Chladící soustava

Moderátor: Moderátoři

Máte nebo měli jste problémy s chlazením?

Ano,mám
16
26%
Ne, o chlazení nevím, že je
20
32%
Měl jsem problémy, už jsem vyřešil
26
42%
 
Celkem hlasů : 62

Příspěvekod Jiri » čtv bře 20, 2008 13:20

tavri píše:Mám nápad, jak vyřešit problém s únikem kapaliny. Teda jen pro silný nátury. :D
V létě tam dolévej obyčejnou vodu, a v zimě se domluv s nějakým autoservisem, ať ti tam skladují vyměněnou kapalinu z jiných aut. Stejně ti brzy zmizí a navíc jim ji ekologicky zlikviduješ :-P
Takhle to můžeš provozovat rok dva a pak si za ušetřené penízky koupit jinou :-P

TAvri když mel kamarád pred 15 lety žigula (snad 2101) a při prvních mrazech mu zamrzla voda co byla v chlazení tak se rozhodl to vyřešit s minimálníma nákladama..... do expanzky nasypal 20 deka soli:-) ja vím je to brutální, zkousel to i na ostrikovacich, rikal že by bylo optimální mít jedny ostrikovace rozmrazovací se soli a druhe cistici :-))

Vzhledem k jeho spotrebe aut 1kus/ rok se do žádných úprav nepouštěl :-)
tomu rikam brutalita:-) ...
rudo netreba hned každeho oznacovat za v..a a k...a :-)
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod Jelen » čtv bře 20, 2008 21:46

Já vysypal do chladiče lógr z kafe a bylo po problémech s únikama :-)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod plavec » sob bře 22, 2008 07:02

Zatím řeším elektriku (prodřený kabely pod palubovkou), tak mizející voda musí počkat.Ale divný mi je, že už se naztrácela, pak p.Nedbal otevřel víčko expanzky a divil se, že je tam o něco větší tlak než je běžný u jiných ladovek.Tak jsme víčko zašroubovali a přijel jsem domů a trochu ubylo.Když se to neotevírá tak asi nemizí. :shock:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod rudo. » ned bře 23, 2008 17:30

...rozčilovat se, znamená mstít se na svím zdraví pro blbost jiných... Aj v ostatnom máte možno pravdu, ale mňa tie niektoré príspevky tak vytáčajú, že si nemôžem pomôcť. Takže nálepky si spravím, ale bez názvu Ladaklub. A viac sa tu zapájať do debaty nebudem. No asi o pol roka budem mať auto asi v takom stave ako som ho chcel mať, tak ho tu dám, ale naozaj len kôli fanúšikom Lady a nie kôli rôznym kecálkom.
rudo.
 
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvekod aapetr » ned bře 23, 2008 17:48

Také mi teď začala mizet ,pod expanzkou nachcáno a když jsem nechal povolené víčko aby nebyl tlak tak voda nemizela . Na chalupě sem provedl výměnu a na dně té staré expanzky jsem našel vlasové thliny , kterýma to při dostatečném tlaku teklo . Použitej materiál moc nevydrží , kvůli mnohem větším prasklinám jsem před rokem musel taky vyměnit nádobku ostřikovačů .
aapetr
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 01, 2004 16:08
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod plavec » pon bře 24, 2008 07:59

U mě je to nejspíš už vyřešený.Největší ůnik teda byl kolem toho čidla (stará expanzka), potom děravá hadice do směšovače (byla položená na svodech výfuku) , a nejspíš i nějaká drobná netěsnost chladiče- použil jsem lahvičku s přípravkem na zatěsnění chladiče co se naleje do fridexu.

Nádobku starýho typu už tu asi nikdo nemá, nebo jo?Prý to teklo u každý a ty nový zase někdy někomu praskly
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » pon bře 24, 2008 09:00

Já mám starý typ a nic neteče, dokonce a i víčko je stále původní. 8)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » pon bře 24, 2008 09:34

tavri píše:Já mám starý typ a nic neteče, dokonce a i víčko je stále původní. 8)


Tak to jsi borec :lol: A nemáš tam ani takový vlásečnicový trhlinky?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » pon bře 24, 2008 10:07

Nekoukal jsem, je už taková omšelá, přeci jen je to 8 let starý.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Dírka ve vyrovnávací nádržce

Příspěvekod kacer » čtv črc 10, 2008 21:24

Ahoj,už jsem tady dlouho nebyl neb jsem to nepotřeboval.Nyní má problém a potřebuji poradit.V horní polovine vyrovnávací nádržky mám ve sváru nepatrnou dirku a tou mi uniká chladící kapalina.Nevíte jak tutu dirku "zacelit" pájka ? nebo jiný přípravek,pokud to nechci řešit novou expanzkou. Mám 21113 r.v.2003
Jinak který servis by jste mi doporučili Mělník nebo Sadskou,potřebuji to auto prostě proklepnout - geometrie,napojit na počítač apod.

Díky za odpovědi i na soukromý mail : maik.art@seznam.cz

Radek z Vysočiny
kacer
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 25, 2006 06:23

Příspěvekod Petr HC » pát črc 11, 2008 13:32

Opatrně v tomto místě vyvrtat ostrým vrtáčkem kulatou dírku (pokud prasklina není delší než cca 5 mm ) a "zaslepit" šroubkem s maticí (podle potřeby M3 až M6, nejlépe mosazné nebo dobře pokovené) - na obě strany podložky - vše namočeno předem např do lepidla na gumu . Dotahnout "na krev" .
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod plavec » ned črc 13, 2008 08:01

Doporučuji servis pana Nedbala v Sadský.Mělník jsem nezkoušel, ale co jsem slyšel, tak jsou šikovný ale musej chtít. Diagnostiku v Sadský mile rád udělá a má lidový ceny.Jestli potřebuješ i něco kolem elektriky, tak je lepší tam zavolat a on se domluví s elektrikářem Lojzou, aby tam byl.

A tu expanzku si myslím že nemá smysl řešit, já měl taky tekoucí, tak jsem koupil novou bez čidla a mám svatý pokoj, nic neteče, nic nekuká na kukačkách že bych měl málo fridexu.V únoru mě ta nádobka stála 470Kč. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod zelvotron » stř črc 16, 2008 10:54

plavec píše:nic nekuká na kukačkách že bych měl málo fridexu


No to ani nemůže, když tem není čidlo :-P :-D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » ned zář 28, 2008 11:38

Mám typově novou a právě jsem zjistil, že skutečně praskla, zřejmě je už prasklá delší dobu, ale já místo toho měnil termostat a následně víčka. Jenže včera se prasklinky změnily na trhlinu a únik vody začal hned po dolití vody... takže bylo jasno. (Když budete chtít, vyfotím.)

Tím, že je nádržka v rohu, kde je tlumič víka motoru, tak se tam blbě kouká - a samozřejmě, že prasklina je na té straně, kam neuvidíte, ani kdybyste si hlavu při nahlížení ukroutili. Takže jsem si díru prohlíd pořádně až teď, když jsem nádobku zcela vyndal.

Je neděle, rád bych někam jel -> MÁ TU NĚKDO Z ÚSTÍ DOMA NĚJAKOU NÁHRADNÍ EXPANZKU? (Byla by to teda náhoda, že ji někdo mít bude a že si to přečte, ale za pokus se prý nic nedá. :roll: )

(Poslední odstavec už škrtám!)
Naposledy upravil Ondra dne ned zář 28, 2008 13:16, celkově upraveno 1
LADA 2111 40 T, 1,6 - 16V, r. v. 2005, LPG (2005-2012)
Uživatelský avatar
Ondra
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát srp 17, 2007 13:50
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod plavec » ned zář 28, 2008 12:24

Ondra píše:Mám typově novou a právě jsem zjistil, že skutečně praskla, zřejmě je už prasklá delší dobu, ale já místo toho měnil termostat a následně víčka. Jenže včera se prasklinky změnily na trhlinu a únik vody začal hned po dolití vody... takže bylo jasno. (Když budete chtít, vyfotím.)

Tím, že je nádržka v rohu, kde je tlumič víka motoru, tak se tam blbě kouká - a samozřejmě, že prasklina je na té straně, kam neuvidíte, ani kdybyste si hlavu při nahlížení ukroutili. Takže jsem si díru prohlíd pořádně až teď, když jsem nádobku zcela vyndal.

Je neděle, rád bych někam jel -> MÁ TU NĚKDO Z ÚSTÍ DOMA NĚJAKOU NÁHRADNÍ EXPANZKU? (Byla by to teda náhoda, že ji někdo mít bude a že si to přečte, ale za pokus se prý nic nedá. :roll: )


Sice nejsem z UL a ani nemám nádobku na půjčení, přeto si dovolím odpovědět.Nová expanzka stojí 470kč.Tak mě napadá, co jí zkusit u někoho zavařit?Mě takle jednou vařili prasklinu v nádobce ostřikovače.Jak jsem se tak koukal jak to dělaj, tak stačí nějaká silnější opalovačka na laky(třeba jak se s tím opalují rámy oken na chalupě) a nějaký ten přídavný materiál- taková tyčinka a ta se tou opalovačkou nahřívá a postupně se dírka nebo prasklina zahňácává v jeden celek.Otázka ale je, kde kde ty přídavný materiály shánět. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků