Přídavná převodovka-vule

Moderátor: Moderátoři

Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod lesapan79 » sob lis 09, 2013 18:13

Zdravim vás, potřeboval bych poradit. Šíleně mi něco hučí v autě ale těžko se dalo odhadnout co by to mohlo být. Začal jsem teda s výměnou ložisek v přední nápravě a ložiskem na pravé straně předního difu, byl tam unik oleje. Bohužel to hučí stále. Dnes jsem se pod tím zase válel a zjistil jsem že mám na přídavné převodovce na vývodu k zadnímu difu docela slušnou vuli a samozřejmě taky unik olje. Vzal jsem za tu přední část a ta vule tam je ale spíš nepatrná ale na tom vývodu do zadu je docela dost. Chci se zeptat jestli to je problém vyměnit jestli musí celá převodovka ven nebo to jde udělat na autě. Dělali mi to cca před rokem a pul tak to dlouho nevydrželo.Dělal jste to někdo víte jaký ložisko tam koupit? Díky za odpověď
Uživatelský avatar
lesapan79
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř kvě 04, 2011 21:20
Bydliště: Oloví

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod Majo » sob lis 09, 2013 20:01

Vymenis to na aute, staci zhodit kardan, ukaze sa Ti velka matica, ktoru odkrutis, zhodis prirubu, ukaze sa semering a vytecie hromada oleja ak si ho predtym nevypustil. Teraz je otazka, ci treba menit aj lozisko, ak nie, vymeni sa semering a spatne sa to zlozi, naleje olej a ides....
Ak treba menit aj to lozisko, tak som si nie isty, ci sa to da spravit na aute, ale na 90percent ano. Ovsem je dost mozne, ze lozisko bude OK a len sa povolila matica a chodenim hriadelky vybilo semering. Stava sa to casto, maticu po dotiahnuti treba priklepnut aby sa nepovolila.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod Míra151 » sob lis 09, 2013 20:25

ale hučení guferem neodstraní,
Mě to taky hučí a kňučí jako prase, nevim jestli pomůžou ložiska, aby to nechtělo aj. kola
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod lesapan79 » sob lis 09, 2013 20:41

To je mi jasný taky si nemyslím že to tím bude ale jestli je ta matka fakt volná tak to muže házet a pak by to i hučelo. Ono to je nejvíc slyšet když jedu z mírného kopce a mam jen lehce nohu na plynu prostě když je to odlehčené. V tahu to tolik nehučí a při větším bržděním motorem taky ne. Na neutrál to taky hučí. Zítra shodím ten kardan a kouknu na tu matku ale nemyslím si že bude volná je tam matka ze silonem a ta se jen tak sama od sebe nepovolí
Uživatelský avatar
lesapan79
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř kvě 04, 2011 21:20
Bydliště: Oloví

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod Majo » sob lis 09, 2013 21:53

no prave, ja si myslim, ze menit jedno lozisko nebude mat prinos. Ak skutocne huci pridavna, zrejme by ju chcelo preloziskovat celu. A na to musi ist z auta a do dielne na stol.
Ovsem ak isla bez oleja co len par km, zrejme to nebudu len loziska, ale aj ozubenia. Ja som moju zanovnu, ktora mala asi 25tkm odkuril tahanim auta s prasknutym obalom pridavky cca 200km. Po opraveni obalu hucala, vymenil som komplet loziska a hucala dalej. To uz sa neoplatilo opravovat, ale rovno vymenit celu.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod lesapan79 » ned lis 10, 2013 08:54

To je mi jasný ale třeba to bude jen tou volnou matkou. Je to jediná vůle co jsem našel. Kdyžjsem dělal převodovku tak to bylo stejné. Všechny ložiska vyměněny nějaký ten sinchron a hučí stejně jsou namačkaná ty hlavní kola a to by se nevyplatilo opravovat. Čím ta vůle muže být? Přece by to ložisko němělo takovou vůli. Je to nějak stažené s tou druhou stranou?
Uživatelský avatar
lesapan79
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř kvě 04, 2011 21:20
Bydliště: Oloví

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod pajasti » ned lis 10, 2013 11:51

Mě to hučelo naprosto stejně jak popisuješ, a dělaly to kardanový kříže,vůle jako prase.Hehe,Oloví,koukám že skorokrajan :)
Lada Niva 1.7i 96 - karbec
Subaru Legacy 2.5
Uživatelský avatar
pajasti
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon říj 28, 2013 16:46
Bydliště: Krásno-Háje

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod lesapan79 » ned lis 10, 2013 12:51

Co je to vůle jak prase? Taky tam trošku vůli mám ale neni to moc já nevím cca 0.5mm?? Ale ta vůle na tej přídavnej převodovce je o dost větší. Ted jsem se vrátil a samozřejmě tou matkou to nebylo. Byla dotažená jak prase ani sem s tim nehnul. Krajánek?? Od kud?
Uživatelský avatar
lesapan79
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř kvě 04, 2011 21:20
Bydliště: Oloví

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod pajasti » ned lis 10, 2013 13:31

Já měl tak 0,5 cm :D :D Dřívávějc Sokolov,teď Krásno...
A k tomu jaké ložisko,pokud se nenajde někdo kdo to bude vědět,tak pak jedině katalog dílů a najít ho,objednat podle kat.čísla už je sranda... Na Nivu katology mám,ale nevím jak je to u Chevyho...
Lada Niva 1.7i 96 - karbec
Subaru Legacy 2.5
Uživatelský avatar
pajasti
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon říj 28, 2013 16:46
Bydliště: Krásno-Háje

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod lesapan79 » ned lis 10, 2013 14:27

pajasti píše:Já měl tak 0,5 cm :D :D Dřívávějc Sokolov,teď Krásno...
A k tomu jaké ložisko,pokud se nenajde někdo kdo to bude vědět,tak pak jedině katalog dílů a najít ho,objednat podle kat.čísla už je sranda... Na Nivu katology mám,ale nevím jak je to u Chevyho...

Kolem Krásna jsem dost dělal v lese a u divočáka jóóó tam od sud jsem si jich odnesl :D :D . Ta převodovka je stejná jak na tu novější nivu od roku 2003 tuším. Vubec nevím jestli se do toho pouštět sám asi to odvezu někam do dílny ale jak říkám tu vůli jsem řešil před rokem a pul udělali to a je tam zas tak to je pak těžký nikam něco dávat. Vubec nevím jak to tam je. Jestli je tu někdo kdo to už dělal tak dejte vědět
Uživatelský avatar
lesapan79
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř kvě 04, 2011 21:20
Bydliště: Oloví

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod pajasti » ned lis 10, 2013 14:50

Nejhůř to odvézt ke Kabourkovi(vlastně teď už Autodoprava K&K)... A jestli umíš rusky tak tady se dá taky něco vyčíst...
http://www.autoprospect.ru/vaz/21213-ni ... robki.html
Lada Niva 1.7i 96 - karbec
Subaru Legacy 2.5
Uživatelský avatar
pajasti
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon říj 28, 2013 16:46
Bydliště: Krásno-Háje

Re: Přídavná převodovka-vule

Příspěvekod lesapan79 » ned lis 10, 2013 14:59

pajasti píše:Nejhůř to odvézt ke Kabourkovi(vlastně teď už Autodoprava K&K)... A jestli umíš rusky tak tady se dá taky něco vyčíst...
http://www.autoprospect.ru/vaz/21213-ni ... robki.html

No u Kabourka jsem to před tim rokem a pul měl. Na těch ruskejch stránkách toho je dost a jsem tam stále ale ta přídavná př. je dost složitá
Uživatelský avatar
lesapan79
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř kvě 04, 2011 21:20
Bydliště: Oloví


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků