl by někdo náhodou katalogové číslo těch kostek?
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
Chester
 
Příspěvky: 849
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Příspěvekod zelvotron » pát pro 19, 2008 19:21

No oni asi nejsou ND, ale doplněk, takže to nemá číslo, v katalogu nejsou :(

Obrázek
http://www.autoprospect.ru/vaz/2110-zhi ... bilya.html
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod FOMA » pon úno 09, 2009 20:20

Jaké máte na autě tlumiče?Nebo to celá řada 10 je tak tvrdá?
Předchozí majitel chtěl puvodně zvednout zadek a koupil tlumiče (zadní)prý nejtvrdší co se prodávali na 10 ku.Je sice pravda,že auto v zatáčkách na pěkných cestách nezvykle sedí (nenaklání) a jede tiše ale po zalátaných cestách je to o dost horší(teda i ve srovnání s Fobií).Nehledě na to že jsem kovaný odchovanec 21061.
Ty pružina zřejmě nelze ,,štelovat,, :?:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod žež » pon úno 09, 2009 21:55

Jaké máte na autě tlumiče?Nebo to celá řada 10 je tak tvrdá?

Na ladě mám ještě původní tlumiče, namontované na ruské lince při výrobě a jsou dosti blato.
Ta pružina zřejmě nelze ,,štelovat,, :?:

Na motorce se většinou štelovat dá ale na autě se v 99% mění kus za kus.(Štelovací tlumiče existují i na ladu řady 10, cena na přední nápravu je cca.20 000) :?
Až budu měnit tlumiče tak na zadní nápravu kupuji plynokapalinové i s tvrdšími pružinami.
http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=9&

Nemusíš si dělat výlet, stačí když zajdeš do nejbližšího LadaServisu, a tam Ti je objednají a pak si je u nich vyzvedneš. :wink:


Bejvávalo. Dneska jsem si konečně zajel do Šlapanic (BVT.sro autorizovaný prodejce vozů LADA) a ukázal jim ten "plánek ladakostek" od tavriho. Chvíli na to koukal a říká, že to ještě neviděl. Až jsem mu řekl, že to má na 2111 každej druhej, tak zavolal do Prahy a dozvěděl se smutnou zprávu :cry: . V Praze už ty kostky neměli na skladě asi rok a už asi ani nebudou.:cry: :cry: To mě se..! :evil: Cena byla kolem 500 kč.

Pokud by se ty kostky někde naskytly tak dejte vědět! Klidně bych pro ně jel až do toho Mělníku. :D
Naposledy upravil žež dne úte úno 10, 2009 21:06, celkově upraveno 1
žež
 
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Příspěvekod Chester » pon úno 09, 2009 22:08

žež píše:už asi ani nebudou

není problém je vyrobit, kdyby ste chtěly dám i foto těch vyrobenejch (táta si vyhrál a vypadaj docela jinak) ale až je sundám před technickou, na kterou musim do konce února.
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
Chester
 
Příspěvky: 849
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Příspěvekod rudo. » pon úno 09, 2009 22:59

Tomáš, ten tvoj pocit z tvrdosti podvozku je oprávnený.
Veľká chyba sa stala, že ti do zadu dali tvrdšie tlmiče. Môžeš mi veriť, že tlmiče sa predávajú aj také tvrdé, že tlmia aj z jednej aj z druhej strany. :) Je to ozaj na smiech. Nie každého predavača zaujíma čo predáva. Zadné tlmiče sú Samarácke a možno aj preto takáto ponuka existuje.
Pôvodné, nie sú až také blato ako by sa zdalo, aj keď mi jeden odišiel po 50000km, tak kôli spadnutej manžete.
Ak by si sa chcel zbaviť toho búchania na zlej ceste, tak Asomi aj s pružinami Asomi, napríklad, tvrdia RU.
No zo zadu to až tak nepočuť, myslím pri pôvodných tlmičoch.
Ináč, dávaj bacha kôli tým tvojim zadným tlmičom. :wink:
rudo.
 
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvekod zelvotron » úte úno 10, 2009 10:42

Chester píše:
žež píše:už asi ani nebudou

není problém je vyrobit, kdyby ste chtěly dám i foto těch vyrobenejch (táta si vyhrál a vypadaj docela jinak) ale až je sundám před technickou, na kterou musim do konce února.


Nechal bych je tam, prd poznaj 8) V nehorším řekneš že je to originál a klidně před technikem brnkni do prodejny :)

Jinak k těm kostkám, musím zjistit jak to má vyřešený priora, náprava bude stejná, takže jestli budou jiný pružiny a tlumiče tak vzít ty, nebo jestli je to stejný tak ty kostky zase brzo dovážet začnou :idea:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » úte úno 10, 2009 17:20

K tomuto tématu mám taky lahůdku.Jen jsem přendaval kola mezi sebou zepředu dozadu a naopak(kvůli rovnoměrnýmu sjíždění) ale co jsem zjistil mě docela zarazilo na zadku jsem měl pneumatiky jaksi zborcený.Vypadaly jako když jsou nahuštěný na mnohem větší tlak než by měly být.Zprostředka se "šklebily" a ta prostřední spára(drážka) byla asi dvakrát širší než by měla být a celý tvar pneumatiky připomínal spíše něco jako paragraf :shock: Praskly v ní nejspíš ty dráty.Při představě jsem s něma jezdil na dálnici místama i 140 mě může těšit jen to, že byly na zadní nápravě.

Tak jsme se vydali do pneuservisu- pneubazaru někde za Jihlavou a světe čuduj sa, měli tam hned u vchodu přesně ten můj rozměr co jsem hledal, dvě gumy, tak sme je tam hned přezuli a cena 1.100kč (jedna za 550kč a přezutí gratis.) Sava Eskimo S3. :wink:

Ty starý jsem si schoval na památku, kdybyste je někdo chtěl vidět. :wink:

KOSTKY Pokud vypadají rozumě, což určitě jo, tak by nemuseli remcat.Hlavně to chce najít dobrou STK, a ne tu, kam přijedeš a hned u vrat se budou divit se slovy: " Noo Lada, tak to sme tu dlouho neměli, to už se snad dá koupit i zadarmo" A po projetí linky nadával, že to moc nebrzdí, ale že se dobře vyspal tak mi to teda dá zase na dva roky i přes ty závady.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod rudo. » úte úno 10, 2009 20:00

Brzdy som si robil sám a na STK - žiadny problém.
rudo.
 
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvekod žež » úte úno 10, 2009 21:33

není problém je vyrobit, kdyby ste chtěly dám i foto těch vyrobenejch (táta si vyhrál a vypadaj docela jinak) ale až je sundám před technickou, na kterou musim do konce února.

Tak pokud to sundáš tak sem hoď por fotek a ještě by bodlo pár rozměrů (síla plechu, výška, šířka atd.) Ať se to lépe vyrábí.
žež
 
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

TLUMIČE

Příspěvekod plavec » sob zář 12, 2009 20:49

Zadní tlumiče jsou ze samary jsem se tu dočetl.A co přední ty ne? Kolik stojí na Koněvce? Tohle mi přijde docela drahý ne....? http://www.automatejcek.cz/eshop.php?zn ... e=Zobrazit
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » ned zář 13, 2009 16:23

Zadní jsou ze jako Samary, resp. tam jdou dát. http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... =tlumi%E8e
Přední se prodávají většinou jen jako výměnná část tlumiče...
Mám nové originální přední (vcelku) ze Samary, ale nevím jestli tam jdou dát... jsou na prodej
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod FOMA » ned zář 13, 2009 17:55

No já mám zadní tlumiče měněné asi cca 2roky stály 3500czk,jsou to ty tvrdé,je sice pravda,že auto s nimi sedí docela dobře v zatáčkách ale o komfortu pérování se tedy mluvit nedá,nedokážu si s tím představit jet na UA,zejména žena to nese dost těžce :evil: ,proto bych se chtěl projet v nějaké jiné 2111 pro porovnání.
Často koketuji s myšlenkou,že bych je vyměnil za standartní,ale vyhazovat dobré se mi nechce,snad jen v případě,že by měl někdo zájem o ty moje tvrdé.(nekupoval jsem je já,ale předchozí majitel,nelíbilo se mu,že po naložení lada tahá zadek po zemi...no netušil,že existují ,,,ladakostky,,. :? :wink:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod plavec » ned zář 13, 2009 18:37

FOMA píše:proto bych se chtěl projet v nějaké jiné 2111 pro porovnání.
v tomhle asi nepomůžu.Mě přední tlumiče vytekly a tak se na zadní bojím jen podivat. Navíc jestli se vůbec ukážu na sraze tak na chvilku. :-(
tavri píše:Přední se prodávají většinou jen jako výměnná část tlumiče...
a za to chtějí kolik peněz nevíš?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků