Ložisko zadního kola

Moderátor: Moderátoři

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Dusan » úte dub 03, 2018 15:55

A oplati sa to? Kym zacnu tiect gufera treba najazdit cez 100tkm alebo pockat 30r.
1.Ked najazdis 100tkm treba aj tak menit loziska, tak ze gufero sa vymeni.
2. Ak zacne tiect olej cez lozisko do par tisic km je po lozisku, tak ze aj tak vymenis ggufero. (ked sa na to vybodnes vymenis lozisko gufero a pakne.
Navyse gufero netecie systemom nic a potom pol vedra oleja.
Z hladiska konsttukcie brzd by si mal aspon raz za 2 roky dat dole budon aby nezarastol. A to uz ten olej uvidis zeto slzi..
Navyse na tom brzdovom stite je domcek s filcom aby olej nestriekal po celom bubne a mastnota sa prejavila. Dokonca neviem ci tam nieje dierka 5mm koli tomu aby olej vzlinal a objavil sa z vnutornej strani stitu brzdy, tj ked sa zohnes a pozries pod auto vidis medzi rurou a stitom mastnotu. Tak je jasno. A po rozobrati uvidis ci valcek alebo gufero.

Tak ze nejake upravy na olej su zbytocne.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Mara » úte dub 03, 2018 18:10

S tim tekoucim guferem jsem se opakovane trochu natrapil, nez jsem objevil volny sroub na dieraku, ktery asi trochu kmital poloosou a olej porad tekl. Ted uz netece, ale oblozeni jsem mastne nerozbrzdil a jestli tam jsou nejake odtokove drazky, tak je bahno mozna zatahne.
Od podzimu ale nejezdim a nivu regeneruju, tak mam jeste nejake dodelavky i se svareckou u zadniho kola. Asi to uz tolik prace navic nebude, jestli se tam neco nakuti. S tim loziskem prolitym olejem uz jsi mi tehda dobre poradil, takze jak se objevi stit od oleje, je lepsi to poresit jako celek..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Mara » pon čer 24, 2019 21:36

Po case ty odtokove zlabky tam uz mam dlouho, zaklepal jsem trochu do večka vodici plisky lanka rucni brzdy, privaril je k zadnimu plechu bubnu a vznikla mala vana vymazana silikonem. Zezadu jsem vrtnul odtokovou dirku a nejak to funguje. Trochu to chce ale zamezit vstupu vlhkosti tou dirkou.. Pakny uz mi to asi jednou zachranilo. Jinak uz jsem se nejak naucil resit gufera a uz docela drzi. To ale jen tak okrajove k tema nad.. :) Zas mi popojel pojistny krouzek loziska, ale nerozebirat brzdy, tak ani o tom nevim. Nasadil jsem nove lozisko a novy krouzek tam skoro nesel nabit. Horkovzuska 250'c a nic moc, porad chybely asi 4mm. No nakonec se tam nabil, jenze krouzek byl trochu vetsi, siroky az na hranu plochy gufera a nechtel vlezt do napravnice, (mozna jsem jej mel dat naopak, ale origo mely tvar umisteny stejne).. Zbrousil jsem krouzku hranu a jak na svinu jsem brusnul i do plochy pro gufero - no, radost byla velika.. Vzpomnel jsem ze Majo to zaceloval tekutym kovem, tak jsem to zkusil a zatim zda se dobre. Cist zacatek tema driv, tak krouzek uz taky budu bodovat cockem, ono to jsou sily a jednu osu uz jsem venku mel :D Tento krouzek je nejaky vetsi, tak snad bude drzet, na pribodovani stejne misto nezbylo, leda s vybrusem pro svarovy bobek..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte čer 25, 2019 19:09

No nejsem zastáncem této metody, na poloosu bych svářečkou nesahal! Dát nový kroužek, nahřát, nalisovat a musí držet líp jak přivařenej...
To bodování je taková nouzovka...
U nás v kovodílně to za dvě piva lisujou... A drží...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Dusan » pát čer 28, 2019 16:58

Lisuje s to na jeden uder kladiva. A ziadne doklepavanie.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Mara » ned čer 30, 2019 14:25

Proc jsem na tom ale rozklepal fajslem lesenovou trubku? :) To bodovani jsem si overoval u zdroje a pry se to osvedcilo. Uz mam po vcerejsku na aute 1 poloosu takhle nabodovanou nasazenou. Taky jsem namazal kardany, to je teda poznat rozdil.. Jeden kriz mel zacpany mazaci kanalek, valecky zatuhle a rozpiskal se, po rozborce a promazani snad jeste neco najezdi..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Mara » úte led 28, 2020 16:51

Ten tekuty kov naneseny na ryhy v kluzne casti gufera, vydrzel asi 15tkm zhruba. O vikendu jsem to v kose zas musel rozebrat a ten tekuty kov tam uz nikde nebyl. Takze nic moc, ale cosi to vydrzelo. V prodejne lozisek mi chlapek doporucil, ze maji v nabidce nejake tenke krouzky na míru a ty se nasadi na plochu pro gufero. Jelikoz se nahromadily trochu poškrtane poloosy, tak to asi nekdy zkusim.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte led 28, 2020 21:44

No a já ve sklepě stále přemísťuji sem a tam asi 6 poloos a je mi líto je dát do sběru;-D
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob úno 08, 2020 09:56

mas malou spotrebu poloos? :) ja vlastne udelal jen dve zadni a to jeste vlivem ohnute napravy a rozvalenej predni kloubek pouze jeden, jinak jsem to menil pro skarede chroupani
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Dusan » sob úno 08, 2020 13:11

No do zberu urcite nedavaj.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Ložisko zadního kola

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob úno 08, 2020 20:02

Zahájil jsem výstavbu skladu na takové neskladné díly :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron