Podivné zvuky ze samosvoru

Moderátor: Moderátoři

Podivné zvuky ze samosvoru

Příspěvekod Sochař » čtv srp 06, 2020 19:48

Nazdar lidi, nedávno jsem byl donucen po koupi Nivy s totálně mrtvým předním diffem pořídit nový. Řekl jsem si, když už nový diff, tak šroubový torsen z Moskvy za něco málo přes 10k CZK (komplet sestava včetně skříně, poštovného a cla+DPH).
To, že je teď z auta posilovna a pod plynem má tendenci jet rovno, jsem jaksi čekal. Ale je normální, že v diferenciálu při maximálním rejdu křupe a drnčí? Chápu, že šroubové kola jsou tlačené v axiálním směru = samosvor efekt, ale nemělo by to být trochu civilizovanější? Stejně mě asi čeká rozborka, protože jsem trochu přepísk záběh soukolí, a po chvíli zatáček v 110kmh začalo cosi silně pískat. Pískání přestalo po 5-ti minutové technické pauze, ale skříň diferenciálu má běžně odhadem 80°C, a to se mi zdá moc na 80W90H olej.
Máte někdo tip na lepší olej? Silně uvažuju o prohození zadního a předního diffu, aspoň to nebude tolik namáhané. Jinak průchodnost terénem si nemůžu vynachválit.
Lada Niva 21213 1,7i Torsen - příprava na expediční speciál, v hlavní roli COčko a flexa
Sochař
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 29, 2020 20:26

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků