LPG - nejde do otáček, vynechává, škube, nejede.

Moderátor: Moderátoři

LPG - nejde do otáček, vynechává, škube, nejede.

Příspěvekod Jan Vašák » úte črc 02, 2013 06:06

Ahoj.
Mám Ladu 21113, 1.5, 16V,Euro 3, r.v. 2002, najeto 350000, z toho cca 130000 na plyn.
Systém LPG je ELPIGAZ, vstřikování, na přední straně motoru je lišta s plynovými vstřiky, startování nuceně na benzín - start na plyn to neumožňuje. Auto jede na benzín naprosto bez problémů, startuje, drží otáčky, nevynechává - vše OK.
Problém je na LPG. Na plyn lze bez problémů přepnout, motor dál běží ve správných otáčkách, ale při zvýšení otáček se začne dusit a prakticky nejede, lze se max. ploužit na dvojku, škube to a rozsvítí se kontrolka motoru. Stav je velmi podobný špatnému modulu zapalování - jako by to jelo na dva válce.
Vzduchový filtr je čistý, filtr plynu (papírový v mosazné nádobce) také. U LPG je vše původní, krom filtru. Nic jiného jsem s tím nedělal, protože moje detailnější zkušenosti s LPG končí u karburátorových systémů.
Porádíte?
Díky
Honza
Jan Vašák
Jan Vašák
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 13, 2004 22:53
Bydliště: Sudoměřice

Re: LPG - nejde do otáček, vynechává, škube, nejede.

Příspěvekod zelvotron » úte črc 02, 2013 18:10

Já LPG tedy moc nerozumím, ale některý systémy mají ještě nějaký sítko krom normálního filtru a to může taky být zanesený, což by mohlo způsobovat že to na plyn nejede. Jinak velmi solidní nájezd, to už je skoro na umístění do muzea.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: LPG - nejde do otáček, vynechává, škube, nejede.

Příspěvekod plavec » úte črc 09, 2013 18:14

Nechci Ti kazit iluze, ale u Pince Ti to asi moc nevyřeší.....
Zkoušel jsi vyměnit svíčky ? Třeba je nějaká horší a na benzín to nevadí, ale na plyn už jo. Možná bych tu nějaký z lady ještě našel, který Ti můžu věnovat na vyzkoušení.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků