Motor -- Teče olej !

Moderátor: Moderátoři

Re:

Příspěvekod stolidus » sob lis 16, 2013 17:49

Dneska jsem si dovezl auto, co přes rok stálo. Nejprve sprcha a řeka u spolujezdce (kohout topení) a posléze jsem si všiml, že stříká benzín ze strany benzínové pumpy. Holt,jak jsem to teď po tý dlouhý době stání projel, tak to asi membrány nevydržely. :roll: Nejsou tu někde nějaké postupy, jak na to? Nevypadá to na složitý proces, ale viz výše (sichr je sichr) :D
Lada 2107 (bohužel už není)), toyota carina e, toyota picnic, toyota starlet
Uživatelský avatar
stolidus
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte zář 10, 2013 08:01
Bydliště: Brno

Re: Motor -- Teče olej !

Příspěvekod pajasti » ned lis 17, 2013 00:24

Výměna membrány je sranda,povolíš 6 šroubků co pumpu drží pohromadě,sejmeš víčko a pak celou sestavu membrán pootočíš o 90 stupňů a ona vyskočí z aretace... Velmi zjednodušeně.Vždycky jsem se navztekal při nasazování,asi nemám grif.
Jinak co se zkušeností s membránami týče - objednávka ruské opravné sady se ukrutně vymstila - ono plastové vymezovací kolečko se ukázalo rozpustné v benzínu :evil: Soudruzi prokázali smysl pro humor...
Takže původní,zdravé kolečko doporučuji si nechat,páč jsem ho neměl tak bylo nahrazeno 2 karosářskými podložkami M5,průměr tuším 30mm,a už je tam asi nechám :D
Můžu zaslat naskenovaný servisní manuál ako na to,tam je to rozepsaný do detailu.
Lada Niva 1.7i 96 - karbec
Subaru Legacy 2.5
Uživatelský avatar
pajasti
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon říj 28, 2013 16:46
Bydliště: Krásno-Háje

Re: Motor -- Teče olej !

Příspěvekod Petr HC » ned lis 17, 2013 10:28

Při výměně membrány je třeba doržet její vodorovnou polohu před dotažením těch 6ti šroubků viz.:
viewtopic.php?f=59&t=18067&p=365053&hilit=membr%C3%A1n%2A#p365053
jinak se rychle "vyplandá" a čerpadlo přestane fugovat.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků