NIVA1,7 MPI, potrhávanie/cukání/nevie nastartovat

Moderátor: Moderátoři

Re: motor cuka

Příspěvekod Cory » pon kvě 14, 2012 13:36

Napriklad u mna...len keby si mal uvedene v profile odkial si..
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: motor cuka

Příspěvekod brejzo » stř čer 13, 2012 06:55

dobre ranko . tak problem stale ostava . bol som na diagnostike a tam mi povedali , ze mam zly krokový ventil a snimac oatcok dole na prevodovke, co aj bola pravda. povedali mi , ze ak to vymenim malo by to frcat, ale nie je to tak. auto stale nedrzi otacky, chcem sa teda spytat, ci by mi niekto este nevedel poradit , kde by mohla byt este chyba?precistil som klapku . nahodil novy krokovy ventil(ktory mi dodali chlapci odtialto, dakujem ), snimac otacok a stale nic. nebude chyba niekde v cerpadle? hm ? poradte! ak ma niekto este nejaku skusennost dajte vediet. dakujem. rasto
brejzo
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 01, 2012 13:32

Re: motor cuka

Příspěvekod Teepee » stř čer 13, 2012 08:44

Nemám zkušenost přímo s NIVOU (resp. vstřikováním v LADĚ), ale když si vzpomenu co mi na Sieřře předváděla vadná lambda sonda... :rolleyes: A ta se tam diagnostikovala snadno, odpojením. Nicméně mi to na ní ukázalo i při vyblikání kódů diagnostiky.
A původně vlastně měl být problém s jejím ukostřením, proto jsem její kostřící vodič rozbočil a dodatečně ukostřil a jelo to ještě hůř, a tím se odhalila. Ale kdybych jí hned na začátku problémů odpojil, zjistil bych to rychleji.
A vlastně ještě jeden indikátor - když se dal plný "plyn", tak je tam lambda jednotkou ignorována. V ten moment to necukalo a táhlo krásně.
Ale je to jen zkušenost s jiným autem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re:Teepee

Příspěvekod brejzo » čtv čer 14, 2012 06:30

diky skusim este tu lamdu odpojit. ako sa to prejavi , ked je zla?
brejzo
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 01, 2012 13:32

Re: motor cuka

Příspěvekod brejzo » pon čer 18, 2012 10:43

nazdar. skusil som odpojit co sa mi aj podarilo , ale s autom sa nic neudialo ,... stale ide rovnako ,... je zla ci dobra ta lamda ? neviem ako sa to prejavuje ,...
brejzo
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 01, 2012 13:32

Re: motor cuka

Příspěvekod Laďuša » pon čer 18, 2012 10:50

Laicky bych předpokládal, že pokud i po odpojení se to chová stejně, tak zapojená se projevuje, jakoby tam vlastně nebyla, čiže z toho bych usoudil, že je vadná.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: motor cuka

Příspěvekod brejzo » stř čer 20, 2012 09:31

takze je na prd. ok dam ju dole a s kusim niekde zohnat novu. diky
brejzo
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 01, 2012 13:32

Re: motor 1.7; r.v.2005 - cuka

Příspěvekod brejzo » úte črc 17, 2012 09:20

vymenil som aj lamdu a stale to pretrvava. neviem co tomu este moze byt. chcem to vyriesit. boli pozrete aj tlaky aj kable. vsetko je ok. ukostrenie este skonrolujem, len neviem kde je urobene. kde by to malo byt?
co by som mal este skontrolovat ? dajte tip alebo este poradte. diky
brejzo
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 01, 2012 13:32

Niva 1.7i MPI - nevie nastartovat, velmi bohata zmes?

Příspěvekod jukown » pát úno 08, 2013 21:47

Dobry den, velmi pekne by som chcel vas nivkarov poprosit o radu. Mam Nivu 1.7i MPi 2002 a mam s nou problem. Auto cim dalej, tym horsie startuje. Dnes uz ani nechcelo naskocit. Nechal som ju niekolkokrat dlho startovat az nakoniec naskocila, ale zdochynala pokial som nepridaval plyn (pravdepodobne ani nesla na 4 valce). Po zohriati si uz pekne drzala volnobeh a po vypnuti a opatovnom nastartovani isla nastartovat rychlo a isla pekne. Mam pocit ze ma vysoku spotrebu, a kamarat mi hovoril ze auto dava velmi bohatu zmes. Na palubovke svieti checkengine, na diagnostike sme zistili 3 chyby. Lambda sonda, a nejake 2 dalsie nezname. Kvoli tomuto problemu sme uz kontrolovali aj kable zapalovania, menili cidlo teploty chlad. kvapaliny, a menili aj sviecky (ktore boli mokre). Po vymene sviecok to startovalo aj islo pekne, ale postupne zo dna na den sa to zhorsilo do terajsieho stavu, kedy auto uz vobec nenaskoci. Je tam este taka vec ze ventilatory su prerobene na spinac (neviem ci to s tym suvisi). Taktiez vyfuk je uz v horsom stave.
Stretli ste sa s tym uz? Poradte mi prosim kde mam hladat zavadu. Nechcel by som totiz zaradom menit drahe diely ako su lambda, zapalovaci modul, vaha vzduchu, atd.. Dakujem pekne.

Prosím tě, příště si to tu nejdříve trochu pročti, je tu dost témat, netřeba zakládat téma pro každou závadu zvlášť, sloučeno. ®
Uživatelský avatar
jukown
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 08, 2013 21:31

niva 1.7i rocnik 2001 nestartuje.

Příspěvekod iraq06 » stř srp 14, 2013 20:01

dnes ako naschval mi prestala startovat.
iskra na sviecky ide,palivo vyzera ze ide,aj ked sa mi zda ze ho dava strasne vela,ked som vybral sviecky,a skusal strartovat,tak cez otvor sviecok islo podla mna vela paliva.resp,az bolo citit benzin.palivove cerpadlo ide.
ked sa podari aj nejako nastartovat,tak ide na volnobeh,no otacky kolisu,a nasledne pri pridani plynu to ubera,resp,dusi motor a nejde sa rozbehnut.
diky za radu :)
iraq06
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 14, 2013 09:46
Bydliště: Dolny Kubín

Lada Niva 1.7i;MPI startuje ale nechytá

Příspěvekod KYMcz » úte kvě 27, 2014 20:44

Dobrý den, před 14ti dny sem si koupil stroj Lada Niva 1.7i rv.2002 čtyřbodový vstřik a zatím s ní mám jen trápení :( druhý den po pro mě ,,výhodné koupi´´ sem jel na evidenční kontrolu tam vše proběhlo na jedničku až na můj odjezd ! Čerpadlo v nádrži sice vrčelo startér točil ale to bylo vše.. Po vybití baterie a následné výměně za jinou se situace skoro opakovala až na to že byl do sání vstříknut benzinový čistič a motor naskočil,od té doby se mi to stává pořád. Nádrž je čistá sítko na čerpadle v nádrži taky palivový filtr je vyměněn za nový,benzín po vizualní kontrole nikde neteče ani nevzlíná. Před prodejem cca měsíc byl vyřazen imobilizér a fungovalo to bez potíží,auto sem měl i na diagnostice ale ta bohužel nic neukázala z důvodu přerušení vodičů od diagnostické zásuvky. Prosím o radu pokud už ste někdo takovou potíž měl. Děkuji
Uživatelský avatar
KYMcz
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob kvě 10, 2014 20:19
Bydliště: Sedlčany

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků