Přibržduje přední kolo - BRZDY

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
davidh
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 12, 2021 19:14

Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvek od davidh »

Hezký den.
Obracím se na zkušenější s radou. Začalo mi přibržďovat přední levé kolo a zjistil jsem, že se jeden pístek na brzdiči nevrací (ten horní). Tak jsem koupil nový brzdič (FENOX) a ono to dělá zase a ještě více :). Mohla by to být jen špatná hadice? Děkuju za radu. David.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvek od Laďuša »

davidh píše:Hezký den.
Obracím se na zkušenější s radou. Začalo mi přibržďovat přední levé kolo a zjistil jsem, že se jeden pístek na brzdiči nevrací (ten horní). Tak jsem koupil nový brzdič (FENOX) a ono to dělá zase a ještě více :). Mohla by to být jen špatná hadice? Děkuju za radu. David.


Ano, jsou zdokumentovaný případy, že hadice byla zevnitř v takovým stavu, že odchlipující se vrstva působila jako zpětnej ventil. Takže po sešlápnutí brzdy tekla kapalina do prasátka, ale potom už ne zpátky.
Taktéž jsou známý případy, kdy díly Fenox byly rozbitý eště v krabičce :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Henry
Příspěvky: 625
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvek od Henry »

Menit brzdic preventivne je nezmysel, da sa v pripade potreby vyborne prelapovat a pregumickovat. Ovela spolahlivejsie riesenie ako nove diely (hlavne Fenox a podobny odpad).

Taktiez pokus-omyl vo forme vymeny hadice je blbost. "Spatnu klapku" v hadici (pripadne upchaty prepustaci otvor v HBV) zistis tak, ze naslapany piest nedokazes zatlacit prstami naspat do brzdica, ale ked povolis prislusny odvzdusnovak, klesne tlak a vtedy uz zatlacit ide. Ak nejde zatlacit vobec, je problem so zatuhnutym piestom.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9318
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvek od Vašátor »

Jednoduchá zkouška. Našlapej brzdu - kolo zůstane zabržděné - povol oba odvzdušňovací šrouby. Uvolní-li se brzda, je špatná hadice. Neuvolní-li se, pak brzdič.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
davidh
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 12, 2021 19:14

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvek od davidh »

Ahoj vám všem a do nového roku hlavně pohodu, štěstí a zdraví.
Děkuju za rady ale dostal jsem se k Nivě díky nemoci až teď.

Zkusil jsem tedy poslední radu, našlapal brzdy, povolil oba odvzdušnováky a kolo je volné.
Takže předpokládám, že to jsou hadičky.
Objednám tedy nové a uvidím.
K tomu vezmu i sadu gumiček a pokusím se opravit původní brzdič.
Děkuju zatím moc
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10490
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvek od Luděk Musil »

Při povolování hadice od trubice dej klíč i do kontra, na brzdiči je lepší použít očkový klíč.
Před akcí na to několikrát stříkni nějakej uvolňovač (neříkám, že zrovna WD, ale v nouzi ... ).
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“