Delší tlumiče

Moderátor: Moderátoři

Delší tlumiče

Příspěvekod michal.j » čtv čer 06, 2019 20:44

Před dvěma měsíci jsem se stal hrdým majitelem Nivky, následovaly nějaké opravy a úpravy, a to i zvýšení.Moje otázka zní, řešil někdo delší přední tlumiče, nějak si nevím rady jaké a popřípadě kde koupit.Děkuji moc za rady :)
michal.j
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 06, 2019 20:37

Re: Delší tlumiče

Příspěvekod Ondra1,7mpi » čtv čer 06, 2019 20:48

Nikdy jsem je neviděl, ale viděl jsem jak se nahoře nastavují... Podle mě když spodní miska zůstane po podložení v skoro původní poloze tak není třeba ani pružinu ani tlumiče řešit... Ale mohu se mýlit, taky záleží na metodě zvýšení...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Delší tlumiče

Příspěvekod Mara » pát čer 07, 2019 07:56

Jsem je nedavno videl +5cm, ale tesko je sehnat. Jinak to pobira doraz horniho ramena, ale zalezi na zdvihu. Me by tam lakaly zadni tlumice fiatu combi, multipla, marea.. Jen vrch by se srouboval zboku a ne zhora.. Ale nemam to jeste nejak vyrazne merene, jeste nebylo treba
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1181
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Delší tlumiče

Příspěvekod michal.j » pát čer 07, 2019 12:21

Mám tam namontovane originál prodloužení co bylo v sadě na zvýšení, ale jakmile vezmu nějakou díru, tak jdou tlumiče na doraz.A dělají opravdu nehezke rány.
michal.j
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 06, 2019 20:37

Re: Delší tlumiče

Příspěvekod Mara » pát čer 07, 2019 21:08

Tak pokud zdvih neni nejak vyrazny, origo tlumice by to mely zvladat. Na hrane to je lehce u proveseneho kola, kdy je horni rameno zaryte ve vrchnim dorazu a tlumic uz nema v rezerve moc sve delky a mohl by zacit provesene kolo zastavovat driv nez doraz. Pokud ti na hornim zavitu tlumice nadbyva treba centimetr, tak muzes dat podlozku pod ty horni gumky, aby sel tlumic o neco nize a kolo zbrzdil doraz. Asi jej mas tak prodlouzeny, ze pri propruzeni se tlumic stlaci na max a to je na p r d. Na to tam je spodni doraz.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1181
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků