Výměna rozvodového řemene

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod martina » úte kvě 13, 2008 19:15

díky, no nám to budou dělat i s matrošem od cs auto lada - tak sem zvědavá na cenu, myslím, že dřív mívali v katalogu ND i ceny, ty teď nemůžu už najít....tak se halt nechám překvapit.

tak hlavně ať už hned tak servis nepotřebuješ a kdyby náhodou, tak ať narazíš na lepší :)
m.
martina
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvekod zelvotron » úte kvě 13, 2008 20:46

Ta Tavriho cena mi přijde slušná, naši to měli před dvěma lety asi za 6 tis. ale včetně výměny vodní pumpy, chladící kapaliny a řemenu alternátoru. Kladky co si pamatuju tak jedna stála cca 600 a druhá snad okolo 900, zbytek už nevím.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod tavri » úte kvě 13, 2008 21:25

Jiri a martina: díky za podporu :wink: snad už opravdu nikam nepojedu, aspoň né ke šmejdům...
zelvotron: Kladku CS autolada na Koněvce nabízí za 950, jinde se dá sehnat kolem pětistovky - viz téma řemen alternátoru
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Jiri » úte kvě 13, 2008 22:07

Tavri - 3hodiny práce to je těžkej úlet:-) pokud vím tak ja když to přijel reklamovat tak mě to vyměnili za půl hodiny i s kladkou..(samozřejmě že chtěli abych si pro to přijel až odpoledne ale pohrozil jsem jim tenkrat že si necham zaplatit cestu.....a at zavolají vedoucího.. a bylo to hned...:-) ani už nevím jestli tu novou kaldku započítali a nebo ne........
na svinsky odvedenou práci holt musí být přísnost..btw Tavri kdyby se to roztrhlo a ty ses nechal odtahnout ke špůrovi 100km tak nad tím placením odtahvoky mávneš rukou?
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod tavri » úte kvě 13, 2008 22:42

Jiri: No jo, ale co s nima mám dělat? V r. 2006 mi udělali emise (viz téma STK), za které mě v Trutnově vyhodili. A u Špůra vyhověli.
Proto pro původní dobrý dojem jsem se objednal k nim. Jenže časy se změnily. Dobrý mechanik u Špůra skončil a šel prý dělat za trojnásobek do Prahy a dnes Špůr zaměstnává dva mladý kluky, přičemž ten co mi to dělal, měl oči vystřelený jak žralok, asi na něčem frčel, tipnul bych ho...
Při reklamaci jsem na to čekal hodinu a čtvrt, opravoval to ten stejný zevl a tentokrát pod osobním dohledem Špůra. Dali tam svůj fungl nový řemen, suše jsem poděkoval a odjel...
Právě že si uvědomuji důležitost tohoto úkonu, svěřil jsem to značkovýmu servisu. Měl jsem si to vyměnit sám a nebo se na to vybodnout úplně. Bylo by to lepší. No holt zkušenost.
A ještě něco, zdá se mi, že je tentokrát nějak málo napnutej. Až z toho vychladnu, asi někam zajedu a zeptám se na to, jestli je to ok. A opravdově udělat ventily. Pokud to auto dřív neprodám.
Nejsem protivnej zákazník, jen chci mít auto ok. A za ty peníze, taky nekradu. Špůr mě zklamal, jako servis i jako člověk. :roll:
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod zelvotron » stř kvě 14, 2008 07:25

No vida, tak si to pamatuju dobře, těch devět stověk, vím, že mě to celkem překvapilo, za jedno ložisko s excentrickou dírou a "řemeničkou", no asi to musí bejt z fajnovýho materiálu :-) . Všechno to bylo braný od CS. Ale ještě to není nejhorší, třeba Elit má ty kladky asi za 1200 kus, zato řemen mají za necelejch pět stovek Contitech (na 8v mají kladku za 800 a řemen za 300). Jinak na 16v je to o tu jednu kladku vždycky dražší a jak koukám tak podle katalogu ND má 8v a 16v "jinou" i tu napínací. Tavri, to napnutí řemene by sis moh zkontrolovat i sám, možná tu někdo dával i hodnoty síly a průhybu.
Mě by spíš zajímalo, jestli se potká 16v, v pístech by mělo být podle obrázků vybrání na ventily, takže se ptám, pokud se ten motor potká, tak k čemu tam jsou, snad kvůli tomu že bez vybrání by se to potkalo i se řemenem? Protože kdyby měl člověk jistotu, že se to nepotká, tak bych možná i našel odvahu se v tom pošťourat sám :D 8)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » stř kvě 14, 2008 11:16

Napnutí klínovýho řemene by mělo být tak že při pokusu o překroucení by se měl dát otočit tak o 90stupňů.
Jinak cenu mých rozvodů se taky podívám kolik mě tenkrát stály, teď si pamatuju jen že mi nedělali při tom vodní pumpu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod plavec » stř kvě 14, 2008 11:28

Vodní pumpa Fenox 703Kč,rozvodový řemen Gates 346kč,kladka 885kč . Celkově i s prací jsem dal 1447,50Kč, ale to mi ještě měnili brzdový destičky a dělali celkovou prohlídku a vodní pumpu jsem dodatečně vyměnil doma s kolegou.Odkud ty díly v servise brali už si nevzpomínám.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Jiri » stř kvě 14, 2008 12:10

TAvri já vím tady nezbývá než být protivným zákazníkem a napsat to takhle na net.... lad sice jezdí málo ale i tak si to lidi přečtou. čím dál víc věřím garážníkům co delají sami na sebe a umí.
Taky jsem si říkal že bych to zvládnul sám a líp :-)
u reanultu se mi do toho nechce je to hůř přistupný a hlavně mám kliku na člověka který to dělá vlastníma rukama a neprasí.
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod martina » stř kvě 14, 2008 12:22

no, tak rozvody jsou vyměněný. cenu jen za rozvody nevím, bylo to komplet za celou garančku a ještě něco prováděli s váhou vzduchu.
jeden humorný postřeh -
při výměně se ukázalo že jedna ta kladka je zadřená - a to prosím úplně totálně a zcela kouslá tak, že se vůbec netočila a rozvoďák po ní jen klouzal. ten servisák na to koukal jak zjara, že to ještě neviděl.
jinak ventily se u 16V prý potkat můžou, je jich pak deset(??)na výměnu. ale jsou měkký, takže nic dalšího to většinou neprovede (nevím, vlastní zkušenost nemám a doufám mít nebudu)
m.
martina
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvekod Jiri » čtv kvě 15, 2008 13:38

martino, taky hezký... nevím jestli se dá mluvit o smůle nebo o stěstí :-))))
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod utia » čtv kvě 15, 2008 21:06

Napinaci kladku jsem menil loni na samare spolu s remenem, stala tusim take kolem 800, dali mi samarackou kterou jsem druhy den vratil s tim ze ji neumim namontovat (dokonce na ni byli i plastove casti,myslim ze ten prostredek... moc jsem tomu neveril). Vymenil jsem ji za klasickou na ladu a ta tam sla krasne :ANAL:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » úte kvě 27, 2008 18:57

Objevil jsem poměrně levnou vodní pumpu: http://www.lada-dily.cz/popis-produktu/?idItem=176
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » úte kvě 27, 2008 19:30

a sada destiček za 149, taky super.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » úte kvě 27, 2008 19:36

Ten obchůdek se mi docela zamlouvá. Jinak v nějakým podobným obchodě jsem viděl II.díl výfuku na tavrii asi za 700kč, to je proti ladě poloviční cena.Jsem kupoval walkera za 1400kč
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků