vibracie zadrhavanie

Moderátor: Moderátoři

Re: vibracie zadrhavanie

Příspěvekod Dusan » ned lis 01, 2020 17:21

Robit to mozes kde chces, ale uthiahnut to musis ked to bude na zemi(res v prevadzkovej polohe) inac znicis silentblok v tom tiahle.

Par ludi tu uz utiahlo silentbloky na prednych ramenach, ked mali auto vo vzduchu. Tak si to po par km zopakovali vymenu.
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: vibracie zadrhavanie

Příspěvekod Henry » ned lis 01, 2020 18:07

Ja si myslim, ze tam je velky rozdiel: silentbloky prednych ramien maju do vonkajsieho kovoveho valca napevno zalisovane, mozno aj zatavene gumy (v podstate je to gumokov-monolit). Navyse ten vonkajsi kovovy valec sa napevno lisuje do oka ramena pri montazi a nasledne tu gumu stiahnes podlozkou a maticou tak, ze tiez vznikne pevne spojenie medzi gumou a oskou ramena, takze vykyv ramena sposobuje deformaciu gumy a ked je utiahnuta vo zdvihnutej polohe, moze sa roztrhnut, lebo je v nej permanentne pnutie.

Naproti tomu silentbloky tiahel (kratkeho, dlheho a priecneho/panhardky) su sice nalisovane do oka tiahla, ale pevne spojenie tam nie je, ten duty cap tiez nie je pevne spojeny s tou gumou a duty cap je najsirsie miesto, ktore ked stiahnes skrutkou a maticou, vytvori pevne spojenie iba medzi konzolou tiahla a dutym capom, ale cap voci gume a guma voci tiahlu moze smykat/rotovat, najma ked si si pomohol mazacim tukom, aby si vobec gumu do oka tiahla a duty cap do gumy dokazal nalisovat trebars zverakom.

Z opatrnosti nie je problem aj tiahla utiahnut az pri spustenom aute. Kazdopadne, predtym mozno pomoze auto zdvihnut za karoseriu (nie za napravu), aby si odlahcil pruziny a mohol lahsie s napravou hybat priecne, aby si vobec zvladol zastrcit skrutku do dier v konzole a v dutom cape silentbloku panhardky. Ja som sa s tym pri vymene silentblokov v kratkych a dlhych tiahlach vcelku potrapil a musel som kadejako pridvihovat napravu zdvihakom.
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: vibracie zadrhavanie

Příspěvekod Dusan » ned lis 01, 2020 19:41

Teoreticky mas pravdu, ja som to menil po jednom a auto bolo na kolesach, a ja pod autom.
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků