Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod nespor.jenda » pon úno 10, 2020 20:36

Rankl píše:

Když nad tím tak přemýšlím, tak přestože výše píšu, že by to tím být nemělo, není to lanko plynu zjevně volné?
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Rankl » pát úno 21, 2020 10:03

nevím, jestli jsem to vyřešil dobře nebo ne, zatím to jede- trochu jsem seřídil ten bovden, lanko má jen malinký průhyb. ještě si říkám, ten bílý plast má být jen v bovdenu nebo jezdí dohromady s tím lankem? na konci bovdenu bývala nějaká gumová koncovka, ta nějak asi zanikla. Musím najít náhradní lanko, myslel jsem, že ho s ssebou vozím v zadná kapse v karoserii u světel, nějak jsem ho nenašel. je možné, že lanko praská zvolna a protahuje se?
2107 a 21214
Rankl
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Rankl » pon bře 02, 2020 22:59

závada je opravená - na vstřikovaní je elektrická záležitost, která volnoběh nastavuje, no a k ní byl porušený jeden přívodní kablík, jsem zas o trochu chytřejší...
2107 a 21214
Rankl
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Mara » úte bře 03, 2020 08:17

Zrejme krokovy motorek, nekde je tu navod na foru, na jeho pripadne procisteni. Mi se objevila potiz, ze na benzin nechtela tahnout a nesla protocit na 3t. ot. po ranu.. az po chvili nastartovani. Rozebral jsem vstrikovaci trysku a ta ma dole maly gumovy krouzek. Ten byl poskozeny a benzin jim asi prokapaval mimo trysku a asi i pri jizde na lpg. Zatim jsem jen ten krouzek otocil a funguje to nez tam jiny. Oprava za par Kc., kdyz se prkotina odhali.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Mara » pát pro 01, 2023 17:07

Nemuzu uz dlouho zjistit proc na benzin neudrzi volnobeh a na lpg naprosto v poradku. Tlak paliva dobry, procisteno, proslapavat do otacek na benzinu jde, ale pustim plyn a propadne do chcipnuti.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Henry » pát pro 01, 2023 19:55

Este furt to riesis? Aj ked tusim povodne v inej teme. Ja som uz na ten SPI kram rezignoval a predal som to :D
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Mara » pát pro 01, 2023 21:22

Joj, Niva prodana. Vsak coby ne:) Me to bavi, i kdyz nekdy vic, nekdy min. Nedavno mi klouzala spojka a byla moznost, ze je od oleje.. Vymenil jsem pracne lamelu a zjistil, ze jsem si predtim blbe nastavil spojku... tu lamelu jsem si tam dal z rezervnich, neoznacenou, prasklou... no zazitku dost:) Ten benzin se dost zlepsil, ale resim jej porad, od nekdy. Procistil a prokontroloval jsem palivovku, tak tady v poradku. Na krokovy motorek bych to asi nevidel, kdyz lpg se chova normalne, ale nevyznam se co ktery snimac ruzne s cim souvisi. Ted asi vic zkusim elektriku, kabelaz, koncovky resit. Jako by krokac pri benzinu nereagoval. Na bezin jsou i starty horsi. Nejspis nekde bude prkotina, ktera by to vyresila. Nekdy to umi pracovat normalne i na ten benzin, ale to chce zpravit. Dneska snezilo a odjezdil jsem na mopedu:D
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Henry » sob pro 02, 2023 22:54

Mna to tiez bavi, ale podla toho co pises, to by uz bolo za mojou hranicou zabavy a bral by som to skor ako masochizmus :D Jedina vyhoda SPI je existencia vyborneho a detailneho manualu, podla ktoreho sa da robit diagnostika vacsinou aj v domacich podmienkach multimetrom. Vsetko ostatne (spolahlivost, odolnost voci korozii, dostupnost a kvalita ND, atd.) uz je dost zle. To vlastne vidis aj podla toho, ako tu postupne odpadavaju Nivari, ktori kedysi vyvarali a upravovali cele Nivy a kupuju si trochu ine auta, kde pomer kutenia a jazdenia je predsa len iny ako 1:1.. MPI ani skusat nejdem, takze pre mna ostava teoreticky uz len karburator (s tym mam vynikajuce skusenosti z 210x), ale tam bude sialeny stav karoserie nevyhnutnostou :(
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Mara » ned pro 03, 2023 14:00

Jo souhlas, kolik oprav si zapricinim zbytecne, ale vetsinou ty dalsi jdou treba uz o neco lepe a neni jich tolik. Dneska jsem dal novy snimac teploty chladici kapaliny. Na benzin to po chvili startlo, drzelo to kolem 1500 ot, pote kleslo na nejakych 1000 zhruba. Drzelo to otacky treba minutu a zaclo to rozhoupavat, po nekolikatem hupu to padlo. Lpg zase v norme. Treba zkusim snimac absolutniho tlaku dat jiny, nebo nevim.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Henry » ned pro 03, 2023 17:28

Ja som s MAP senzorom experimentoval, ked som hladal pricinu velmi zriedkaveho vynechavania zapalovania a uz som vycerpal vsetky ostatne moznosti. Na nic som neprisiel, aj som jeden senzor nechtiac znicil a musel zhanat novy (je obrovsky problem ho dostat, takze som musel zohnat pouzity z Bazosa), ale prakticky chod motora so snimacom alebo bez neho bol v podstate nezmeneny. Snimac teploty vody tiez nema dovod sposobovat kolisanie otacok, aj ked by daval nespravny signal. Na tvojom mieste by som patral skor nadalej v oblasti tlak paliva/palivove cerpadlo.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Mara » ned pro 03, 2023 19:23

Diky, zkusim kouknout i na ty cesty kolem krokoveho motorku, nebo novou vstrikovaci trysku treba, ale ta palivo dava. Na ty zimni starty ten benzin je potreba, nepovedeny start na lpg akorat zmrzne.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Luděk Ondrůch » ned pro 03, 2023 22:01

Takto se mi na kalině projevoval vadný krokový motor volnoběhu
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Lada niva 1.7i SPI nizky volnobeh

Příspěvekod Mara » stř pro 06, 2023 07:57

Se zas k tomu s ohledem na pocasi nekdy dostanu. Momentalne to je zas ve stadiu, kdy to v nizkych na benzin nechce jet a bez zateze to jde vytocit a drzet v otackach, ale jak je povolim, tak to jakoby postrada mnozstvi benzinu, dolel jsem benal i novy. Nejspis novy vstrikovac koupim a jeste znovu napojim merak tlaku od cerpadla.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků