Přední diferenciál

Moderátor: Moderátoři

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod ivanivan » sob kvě 30, 2015 16:37

tak nivu sme dotiahli uz domov,cestou dole kopcom ma brzdilo prave predne koleso a ked som zatocil tak na blate ho zabrzdilo celkom a cely cas to tam hucalo,do dvora som sa musel dostat po vlastnych a bez zapnuteho dif. by som sa nepohol,ked vypnem dif. a redukciu tak sa nepohnem vobec a dost to chrasti...
Lada niva 1.7i r.v. 2002
ivanivan
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 16, 2015 19:48
Bydliště: Stropkov

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod martin jára » pon pro 21, 2015 17:03

Zdravim pánové mám niva rok 1999. Mám prosbu o radu praská mi v předním diferaku asi.myslel jsem ze to jsou poloosy tak se dal fungl nový a porad to praska.cepy jsou všechny nový už nevim co stim.dela to při větší rychlosti po silnici když jedu kolem 80km a když zatocim doleva.
martin jára
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát pro 04, 2015 19:48
Bydliště: dolní bukovsko

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod martas » pon pro 21, 2015 22:30

Čau poloosy jsi dal celé nové i s homoklouby... Takhle při zatáčení se projevuje homokloub...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod martin jára » úte pro 22, 2015 18:35

Martas už je to vyřeseny předchozí majitel dal naopak přední kardan.
martin jára
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát pro 04, 2015 19:48
Bydliště: dolní bukovsko

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř pro 23, 2015 11:33

2 martin jára:
docela svérázné řešení :)
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod igzigzel » ned pro 27, 2015 07:35

ivanivan píše:Cau chlapi,stal sa mi pruser,siel som sikmo lesom bol mokrejsi teren tak som mal zapnutu redukciu aj diferencial lebo ma tahalo do boku,mal som tam zaradenu dvojku motor som neturoval isiel som pomaly ked zrazu nieco prasklo zvuk sa mi zda ze bol z predneho dif. mozno z prevodovky niekde,stahlo ma na bok a nemohol som sa uz dalej pohnut,zad mi tahal a pred vobec navyse tam nieco chrasti...ked som vypol dif. a redukciu nepohlo sa ani jedno koleso a chrastenie bolo omnoho vacsie,co to moze byt?



Zdravim ta !

Myslim ze mam rovnaky problem ako ty,akurat stym rozdielom ze ja som vychadzal z "luky" na cestu so zapnutou redukciou trosku strmsie ale nic extra.... no a ked som vysiel na asfalt(mimochodom tiez sikmo,neviem ci to zalezi aj od toho) tak uplne z nicoho nic ako by "mlelo" zelezo o zelezo , pohnem sa iba s uzavierkou presiel som takto asi 70km tipujem to na bud rozmlatene sukolie v diffe alebo s poloosami nieco :-) .... Co to bolo u teba?
igzigzel
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 13, 2014 15:46
Bydliště: Prešov

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned pro 27, 2015 08:53

2 igzigzel:
Z te louky na cestu jsi vyjizdel na redukci nebo na uzaverku? redukce by vadit nemela, ja ji pouzivam temer vzdy, kdyz je nezpevnena komunikace a v Rumunsku, Bulharsku a Albanii jsem na ni najel stovky kilometru.
Nedavno jsem projizdel nejake bahno na uzaverku a kdyz se to zacalo chytat na lepsim povrchu, tak mi v redukcni prevodovce zacalo krupat :(, to se mi teda taky moc nelibilo :/.
Jinak predni dif mas asi seriovy... je mozne, ze uz byl nacnuty, nezabira Ti s tou uzaverkou ted jen zadek?
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Luděk Ondrůch » ned pro 27, 2015 10:29

igzigzel píše:
ivanivan píše:Cau chlapi,stal sa mi pruser,siel som sikmo lesom bol mokrejsi teren tak som mal zapnutu redukciu aj diferencial lebo ma tahalo do boku,mal som tam zaradenu dvojku motor som neturoval isiel som pomaly ked zrazu nieco prasklo zvuk sa mi zda ze bol z predneho dif. mozno z prevodovky niekde,stahlo ma na bok a nemohol som sa uz dalej pohnut,zad mi tahal a pred vobec navyse tam nieco chrasti...ked som vypol dif. a redukciu nepohlo sa ani jedno koleso a chrastenie bolo omnoho vacsie,co to moze byt?



Zdravim ta !

Myslim ze mam rovnaky problem ako ty,akurat stym rozdielom ze ja som vychadzal z "luky" na cestu so zapnutou redukciou trosku strmsie ale nic extra.... no a ked som vysiel na asfalt(mimochodom tiez sikmo,neviem ci to zalezi aj od toho) tak uplne z nicoho nic ako by "mlelo" zelezo o zelezo , pohnem sa iba s uzavierkou presiel som takto asi 70km tipujem to na bud rozmlatene sukolie v diffe alebo s poloosami nieco :-) .... Co to bolo u teba?


Typoval bych to na utrženou poloosu na předku. Pokud se dá jet jenom s uzávěrkou, tak jedeš pouze na zadní náhon.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned pro 27, 2015 10:50

2 Luděk Ondrůch:
tak ta by mu tam visela a delala hroznej bordel, pokud ji teda uplne neztratil :). Ono je to tezky, pokud pod to ani nevleze, aby se podival, kde je problem... to jsem predpokladal, ze tohoto by si vsimnul.

edit:
jeste je moznost, ze by se ukroutila na drazkovani v difu, to mi psal jednou Majo, ze se to stava, to by tam pak byla na lozisku a zvenku by nebylo nic videt
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Luděk Ondrůch » ned pro 27, 2015 11:16

Většinou právě uletí u drážkování.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned pro 27, 2015 12:11

2 Luděk Ondrůch:
me praskla klec vnejsiho kloubku, fungovalo to, ale krupalo v tom, predtim jsem menil manzetu a ten kloubek byl naprosto OK, jestli jsem klec netrefil kladivem, tim tam mohlo dojit k iniciaci trhliny a provozem se pak trhlina rozjela...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod igzigzel » ned pro 27, 2015 18:06

Jarda_NIVA1.7 píše:2 igzigzel:
Z te louky na cestu jsi vyjizdel na redukci nebo na uzaverku? redukce by vadit nemela, ja ji pouzivam temer vzdy, kdyz je nezpevnena komunikace a v Rumunsku, Bulharsku a Albanii jsem na ni najel stovky kilometru.
Nedavno jsem projizdel nejake bahno na uzaverku a kdyz se to zacalo chytat na lepsim povrchu, tak mi v redukcni prevodovce zacalo krupat :(, to se mi teda taky moc nelibilo :/.
Jinak predni dif mas asi seriovy... je mozne, ze uz byl nacnuty, nezabira Ti s tou uzaverkou ted jen zadek?



Ano mal som zapnutu iba redukciu,a pravdupovediac nemyslim si ze by redučka mala robit nejaky problem pri jazdeni.Ano dif.je seriovy.som velmi zvedavy co to bude ked sa pod nu dostanem.
igzigzel
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 13, 2014 15:46
Bydliště: Prešov

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod igzigzel » ned pro 27, 2015 18:12

Luděk Ondrůch píše:
igzigzel píše:
ivanivan píše:Cau chlapi,stal sa mi pruser,siel som sikmo lesom bol mokrejsi teren tak som mal zapnutu redukciu aj diferencial lebo ma tahalo do boku,mal som tam zaradenu dvojku motor som neturoval isiel som pomaly ked zrazu nieco prasklo zvuk sa mi zda ze bol z predneho dif. mozno z prevodovky niekde,stahlo ma na bok a nemohol som sa uz dalej pohnut,zad mi tahal a pred vobec navyse tam nieco chrasti...ked som vypol dif. a redukciu nepohlo sa ani jedno koleso a chrastenie bolo omnoho vacsie,co to moze byt?



Zdravim ta !

Myslim ze mam rovnaky problem ako ty,akurat stym rozdielom ze ja som vychadzal z "luky" na cestu so zapnutou redukciou trosku strmsie ale nic extra.... no a ked som vysiel na asfalt(mimochodom tiez sikmo,neviem ci to zalezi aj od toho) tak uplne z nicoho nic ako by "mlelo" zelezo o zelezo , pohnem sa iba s uzavierkou presiel som takto asi 70km tipujem to na bud rozmlatene sukolie v diffe alebo s poloosami nieco :-) .... Co to bolo u teba?


Typoval bych to na utrženou poloosu na předku. Pokud se dá jet jenom s uzávěrkou, tak jedeš pouze na zadní náhon.


To by ma fakt potesilo,nevem ci to k niecomu pomoze ale te zvuky nie su vzdy vacsinou pri zatacani.a teraz ked somnanejjazdil naposledy takna blate to bolo pocut riadne.este jedna vec rredukcia odvtedy je nefunkčna,ak bude problem s nou tak neviem ako si stym poradim , dufam ale ze to bude ta poloos alebo aj dif.by som zniesol mam totizto jeden v zalohe :)
igzigzel
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 13, 2014 15:46
Bydliště: Prešov

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Majo » ned pro 27, 2015 18:34

ono je to prave bez uzavierky nachylnejsie na zlomenie nez s nou. Ked je uzavierka zapnuta, tocivy moment iduci na predne kolesa je len 50%tny, kedze 50% ide na zadok. Pri vyradenej uzavierke a miernom odlahceni jedneho predneho kolesa, ide vsak 100% vykonu na to konkretne koleso. To sa roztaca, ostatne spomaluju, ked zrazu roztocene koleso opat ziska adheziu a koleso o podklad prudko spomali na rychlost ostatnych 3och. Vtedy dostane homoklb/polos/homoklb/diferak obrovsku ranu a ked ho to aj nezlomi, uz to moze ostat "nakrutene".
Malokto si uvedomuje, ze jazdit "s uzavierkou" je to iste ako u zadokolkovych offov jazdit s pripojenym predkom. Ja osobne hned po vlezeni do terenu zapinam uzavierku a vypinam ju az ked vyliezam na asfalt. Redukciu pouzivam este castejsie(dokonca aj pri otacani pred teskom)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned pro 27, 2015 19:39

2 Majo:
pouzivas uzaverku teda i na kamenitem terenu? me se prave nelibi, jak mi na uzaverku neco krupe v redukcni prevodovce, nevis, co by to mohlo byt? jinak vse jezdim bez uzaverky a pouzivam ji bud v bahne, spis az abych se dostal ven a zapinal jsem si ji radeji na brody, abych tam nezustal...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron