Motor 2111 - neťahá

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Dancul » pát úno 24, 2006 08:47

Pocas jazdy sa ventilator nespusta. No staci zastavit na krizovatke, zastavit, ked niekto vystupuje, alebo parkovat a uz ventilator huci. Co predtym nerobilo. Ale to so svieckami a slabim tahom asi nesuvisi.
Zatial som nemal cas nieco s tym robit, no zda sa mi, ze sa auto umudrilo. Zatial...
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Dancul
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Příspěvekod Dancul » stř bře 22, 2006 08:54

Takže problém s motorom spôsobuje vlhko. Niečo navlhne a potom sa správa tak, ako správa - prestane ťahať. Problém sa prejavuje teraz, keď sa topí sneh, všade sú kaluže... Včera som bol dať umyť motor pred STK. Asi 3 km som išiel na dvojke a trojke. Na dvojke som sa rozbehol a na trojke motor prestal ťahať a spomaľoval. Tak zas sa rozbehnúť na dvojke a tak dookola.
Čo môže navlhnúť a toto spôsobovať?
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Dancul
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Příspěvekod Myso » stř bře 22, 2006 08:58

viecko rozdelovaca, zapalovacia cievka, alebo zapalovaci modul, to boli najcastejsie problemy s vlhkostou u mna...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod JmJ » stř bře 22, 2006 09:10

na vecech kolem elektriky se muze usadit spina, v zime pribude i trcoha soli. jak to navlhne, zacne to vest elektriku a zlobit. jak uz jsem nekde psal, prvni bych zkusil ocistit a odmastit VN kabelaz, a veci kolem zaplavani (nejaky ten zapalovaci modul s civkami, nebo jak je to reseno u 211x). Zkontrolval bych stav kontaktu mezi kabely a svickami/modulem. Treba se muze dostat vlhkost i tam.

A podival bych se, jestli se nahodou nedostala voda do sani vzduchu. Ale to nevim nakolik je to u tehto Lad mozne.

Jak se oteplilo, tak mi moje klasicka lada hur startovala. Tocila motorem a nic a pak z razu brnk a jelo to. Opucoval sem rozdelovac a kabely (byly na tom pekne solne mapy) a od te doby zase chyta uplne na drc.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků