Přibržduje přední kolo - BRZDY

Moderátor: Moderátoři

Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvekod davidh » ned pro 18, 2022 22:11

Hezký den.
Obracím se na zkušenější s radou. Začalo mi přibržďovat přední levé kolo a zjistil jsem, že se jeden pístek na brzdiči nevrací (ten horní). Tak jsem koupil nový brzdič (FENOX) a ono to dělá zase a ještě více :). Mohla by to být jen špatná hadice? Děkuju za radu. David.
davidh
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 12, 2021 19:14

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvekod Laďuša » ned pro 18, 2022 22:32

davidh píše:Hezký den.
Obracím se na zkušenější s radou. Začalo mi přibržďovat přední levé kolo a zjistil jsem, že se jeden pístek na brzdiči nevrací (ten horní). Tak jsem koupil nový brzdič (FENOX) a ono to dělá zase a ještě více :). Mohla by to být jen špatná hadice? Děkuju za radu. David.


Ano, jsou zdokumentovaný případy, že hadice byla zevnitř v takovým stavu, že odchlipující se vrstva působila jako zpětnej ventil. Takže po sešlápnutí brzdy tekla kapalina do prasátka, ale potom už ne zpátky.
Taktéž jsou známý případy, kdy díly Fenox byly rozbitý eště v krabičce :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvekod Henry » ned pro 18, 2022 23:31

Menit brzdic preventivne je nezmysel, da sa v pripade potreby vyborne prelapovat a pregumickovat. Ovela spolahlivejsie riesenie ako nove diely (hlavne Fenox a podobny odpad).

Taktiez pokus-omyl vo forme vymeny hadice je blbost. "Spatnu klapku" v hadici (pripadne upchaty prepustaci otvor v HBV) zistis tak, ze naslapany piest nedokazes zatlacit prstami naspat do brzdica, ale ked povolis prislusny odvzdusnovak, klesne tlak a vtedy uz zatlacit ide. Ak nejde zatlacit vobec, je problem so zatuhnutym piestom.
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvekod Vašátor » pon pro 19, 2022 21:29

Jednoduchá zkouška. Našlapej brzdu - kolo zůstane zabržděné - povol oba odvzdušňovací šrouby. Uvolní-li se brzda, je špatná hadice. Neuvolní-li se, pak brzdič.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvekod davidh » úte led 03, 2023 22:20

Ahoj vám všem a do nového roku hlavně pohodu, štěstí a zdraví.
Děkuju za rady ale dostal jsem se k Nivě díky nemoci až teď.

Zkusil jsem tedy poslední radu, našlapal brzdy, povolil oba odvzdušnováky a kolo je volné.
Takže předpokládám, že to jsou hadičky.
Objednám tedy nové a uvidím.
K tomu vezmu i sadu gumiček a pokusím se opravit původní brzdič.
Děkuju zatím moc
davidh
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 12, 2021 19:14

Re: Přibržduje přední kolo - BRZDY

Příspěvekod Luděk Musil » stř led 04, 2023 08:25

Při povolování hadice od trubice dej klíč i do kontra, na brzdiči je lepší použít očkový klíč.
Před akcí na to několikrát stříkni nějakej uvolňovač (neříkám, že zrovna WD, ale v nouzi ... ).
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků