Hukot při 5ce a plynu - vyřešeno

Moderátor: Moderátoři

Hukot při 5ce a plynu - vyřešeno

Příspěvekod ichmael » ned čer 15, 2008 21:52

Když tam mám zařazenou 5ku, tak jakmile přidám plyn, tak to hučí - vyšší tóny a čím více plynu, tak je ten zvuk rychlejší a halsitější :-( Ale je to jen při 5ce a je jedno jestli jedu 90 nebo 130. Při jiných stupních je to OK. Prý by to mohlo být něco s převodovkou, ale demontovat se mi jí moc nechce. Napadá vás, co by to mohlo být?
Naposledy upravil ichmael dne ned črc 27, 2008 21:15, celkově upraveno 1
лада 110 8V tyrkysová metalíza v techničáku modrozelená svétlá metalíza ;-(
Uživatelský avatar
ichmael
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 06, 2007 21:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned čer 15, 2008 21:53

Převodovka?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod plavec » pon čer 16, 2008 18:15

jestli je to vážně převodovka tak jdi vyloupit banku, protože ta cena je lupičská, měnil jí myslím JakubN, ten Ti řekne kolik ho stála.

tak jsem to našel: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... &start=855 cena 29.tisíc., ale myslím si, že jestli je někde nějakej opravář převodovek, tak by to nemuselo bejt tak drahý to opravit, třeba je jen nějaká hřídel trochu ohnutá, nebo vyběhaný ozubený kolečko. Nevím, jen si tipuju.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tonda » pon čer 16, 2008 20:02

Ichmael - dej to někam do dílny kde jsou zvyklí dělat převodovky. Auto se dá na zvedák, sundá se levé přední kolo, povolí se silenblok převodovky aby to šlo kousek dolu. Sundá se kryt z převodovky a vymění se pětkové kolečko.
Když by někde chtěli demontovat převodovku, tam odsud jdi rovnou pryč.
Záludnosti na převodovce nejsou - je to jedna z nejběžnějších převodovek.
tonda
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod Jiri » pon čer 16, 2008 21:37

taky mi kdysi odešla převodovka, snad někdy kolem 70 000km od prvních příznakl do stavu kdy tam byla jen trojka a nic jinýho to bylo tak 100km dovezl jsem to jestě do mělníka. Oprava byla hotová do týdne a svezla se při tom výměna spojky. Dali mi tak jinou repasovano převodovku u který sice šla dobře dvojka ale špatně se tam dávala jednička. Místo 29 kkč mě repasovaná přišla i se spojkou a prací jen na 22kkč.
(no ne že by to nabídli sami od sebe ale řekli že musi prevodovku vyndat a pak se uvidí. za dva dny mi volali že převodovka je totalně na šrot a že nova je za 29 + prace + spojka ++ odhad 42 000. jestli souhlasim s cenou.. řekl jsem že do dvou dnu zajistim odvoz vraku na šrotiště. Pak následovalo ticho a pan Burian řekl že by tam dali nějakou repasovanou převodovku a že by to mohlo být okolo 20kkč ale bez záruky na ní. Tím byl osud lady zpečetěn. (kdyby mi tenkrát někdo nabídnul odkup auta na díly za 20 000 neváhal bych ani chvilku) začal jsem se koukat po jiném rodiném vozítku :-( a modlil jsem se aby ta "repasovaná" převodovka přežila do te doby než auto najde nového majitele" Zimu jsem přežil s zatuhlou převodovkou s olejemPP80 - nakonec mi bylo i líto cpát peníze do syntetického oleje.....
a při tomhle testu kaliny měli taky smůlu na převodovku hned 2x http://www.autoreview.ru/archive/2007/15/kalina_60k/
při reálných prodejních cenách lady je to na zvážení co s tím - tedy pokud má člověk dost času a může jezdit měsíc něčím jiným a shánět díly tak je to dobrá náplň několika víkendů... Na ruských fórech je podobných případů popsáno víc.
taky jsem chvíli uvažoval na tím jestli nekoupit nějaký vrak lady kolem 20 000 a ten kanibalizovat na náhradní díly ale zrovna nikde na dosah žádnej nebyl.....
btw pan Burian mi ukázal pak to co bylo uvnitř převodovky. fakt hromada šrotu.....:-(
držím palce:-)
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod ichmael » pon čer 16, 2008 22:49

No tak jsem se byl projet se známým co dělá automechanika - sice Ameriky, ale ono to je podobné :-D a říkal, že to bude asi nějaký ložisko v tý převodovce, tak mu to začátkem července povezu, tak jsem teda zvědav. No teda rozhodně do toho nechci vrazit nějaký šílený tisíce :-(
лада 110 8V tyrkysová metalíza v techničáku modrozelená svétlá metalíza ;-(
Uživatelský avatar
ichmael
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 06, 2007 21:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod zelvotron » úte čer 17, 2008 11:48

Teda jako nechci se nikoho dotknout, ale vzhledem k tomu, že to dělá jen při pětce, tak bych řek, že to "asi nějaký ložisko" nebude, ale spíš jak řiká Tonda ;)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jiri » úte čer 17, 2008 11:56

no já si myslím že když to bude jen to kolečko tak je to pohoda.. hlavní je aby se nemusela vyndavat a celá převodovka a měnit vše kam oko dohlédne...dokud to někdo neuvidí nemá cenu dělat předčasné závěry
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod tavri » ned čer 29, 2008 21:39

Teda chlapi nestrašte tu s těma cenama, protože já už asi 2 měsíce pozoruju, že mi tam nejde úplně ideálně čtyřka. Nějak s řadičkou zakvedlám a pak ji tam nakonec s trochou síly šoupnu. Někdy musím i znovu vyšlápnout spojku. A tak nevím, jestli to přežije... Najeto má něco přes 85 tis. km.
Do opravy bych už nešel, raději najdu kupce a dám mu královskou slevu.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Jiri » pon čer 30, 2008 06:51

ichmael: tak co nového? už někdo ví co s tím je?
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod ichmael » čtv črc 03, 2008 12:06

Přes sobotu a neděli to nechám u automechanika, tak pak dám vědět co zjistil. Hmm tak je tu dovolená, takže na ladu bude čas až 20.7. :-(
лада 110 8V tyrkysová metalíza v techničáku modrozelená svétlá metalíza ;-(
Uživatelský avatar
ichmael
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 06, 2007 21:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod ichmael » ned črc 27, 2008 21:20

Tak se musely vyměnit ložiska okolo pětkového kolečka - ložiska stromečku - jedno za 500,-. byl špatný simerink a gufero a olej tekl no a když jsem ho dolil, tak už to nějako dobu jelo na doraz a ta umělá hmota v těch ložiskách to nevydržela. Jinak to vypadá celkem v pohodě a zas to frčí.
лада 110 8V tyrkysová metalíza v techničáku modrozelená svétlá metalíza ;-(
Uživatelský avatar
ichmael
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 06, 2007 21:22
Bydliště: Praha


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků