Přední diferenciál

Moderátor: Moderátoři

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Henry » pát dub 15, 2022 20:52

Tak to mam hotove. Mne to vyslo takto:
Moment odporu otacania = 0,6 Nm
Dosiahnuty moment utiahnutia matice = 145 Nm

Pozitivne je zistenie, ze to ide bez problemov a dalsej rozborky vymenit po demontazi priruby a gufera. Nove puzdro sa mi zda mierne tensie ako povodne, ale aj tak som ho pouzil. Lozisko aj jeho miska boli v poriadku, nebol dovod menit. Nove puzdro na zaciatku utahovania robilo velku volu na loziskach, zacalo sa deformovat okolo 120 Nm, najviac sa deformovalo medzi 140-145 Nm, tam uz sa nedalo riadit momentom utiahnutia, ale bolo treba davat pozor na uhol dotiahnutia klucom a vzdy po kusku otestovat moment odporu otacania, aby to nebolo prekrocene, su to male korekcie. Pripravok na drzanie priruby som mal predlzeny trubkou a tu som mal opretu o stenu montaznej jamy a oboma rukami som utahoval momentovy kluc. Je to sice silna, ale velmi jemna praca. Neviem si predstavit to robit pneumatickym razovym utahovakom, ak to niekto chce mat presne. Rovnako si neviem predstavit to robit lezmo pod autom, tolko sily nevyvinies.
Přílohy
Puzdra 1.jpg
Puzdra 2.jpg
Puzdra 3.jpg
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Cory » pát dub 15, 2022 22:24

Niektore veci treba zazit, nie predstavovat si :D
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Henry » úte dub 26, 2022 22:54

Tak som sa rozobratiu diferencialu aj tak nevyhol, lave lozisko skrine diferencialu ma volu asi tak >1 mm. K tym speci pripravkom sa zrejme nedostanem, takze tentokrat beriem aj rady na nastavenie zahrnajuce pneumaticky utahovak (ktory aj tak nemam) :D Dik!

Rankl píše:stala se mi taková věc, mám dirku v tom plechovém předním deklíku na předním diferenciálu. mám náhradní a chci to vyměnit. dělal jste to někdo na voze?
nerad bych vytahoval poloosy, mam šanci se tam dostat, když svěsim diferenciál z motoru? bude to asi nepříjemné na prostor, třeba sundat zbytky papírového těsnění. dík moc.

Teraz som to skusal, chcel som sa pozriet pod dekel difu bez demontaze z auta a podla mna to nejde. Zvesit ani vytocit prirubou kardanu hore sa dif moc neda, prekazaju tam tie puzdra vnutornych homoklbov. Mozno sa po demontazi 3 skrutiek uchytenia da kusok zatlacit dozadu, aby si mal viac priestoru pre dekel. Ale to sa uz moc neoplati, lebo na vymontovanom dife sa robi o tolko lepsie. Dif sa da vybrat s rozpojenymi oboma vnutornymi homoklbmi a lavym puzdrom homoklbu vybratym, prave puzdro s tou konzolou uchytenia vyberat netreba.
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Henry » úte kvě 03, 2022 14:46

Drobna materialovo-technologicka sonda do kvality dielov: vlavo 2 dobre a vpravo 2 nevyhovujuce rozperne puzdra do difu, vsetky uz zdeformovane. Rozdiely ani nebudem popisovat, lebo su ocividne. Tie 2 puzdra vpravo sa zdeformovali pri utahovacom momente <80 Nm, cim nebol dosiahnuty predpisany moment 120-260 Nm a predpatie lozisk samozrejme prekrocene. Puzdra som reklamoval a poslali mi dalsie 2, ktore su uz v poriadku. Takze davajte si pozor, niekde sa proste z kvality zlavit neda. Az teraz som prakticky pochopil, co chcel povedat Dusan :) Mimochodom, to prve puzdro som sa snazil vyrovnat kladivom, nepodarilo sa mi to.
Přílohy
Puzdra 4.jpg
Puzdra 5.jpg
Puzdra 6.jpg
Puzdra 7.jpg
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Dusan » úte kvě 03, 2022 17:13

Viez ze tie puzdra zvecsa vydrzia 2 vymeny gufera? Tak ze pokial to pri dotahovani nepresvihnes, tak menit nemusis.
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Henry » úte kvě 03, 2022 19:56

Ano, podla dielenskej prirucky teoreticky mozes pouzivat puzdro neobmedzene aj opakovane, pokym na dife nic nemenis (hrusku, podlozku, loziska, obal), co som nemenil. Mne osobne sa v praxi stalo, ze prve puzdro bolo zle hned potom co som utiahol uvolnenu maticu priruby, kupil som nove, to som velmi citlivo utiahol na predpisany moment odporu otacania, to bolo ok, ale potom som dif znova rozobral a ked som ho chcel naspat zlozit, tak uz pri 60 Nm som prekrocil predpatie lozisk/moment odporu otacania. Neviem preco sa to stalo a to som si daval velky pozor. Este kebyze si vedel zohnat dake tenke podlozky v tom rozmere, tak by si mohol puzdro vypodlozit a tak ho pri kazdej montazi stlacit o cosi viac.
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Přední diferenciál

Příspěvekod Dusan » stř kvě 04, 2022 08:39

Podlozky sa predavaju bezne https://www.martino-eshop.sk/Vymedzovac ... 33_0_1.htm
Lenze das podlozku a zbortisa....
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků