zadná náprava

Moderátor: Moderátoři

Re: Gufero zadní nápravy

Příspěvekod mirozv » stř kvě 11, 2016 16:15

Tto sa dá stiahnuť katalóg http://www.lada.sk/lada/Niva2.pdf
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: zadná náprava

Příspěvekod MarcelH » úte srp 23, 2016 14:27

Ahoj něco mi sileně mlati a v zaberu skube je to nepravydelny. Ložisko to neni. Dík za rady
MarcelH
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 20, 2016 11:00

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » stř říj 26, 2016 18:57

neco se mi vystredilo, ci spise trochu se rozsypalo mozna v zadnim difu. Presun pres 300 zmakla hezky, jenze dneska se neco vyosilo a rozvibruje to vyrazne, pravidelne pridavnou prev. (ta je pevne uchycena a opticky je vse na kardanech a spojich jak ma byt). Co je asi dulezite zjisteni je to, ze v zaberu a plynule jizde v tahu, se to zklidni - uplne (a taky me to bude muset podobnou vzdalenost dostat zpatky:) Je to neco v zadnim difu? Jeste jsem zadny nerozebiral. :D

Teoreticky to muze byt i predni dif, ze by trochu urval a kdyz se usadi, tak to do pridavky nehaze? Nejak to prolezu, at vim kde zacit.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » stř lis 09, 2016 08:04

tak to jde nejspis od zadniho difu (bez predniho kardanu to delalo taky- kardan jsem dal kratsi z 1.6, byl v lepsim stavu a po ruce. Snad ta jina delka moc nevadi? Ale funguje). Vzpomel jsem na unik kapaliny na zadni disk, myslel jsem, ze to je od brzd, jenze kapalina byla v norme, tak jsem to nejak neresil. To znamena nove gufera a nejake to lozisko na vymenu asi. A ty loziska zadniho difu jsou ke koupeni v loziskovem kramu, nebo je to atyp a je treba z Lada dilu? Pripadne nezna kdo oznaceni loziska? Diky
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » stř lis 09, 2016 20:18

6208 2RS myslím, rozměrově je to 80x40x18 mm
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod Dusan » pát lis 11, 2016 13:06

Loziska zadneho difu budu drahé su to specialy. Navyse ich tam je 4ks a lacnejsie vyjde kupa jazdeneho diferencialu. Loziska na polosiach kupis bezne len pozor su tusim C3 tj s zvecsenou volou.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » pát lis 18, 2016 15:03

teda, vyndal jsem ten zadni dif a at koukam jak koukam, zadny problem v tom nevidim. Vylil jsem z nej jeste asi pres litr oleje. Tak žeby problem nastal v přidavce? :?:

\/\/\/\/\/

Ludku ulozeni pridavne jsem zkousel, ze je ulozena jak ma byt, tak jestli se neco v ni nemohlo zdrbat.

Martas, no psal jsi to, ale jak mi to i bez predniho kardanu do pridavne kopalo, tak jsem se pustil na ten dif (11/43 tusim, pry z tech rychlych). Pri jedne robote bych tam zkusil dat z 1.6, ale na silnici pry je zpomaleni znat, tak nevim jak je co vyhodne? A mam objednane ty dizlove drzaky predniho difu, tak bych snad za tyden mohl zkusit dat predni dif z 1.6 na ně. A kdy budu pojizdny je otazka, dneska vichr, zitra mozna zalije a udelam houby :D

Taky nevim jak nacpat zpatky lozisko s poloosou, nahřát trochu ulozeni na naprave?

Je dobre, ze uz je lepe, jak bude cesta kolem, tak muzu dat vedet. Jen by to chtelo jet Nivou..

Pridavku jeste muzu zkusit zamenit z 1.6. A spoj s prevodovkou muzu zamenit i za hardynu s krizem. Ma neco vic vyhod, nebo nechat tu "loziskovou spojku" u hardyny?
Diky :)
Naposledy upravil Mara dne pát lis 18, 2016 22:58, celkově upraveno 2
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod Luděk Ondrůch » pát lis 18, 2016 16:39

Podívej se na stav hardyspojky a silentbloků přídavné převodovky a zkontroluj dotažení držáků přídavné převodovky ke karoserii.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » pát lis 18, 2016 22:09

Mara píše:teda, vyndal jsem ten zadni dif a at koukam jak koukam, zadny problem v tom nevidim. Vylil jsem z nej jeste asi pres litr oleje. Tak žeby problem nastal v přidavce? :?:


Já jsem Ti něco psal Máro, že zadní dif. bych tipoval jako poslední věc... Kardany, přídavka ... vůle, vystředění...
Přiděláváš si práci, ale aspoň víš jak vypadá zadní diferenciál :mrgreen:
Až pojedeš do Dubenek tak ke mě to máš kousek, už mi je celkem valně...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » pát lis 18, 2016 22:44

martas píše:6208 2RS myslím, rozměrově je to 80x40x18 mm


Jsem dělal rozborku zadního difu tak jsem oměřil ložiska -

Na pastorku - gufero 35,8x68x10/11

velké ložisko 67807Y 78x35x27
malé ložisko 67705Y 67x28x22

klec diferenciálu - 67707Y 62x33x17

http://www.lada-dily.cz/produkty/vyhled ... hSubmit=ok
Sadička bratru 1650,-
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » sob lis 19, 2016 09:22

:roll: Tak znova a za mě naposledy, protože si stejně rozebereš co budeš chtít tak proč tu psát něco dokola.
Závada se odhalí a odstraní, né,že se začne sistematicky rozebírat celé auto a měnit věci za jiné a čekat kdy to přejde...

Copak se mohlo zdrbat v přídavný převodovce? Nemohlo se v ní stát nic, aby si jen tak sama vybrovala tedy pokud se celá nehnula vůči karoserii .

Takže pokud to "kopalo" se zadním kardanem, takže jednoduše kardan přejít kříže ( mohl by být koplej kardan, ale to by dělalo naopak, čím větší rychlost tím větší vybrace) a vystředění přídavky, pokud se hnula tak si toho ani nemusíš okem všimnout. Prostě bych vyvěsil kola nastartoval motor, posaď přítelkyni do auta a ať se zkouší zozjíždět a jakoby jede, ty opatrně pod auto a sleduj co to dělá a stopro na to přijdeš... Hlavně opatrně.

Diferenciály tam máš 3,9 : 1 , takže rychlé a pro tvoje ježdění po silnici bych je tam nechal.
Z 1.6 budou diferenciály s převodem 4,1:1 a pokud je to starší niva tak 4,3:1. Já osobně bych řek že ten rozdíl je poznat mám 4,3, auto má lepší odpich při rozjezdech, motor má víc síly, na rudukci v terénu se to zdá trochu pomalejší...

Poloosy tam opatrně šoupneš, a pak tam zbytek ložiska opatrně dotahuju šrouby a ono si zaleze... Lehce to nahřát můžeš...

Nivou klidně přijeď malé vybrace nemají na jízdu vliv, jezdil jsem s koplým kardanem a to byli panečku vybrace...
Někde kolem Ankary mi odešel kříž v zadním kardanu, vysypali se mi jehličky a totálně se to rozšmelcovalo, Když jsem to doma rozebral tak křížek byl z 1/4 obroušen a celej fijalovej... Při rozjezdu lítaly páky na přídavce jako zběsilé, ale když se to dastalo do tahu tak se to srovnalo a dojelo to... Niva je prostě Niva

Neměň přídavku ani hardynu, ale odhal příčinu vybrací a tu oprav... :wink:
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob lis 19, 2016 11:28

me neskutecne vibrace delal homokinetak mezi prevodovkami (taky jsem se leknul, jestli to neni pridavka, to bych byl v pr...., pri diagnostice jsem vymontoval i zadni kardan), neco by to dojelo, ale potreboval jsem dojet jeste skoro 6tis. km, nastesti jsem mel krizek z 1.6, tak jsem ho promaznul a hodil tam, uz na nem mam asi 10tis. km, je to takove min klidne, ale jezdit se s tim da a kupodivu pri 90km/h to je klidne, nejakej OK homokinetak tam casem zase dam

2 martas:
to sice jo, ale kdyz Ti ulitne zadni kolo, tak to je horsi..., jedine to tahnout na uzaverku :)
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » sob lis 19, 2016 20:29

Teda diky, prislo vhod :) Jeste, ze se v desti dalo schovat pod autem..
Ty pomalejsi dify bych i pozdeji zkusil, na 5ku a LPG mi to jede jen kolem 110km/h (to mi sice staci), ale uz moc nejde dal do otacek. Snad by ji ty dify ulevily namahy.

A nad tim krizem u hardyny jsem taky dost premyslel, tak to mozna nekdy zkusim, i kdyz to muze byt krok zpet. Prijde mi ten kriz jednoduchsi a to se mi libi.

V ramci nechuti valet se cely den v blate, jsem to teda cele naskladal zpatky a projel to jen na prednim kardanu. Zdalo se mi to i docela dobre, pripojil zadni a taky docela dobre. To silnejsi obcasne trhani do pridavky se nekde zda se ztratilo, byt' nevim v cem to bylo :D
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: zadná náprava

Příspěvekod martas » sob lis 19, 2016 20:49

Samoopravitelná závada ty jsou nejlepší... Niva je Niva na občasné podivné zvuky nebo vybrace, které časem zmizí si zvykneš ;-)
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: zadná náprava

Příspěvekod Mara » pon lis 21, 2016 12:58

takze po testovacich asi 400km bylo vozitko v klidu (ustoupily drobnejsi vibrace- dal jsem na kardan stejne sroubky a matky, jeden tam nepatril). A v zaveru trasy zas zacina pridavka hazet od spodnich otacek a vyse se uklidni (asi jak zaskakajici motor nakladaku v nizkych tockach). Ale to je tema jinam, prolezu teda dukladneji co poradil Ludek. Ze by to chtelo nove silenty pridavky, i kdyz puvodni vypadaji pevne?
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků