Niva - čistenie olejovej vane

Moderátor: Moderátoři

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Mara » čtv zář 13, 2018 13:19

Pri predstave tech procedur s motorem ve me otazka otazka o jednodussim zpusobu zustava :) kdyby sel motor jen vysunout vpred z prevodovky tak dejme tomu. To by ale chladic musel dolu a jestli by potom sel tak nevim. Ta napravnic by stacila jen kousek (mozna 5cm) snizit.. Nez tahat motor tak radej asi lovim s tou endokamerou. Taky jsem tam mel trosky napinaci listy a moc toho nebylo.

/////

Ondra: tak jestli jen takhle, tak to by eště šlo. Stejne me ale to sundani napravnice ceka :/
Naposledy upravil Mara dne čtv zář 13, 2018 14:36, celkově upraveno 1
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Ondra1,7mpi » čtv zář 13, 2018 13:30

Vyndat chladič je maličkost... A ten motor z převodovky je snadný vysunout... Když už je dole že silenbloků tak ty 4 šrouby do převodovky není to nejhorší...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod hush » pát zář 14, 2018 10:59

Mara píše:Pri predstave tech procedur s motorem ve me otazka otazka o jednodussim zpusobu zustava :) kdyby sel motor jen vysunout vpred z prevodovky tak dejme tomu. To by ale chladic musel dolu a jestli by potom sel tak nevim. Ta napravnic by stacila jen kousek (mozna 5cm) snizit.. Nez tahat motor tak radej asi lovim s tou endokamerou. Taky jsem tam mel trosky napinaci listy a moc toho nebylo.

/////

Ondra: tak jestli jen takhle, tak to by eště šlo. Stejne me ale to sundani napravnice ceka :/


Tak doufej, že všechny schované matice a šrouby přivařené v nosnících rámu drží a neutrhnou se (neprotočí) :-)
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Mara » pát zář 14, 2018 11:27

Jo, neco ve smyslu zahryzlych pouzder zadnich kosti. Pri montazi zpatky uz tam rvu vazelinu a priste by to mohlo jit snadneji. To same ta napravnice. Co nefunguje na tech sroubech se zkusi nahradit. Jak jsem sundaval napravnici na stare 1.6 nive, tak sla kupodivu dolu dobre a taky je par sroubu navic nahradnich. Tak se nekdy treba uvidi, jestli a jak to pujde..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Kendy12 » pon zář 17, 2018 18:19

Takže malý update :D Podarilo sa mi uvoľniť čerpadlo, no pre jeho náhon to aj tak neviem vybrať von. Teraz tak rozmýšľam či netrebalo náhodou odmontovať len tú spodnú časť tzn. ten sací kôš ? Ešte tam je aj trubka asi spätný prívod oleja do vany aj to treba odmontovať ? Inač dík za predošlé rady :)
Kendy12
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 12, 2017 14:47

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Mara » pon zář 17, 2018 19:13

Jejda, to je ale ze zkusenosti řešeni na pevne nervy. Mam dojem, ze jsem na dvou sroubech jej povolil cele a vysunul jej asi nejak snad soubezne s vanou, ale uz moc nevim. Hlavne zpatky to dat bylo ./*<({=& a pomohly az ruce navic. Uz bych to tak nerad kutil. Cerpadlo jsem rozebral az na stole, ale nic jsem na nem nevidel, jen jsem pridal ke zpetnemu ventilu tenci podlozku snad pro zvyseni tlaku, jak je nekde psano. Cerpadlo tam pri nasazeni zpatky potrebovalo nejak zapadnout a moc se tomu nechtelo, jak tam bylo malo mista. No strašit néchcu, nejak se to zmaklo :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Majo » pát zář 21, 2018 20:45

a to nehovorim, ze medzi cerpadlom a blokom ma byt este tesnenie...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Kendy12 » sob zář 22, 2018 18:38

Ďalší zádrheľ. Vana, čerpadlo dole a zo spodu vidno ešte kusy odlomeného vodítka reťaze. Moja otázka je: teraz treba dať dole remenicu z kľuky a tak sa dostanem ku tomu prednému krytu, ktorý keď odmontujem uvidím ktorá vodiaca lišta je polámaná ? Ak je na to iný postup prosím opravte ma. Btw. Akým spôsobom povoliť maticu na kľuke a potom ako u následne dotiahnuť ? Závit je tam predpokladám klasický pravotočivý. Vopred vďaka.
Kendy12
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 12, 2017 14:47

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob zář 22, 2018 18:55

Závit je klasický...
Na ty lišty je vidět i když se sundá víko ventilů.
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Kendy12 » sob zář 22, 2018 19:28

Veko mám dole. Dá sa tá lišta vymeniť cez otvor, ktorý sa ukáže po odobratí ventilového veka ?
Kendy12
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 12, 2017 14:47

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Mara » sob zář 22, 2018 19:42

To mas Spi? Pokud to neni Mpi tak koukni na tema >napnuti rozvodoveho retezu< nekde tady. Je tam od Coryho napinak retezu tuningovy a pri trose vule se da vyrobit. Jak jsem sehnal nivu tak mela napinak novy (kdo vi co za vyrobu) a po chvili se rozpadl. Na tom tuningovem napinaku uz mam najete asi 50tis a neni co resit. Na tu matici klikovky to chce poradny klic, paku a pouzivam i tycku na šprajcnuti mezi zub řemenice a nosnik kastle, aby se klika netocila. Potom se da sundat ten predni dekl a dostanes se tak k sundani zbytku napinaci lišty, ktery jsi mel z časti ve vaně.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob zář 22, 2018 22:00

Myslím že když budeš šikovný, tak prsa sundavat nemusíš... Tedy pokud to je ta vodící...
Tu napínací drží šroub ukrytý pod tím předním víkem... To pak musí dolů...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Aron » ned zář 23, 2018 09:32

Pokud je to vodící lišta tak sem ji minulí týden měnil na MPI a jde to přez ventilové víko bez zásahu do rozvodů,ale jeto tak trochu ježek v kleci. :idea:
Aron
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte led 14, 2014 18:00
Bydliště: Vysočina

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Kendy12 » ned zář 23, 2018 09:35

Či mám MPI alebo SPI neviem povedať kedže neviem aký je medzi tým rozdiel. Do napínaka ide trubka, takže je pravdepodobne napínaný tlakom oleja. Vodiaca lišta o ktorú sa opiera napínak je v poriadku, rozsypala sa tá horná lišta. Najlepšie by bolo ak by sa tá horná vodiaca lišta dala vymeniť bez demontáže toho predného krytu ale to by bolo asi veľmi jednoduché :D Btw. Tá horná lišta je na dvoch skrutkách ?
Kendy12
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 12, 2017 14:47

Re: Niva - čistenie olejovej vane

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned zář 23, 2018 11:50

Ano na 2... To půjde zezhora, prsa bych kvůli tomu nesundaval...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků