VYMENA BRZDOVKY

Moderátor: Moderátoři

VYMENA BRZDOVKY

Příspěvekod narak » čtv dub 27, 2006 18:36

Ahoj, planuju na Samarce vymenit brzdovku v celem okruhu, chci se zeptat co pouzit (dot4?), kolik ji mam koupit a jestli to vlastne jako amater zvladnu?? Umim vymenit olej, chladici kapalinu ale tohle jsem jeste nedelal... trosku se bojim aby se mi to nezavzdusnilo... :happy7:
PETR
narak
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 09, 2006 17:22
Bydliště: Litomerice

Příspěvekod Brandy » čtv dub 27, 2006 18:42

Rekl bych, ze staci DOT3. DOT4 ma o neco vyssi teplotu varu a zivotnost. Nejlepsi je starou kapalinu nejdriv vypustit, potom nalit novu a system odvzdusnit.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Myso » čtv dub 27, 2006 19:08

Brandy píše:Nejlepsi je starou kapalinu nejdriv vypustit, potom nalit novu a system odvzdusnit.
alebo vytiahnut z nadobky staru, naliat novu a odvzdusnit...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Little Red Riding Hood » čtv dub 27, 2006 19:12

Myso píše:
Brandy píše:Nejlepsi je starou kapalinu nejdriv vypustit, potom nalit novu a system odvzdusnit.
alebo vytiahnut z nadobky staru, naliat novu a odvzdusnit...
a pro pořádek není od věci to profouknout vzduchem.. :happy1:
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv dub 27, 2006 21:00

Little Red Riding Hood píše:a pro pořádek není od věci to profouknout vzduchem.. :happy1:

Proč? Já myslím, že bohatě stačí, když se neurvou odvzdušňováky v zadu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Little Red Riding Hood » čtv dub 27, 2006 21:40

Koko Loko píše:
Little Red Riding Hood píše:a pro pořádek není od věci to profouknout vzduchem.. :happy1:

Proč? Já myslím, že bohatě stačí, když se neurvou odvzdušňováky v zadu.


když urveš odvzdušnováky tak seš v prd*li a když je nepovolíš tak taky.. protože to neodvzdušníš.. tak nechápu co to má společnýho se vzduchem??. stejně je musí povolit aby to vypustil.. takže nějak sem tě nepochopil.. sorry no..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv dub 27, 2006 21:47

Little Red Riding Hood píše:když urveš odvzdušnováky tak seš v prd*li a když je nepovolíš tak taky.. protože to neodvzdušníš.. tak nechápu co to má společnýho se vzduchem??. stejně je musí povolit aby to vypustil.. takže nějak sem tě nepochopil.. sorry no..

Myslel jsem to tak, proč zbytečně honit vzduch do brzd a zadělávat si na problémy v případě slabšího válce, když už tak dotyčnou osobu čeká mnoho jiných úskalí. Myslím, že obyčejný proplach do doby, kdy přestane téci hnus bude dostačující. Pokud jsem se tě nějak dotkl tak promiň.
Naposledy upravil Křečík Barbuška dne čtv dub 27, 2006 21:52, celkově upraveno 1
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Little Red Riding Hood » čtv dub 27, 2006 21:52

Koko Loko píše:
Little Red Riding Hood píše:když urveš odvzdušnováky tak seš v prd*li a když je nepovolíš tak taky.. protože to neodvzdušníš.. tak nechápu co to má společnýho se vzduchem??. stejně je musí povolit aby to vypustil.. takže nějak sem tě nepochopil.. sorry no..

Myslel jsem to tak, proč zbytečně honit vzduch do brzd a zadělávat si na problémy v případě slabšího válce, když už tak dotyčnou osobu čeká mnoho jiných úskalí. Myslím, že obyčejný proplach do doby, kdy přestane téci hnus bude dostačující. Pokud jsem se tě nějak dotkl tak promiň


ne ne ne.. já taky sorry.. :notworthy:

měl sem to na mysli hlavně jako vyčištění od usazenin.. taky sem dřív dělal všechno provizorně, ale tet se snažim to dotahovat do konce.. takže když je možnost tak proč jí nevyužít..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Števo » čtv dub 27, 2006 22:20

Ja som mal dost , ked som teraz robil repas brzd na predku. A to kompletnu.
Dostat dole brzd.hadicku od trubky co hadam tam je od vyroby bolo umenie. Pomohli len klieste a potom nasledne vytahovanie , ked je tam motor.Ako mal som dost. Teraz cakam uz len na nove kotuce a sup nahodit.
Lada 2105(1300), r.v.:1984. momentalne na dlhom spanku :(
Honda Civic(1500 V-TEC) r.v.:1998. seria, aspon zatial

CHATA 12 FOREVER
Števo
 
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš

Příspěvekod Little Red Riding Hood » čtv dub 27, 2006 23:18

Števo píše:Dostat dole brzd.hadicku od trubky co hadam tam je od vyroby bolo umenie.


právě proto se vyplatí vyměnit všechno.. od válcu přez trubky až po prasata.. to rozebíráni je na houby..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Teepee » pát dub 28, 2006 06:20

???? Vypustit kapalinu? Profouknout vzduchem?
A proboha proč, tady jde hlavně o to, dostat do systemu jinou kapalinu, která je čerstvá a nemá tak díky své hygroskopické vlastnosti snížen bod varu (hygroskopický - schopný do sebe vázat vodu ze vzdušné vlhkosti).
Jakmile se do brzd dostane vzduch bude s tím fůra práce a není jistota 100% odvzdušnění.
Ideálně vytáhnout obsah nádobky na kapalinu, nalít novou kapalinu a s pomocníkem systematicky upouštět u každého z kol starou kapalinu až přestane téct černá břečka a objeví se nová kapalina. NEZAPOPMENOUT dolívat do nádobky novou kapalinu, aby do systému nevlítl vzduch.
A použít tu co tam patří, když se použije DOT4 místo DOT3 mohly by to špatně snášet gumové součásti brzd (mám z doslechu)
Každopádně do modelů 2101-2107 je DOT3 až až, vždyť je tam předepsaný SYNTOL 190 nebo tak nějak. A DOT3 má syntol HD205. Taky jsem chtěl dát kdysi SYNTOL HD265, ale bylo mi to rozmluveno i když jsem ho měl doma asi 3 litry.
Naposledy upravil Teepee dne pát dub 28, 2006 07:16, celkově upraveno 1
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Wolf » pát dub 28, 2006 06:37

Plne s Tebou souhlasim, snad jenom s jednou vyhradou. Zadny vyrobce si nedovoli vyrabet kapalinu, ktera by poskozovala tesneni, at jiz je jakekoliv. Kolem teto problematiky se vytvorily famy obdobne jako na synteticke oleje. V kazdem pripade jiste staci DOT 3, ja sam vsak po celou dobu pouzivam brzdovou kapalinu ATE DOT 4 a nepozoruji zadnych negativnich dopadu. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Re: VYMENA BRZDOVKY

Příspěvekod Wolf » pát dub 28, 2006 06:44

narak píše:... jestli to vlastne jako amater zvladnu??...

...opravdu to neni slozite, ale na poprve se radeji domluv s nekym, kdo to ovlada, aby Ti s tim pomohl, budes mit alespon jistotu, ze nezustanes nepojizdny. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Teepee » pát dub 28, 2006 07:24

Wolf píše:Plne s Tebou souhlasim, snad jenom s jednou vyhradou. Zadny vyrobce si nedovoli vyrabet kapalinu, ktera by poskozovala tesneni, at jiz je jakekoliv. Kolem teto problematiky se vytvorily famy obdobne jako na synteticke oleje. V kazdem pripade jiste staci DOT 3, ja sam vsak po celou dobu pouzivam brzdovou kapalinu ATE DOT 4 a nepozoruji zadnych negativnich dopadu. W.

Wolfe a co ta mísitelnost, lze tedy myslíš bez obav nasadit místo DOT 3, kapalinu odpovídající normě DOT 4?
http://www.velvana.cz/index.asp?page=600&catalogItem=15
http://www.velvana.cz/index.asp?page=600&catalogItem=16
Třeba do Hnědého LADY?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Brandy » pát dub 28, 2006 10:55

Teepee píše:???? Vypustit kapalinu? Profouknout vzduchem?
A proboha proč,

No, kdyz uz neco delam, tak poradne. Zbavis se tak vseho bordelu co je v soustave a neznecistis si jim novou kapalinu. Samozrejme, ze vytahnout kapalinu z nadobky, nalejt novou a odvzdusnovat dokud nezacne tect cista kapalina je spravnej postup. Ale pokud treba nevis, kdy se naposled menila kapalina a co tam vubec je, je lepsi, nez tam cokoli zacnes lejt, se vseho bordelu zbavit.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků