VYMENA BRZDOVKY

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod denis » pát dub 28, 2006 11:17

Asi tak jak bylo řečeno, ale je lepší to dělat ve dvou. Jeden šlápne a drží, ty povolíš a jak začne téct brzdovka čistá, utáhneš a kolega může pustit pedál. Doliješ do butylky kapalinu a tak furt dokola. Pak ti začne chcát nějaké z prasátek a uděláš to, cos původně nechtěl-začneš měnit válce, případně trubky atd. Tudíž dle mého do toho nedupej dokud to jde a jak začnou být problémy, investuj a měň. Jinak na kapalinu bacha-je skvěle korozivní!!
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Teepee » pát dub 28, 2006 11:46

denis píše:Jinak na kapalinu bacha-je skvěle korozivní!!


Není korozivní, je hygroskopická.
Tzn. když nakape kapalina na kov, koroze není vyvolána kapalinou samotnou ale tím, že kapalina do sebe na volném vzduchu naváže vzdušnou vlhkost a ta způsobí korozi. A to je jeden z důvodů, proč se má kapalina periodicky měnit (zpravidla po dvou letech).
Kdyby byla sama kapalina korozivní, mohli bychom si do brzdové soustavy lít rovnou vodu, nebo kyselinu.
Ale pozor, kapalina je agresivní, na laku nechává neodstranitelné stopy, po potřísnění ihned opláchnout vodou. (kapalina je vodou ředitelná, takže vodou se opláchne, ale neznamená to, že by se snad měla vodou ředit! Jakékoli přísady do kapaliny NEEXISTUJÍ, slovy nejsou přípustné!). Při práci s kapalinou je třeba dbát opatrnosti, nesmí obsahovat žádné nečistoty.
:):) http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=60
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod denis » pát dub 28, 2006 12:27

No, ve finále to pak koroduje a oto šlo. :-) Jinak jsem zastáncem nedrbat do ničeho, co funguje. Pokud to pak někde chčije, vyměnit pokud možno vše, protobrzdovku neměním dokud mě něco nedonutí. Navíc, kdo u nových aut mění brzdovku a to kapalina je tam stejná, max. DOT4 a tím to končí.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Wolf » pát dub 28, 2006 12:38

Teepee píše:Wolfe a co ta mísitelnost, lze tedy myslíš bez obav nasadit místo DOT 3, kapalinu odpovídající normě DOT 4?
http://www.velvana.cz/index.asp?page=600&catalogItem=15
http://www.velvana.cz/index.asp?page=600&catalogItem=16
Třeba do Hnědého LADY?

Obe kapaliny maji stejny zaklad a tak si myslim, ze neni zadna prekazka pro to, aby se nedalo prejit na "lepsi". Osobne ovsem zastavam nazor (ale uznavam, ze to mozna prehanim), ze by se mela vzdy po celou dobu zivotnosti auta pouzivat stejna znacka a typ provoznich kapalin (brzdovych, chladicich, oleju). W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Wolf » pát dub 28, 2006 12:42

denis píše:... Navíc, kdo u nových aut mění brzdovku a to kapalina je tam stejná, max. DOT4 a tím to končí.

:happy7: ja uz jsem ji u soucasneho stroje menil dvakrat :happy7: . W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát dub 28, 2006 20:33

Ke svému novému oři jsem obdržel 1,5 litru jakési brzdovky Castrol, sice na jedné plechovce je cenovka Kčs, ale zdá se v pohodě. Předpředchozí majitel do Bílé paní lil vše od Castrolu, ale se mnou přišla změna, v převodovce Paramo v diferáku Madit v motoru Ekolube-Texaco. Ale to jsem odběhl od tématu, na výměně brzdovky nevidím nic špatného doslova bych si dovolil tvrdit, že je to velmi vhodné, ve Žluťákovi jsem ji měnil dvakrát, prvně vytekl hnus podruhé už to bylo lepší. Lil jsem do toho DOT3 a nic nezkolabovalo, sice mi odešlo jedno prase v zadu, ale to bylo spíše násilím, při demontáži bubnu. Jediné co mě zatím od výměny brzdovky odrazuje je pohled na odvzdušňováky v zadu, které svým vzhledem slibují příjemnou zábavu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod narak » pát kvě 05, 2006 15:36

Tak to pristi tyden zkusim, proste vyprazdnit vanicku, dolejvat tam novou kapalinu a slapat na brzdu, dokud potece ten sajrajt :D A vyprazdni se takhle brzdovka i ve spojkovym okruhu? Mimochodem, kolik ji tak asi mam koupit?
PETR
narak
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 09, 2006 17:22
Bydliště: Litomerice

Příspěvekod Little Red Riding Hood » pát kvě 05, 2006 16:49

né.. spojka má zvlášť nádobu a svůj okruh.. kup jí rači víc než míň.. mam pocit že na brzdovej systém sem dal dvě lahvičky.. ale byl úplně prázdnej.. kup třeba tři.. brzdovka se nikdy neztratí..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod rtda » ned bře 08, 2009 20:23

ja menil brzdovku nedavno :)pouzil jsem dot4(nema se co stat,bylo by zle kdyby byla predepsana dot4 a nalila by se tam dot3)vystacily mi na to 2,5 lahvicky(poradne jsem protahl novou brzdovku okruhem :D ) na vymenu jsem pouzil odsavacku co maji v servisech(delal jsem to sam)
rtda
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 27, 2008 15:04
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod 2108 » pon bře 09, 2009 10:33

neviem sice o aku samaru ide ale samara nema spojku ovladanu kapalinou ale lankom kapaline je uplne jedno ci ju vymenis za 4ku alebo opacne meni sa kvôli sajrajtu a hlavne kvôli tomu ze absorbuje vodu a ked do sebe nataha moc vody v zime pri vysokych mrazoch primrzne to znaci urobi sa tam hrudka ladu ktora pri brzdeni neprepusti kapalinu do valcekou a v lete sa zasa roztahuje ak sa nazbiera viac vody vo valceku zacne koleso pribrzdovat ked este nebola menena od nova urcite bude problem z odzvzdusnovakmi
2108
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř úno 11, 2009 11:01
Bydliště: dolny kubín

Příspěvekod plavec » pon bře 09, 2009 20:00

Little Red Riding Hood píše:brzdovka se nikdy neztratí..

To jsem si taky myslel, když jsem dolejval do traktora a teď mi tu leží asi dvě lahvičky 4 roky starý.Tak leda že jí použiju, až nebudu moct povolit nějakej šroub. :mrgreen:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron