zadná náprava

Moderátor: Moderátoři

Re: zadná náprava

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » pon lis 21, 2016 16:03

2 Mara:
ja tam zase dam homokinetak, prijde mi to setrnejsi pro loziska redukcky... ted se Ti to chova tak nejak, jako me s tim krizkem
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: zadná náprava

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pon led 30, 2017 13:17

Setkal jsem se se stejnou závadou, po brodění ve vodě a bahně to vybrovalo jako blázen, jel jsem s tím 50 km vcelku a vibrace neustoupily, až tehdy kdy jsem zastavil na přejezdu asi na 5 minut, asi z něčeho vytekla voda a vibtace téměř zmizeli. Také to záběru docela šlo ale jak jsem sundal nohu z plynu tak to házelo celým autem do stran a o pákách ani nemluvim... A pak to zmizelo...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: zadná náprava

Příspěvekod triplake » čtv úno 16, 2017 12:41

zdravim, chcem zmenit prevody na svojej nive na 4.3 alebo 4.4 a mam moznost kupit diferencialy zo ziguli 2101 a 2105 combi ale neviem ci su hrusky a ozubene kolesa rovnake ci mi sadnuu do povodnych koscoh diferencialu a obalov , neviete niekto poradit? dakujem
triplake
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 08, 2016 16:29

Re: zadná náprava

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » čtv úno 16, 2017 19:20

ano, dozadu das celej diferak a predni jsem jeste rozdelanej nemel, ale pokud mas nivu do r.2003, tak by to melo jit taky
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » čtv úno 16, 2017 19:35

triplake píše:zdravim, chcem zmenit prevody na svojej nive na 4.3 alebo 4.4 a mam moznost kupit diferencialy zo ziguli 2101 a 2105 combi ale neviem ci su hrusky a ozubene kolesa rovnake ci mi sadnuu do povodnych koscoh diferencialu a obalov , neviete niekto poradit? dakujem


Pokud koupíš dva stejné diferenciály není problém to přeházet na tvé auto... 2101 - 4,3:1 2102 kombi 4,44:1,
Zadek bude pasovat a vepředu to přeskládáš, hlavně musíš přehodit talířové kolo a pastorek ty jsou spárované od výroby... Nechal bych si to přeskládat od někoho kdo to umí i já si to nechávám dělat...

Martas
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod triplake » pát úno 17, 2017 20:09

ano dakujem to som potreboval vediet, a este dotaz ja mam nivu 2009, ci su satelitne kolieska rovnake , myslim tie do ktorych ide poloos ako velkostne , lebo vzadu budem musiet prehodit , lebo ja mam 24 zubov tisic hran a tam je 22 , by som ich preohidl v kosi
triplake
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 08, 2016 16:29

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » sob úno 18, 2017 09:42

Planetová kola přehodíš ty jsou rozměrově stejná pouze mají buď 22 nebo 24 drážek...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » pát bře 10, 2017 11:07

Tečou mi zadni gufera, obě. Na ceste jsou uz nove, ale je par nejasnosti. Poloosy uz maji vyhlazene doliky pod gufery, tak nevim jestli nove gufera pomuzou, daji se usadit i mimo ty doliky? Taky olej, kdyz natece do bubnu je nanic, resil nekdo nejakou unikovou cestu pro olej? To by ale hrozilo vice necistotama u gufera a loziska, tak nevim..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod hush » úte bře 14, 2017 09:55

Odvětrání difu je v pořádku?
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » úte bře 14, 2017 10:49

to by me kontrolovat nenapadlo, tak kouknu (stejne tam zkusim dat ty zminovane hadicky na odvzdusnovaky)

Poloosy jsem mel venku jen jednou a ty doliky byly na te vrubkovate casti osy a co jsem vytahl osu z 1.6, tak tam je dosedaci plocha pro gufero hladka a jinde. I to gufero co tam mam mi neprijde, ze ma kovovy krouzek (bylo docervena, takove silnejsi co pamatuju, ale nevytahoval jsem jej. Vytahnout jsem zkusil z 1.6 s krouzkem a dobil jsem ho tim). Takze at to tu zbytecne nemystifikuju, o vikendu snad zjistim vic.
Zatim diky :)
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » ned bře 19, 2017 14:29

tak odvzdusnovak zacpany nebyl, on tam totiz nebyl vubec :) za karieru vozidla tam byl misto nej jen sroub (proto se mi uz nekdy nedarilo odvzdusnovak vubec najit:) Pri sundani sroubu byl v naprave podtlak, tak gufera necham jak jsou doposud a uvidim. Hadicka na odvzdusneni uz je natahla pod strechu a jeste jeste je treba odmastit celisti a to tak snadne asi nebude :)

/////

Ondra: No poradit si, co jineho taky zbyva. V servisech pořadnik a vysledek pomerne nakladny. Nebyt zdejsi inspirace a zkusenosti ostatnich, tak jeste jezdim na mopedu :D
To zacpani hadicky by mohl zmaknout kousek vsunuteho molitanu, i vodovodni sitko se da natvarovat. A to vyvedeni do kastle me taky napadlo, ze netreba nejakych chemopachu navic, ale to se snad jindy doLadi, az tech hadicek pribude :)
Naposledy upravil Mara dne ned bře 19, 2017 19:02, celkově upraveno 1
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned bře 19, 2017 14:51

Taky mě ta hadička čeká, už ji mám 4 měsíce koupenou :D ještě čekám na kryt sloupku, aby mohla vézt až ven a nesmrdělo to v autě... A vymýšlím něco, aby tou hadičkou nemohlo něco vlézt dovnitř nápravy... Mravence jsem z auta stěhoval už víckrát :mrgreen:
Vida dokážeš si poradit, to je dobře... :lol:

‘‘''''''':
Ja mam v planu i převodovky a předni dif, to strčim do šnorchlu, až bude :lol: taky zatim jen v planu... Teď jsem pro změnu marod... I ta přídavka čeká... Ložisko jsem už v tom víku vyměnil i zalepil tak se nemele, jen to tam nahodit...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » sob dub 01, 2017 19:58

Tak jedno gufero jeste teklo, ta kluzna cast pod guferem na poloose na tom dobre nebyla -lehke ryhy a nekdy v historii tam šmrncla i flexa. To znamena konec cele polosy asi. Nastesti byla po ruce nahradni, ale az 3. byla pouzitelna :) snad uz to vydrzi
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » pon dub 03, 2017 15:39

tak nevim, jedna strana porad pousti, dal jsem poloosu s hladkou kluznou plochou a gufero nove (ital), zkusebne gufero doseda normalne a plochu jsem maznul olejem. Mezitim jsem poštenkroval brzdu a oblozeni nechtic zalil brzdovkou ( brzdovka mastne oblozeni totalne odepsala, je to mozne? :) co ale s guferem nevim

/////

Ondra: no rad bych kdyby tesnila a dlouho, zvlast kdyz gufero je nove (snad i kvalitni) a poloosa v dobrem stavu. O dvou dnech kolem auta ani nemluvim, tak pekne pocasi a ja si pamatuju jen zadni kolo a to jsem si jeste pridelal prace s brzdama 8)
.....
snad me jeste napada, ze v tom ulozeni gufera byly drobne ryhy (asi sroubovakem) a tama ze by to propouštělo. Jenze jsem tam daval trochu motor. tmelu, mozna malo..
Naposledy upravil Mara dne úte dub 04, 2017 14:09, celkově upraveno 2
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pon dub 03, 2017 16:13

No ja mam taky jednu stranu od oleje, už dlouho, a když jsem měnil olej v difu bylo ho tam dost. Tak to nějak neřešim, myslim ale že to není nejlepší přístup... Jistě tu někdo vylíčí co se tím může podělat... Mě se jen nechce zas ležet dva dny pod autem :) zrovna teď když denně jezdim...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků