Pružiny na predok

Moderátor: Moderátoři

Pružiny na predok

Příspěvekod astero » pon dub 04, 2011 08:55

V rámci go prednej časti by som rád vymenil pružiny i tlmiče a uvažoval som nad miernym zdvihnutím predku tak do 50mm. Podložky sa mi nepáčia, radšej by som dlhšie pružiny. Kde kúpiť za rozumny peniaz?
astero
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 12, 2009 10:41
Bydliště: Zilina

Příspěvekod Csaslav » pon dub 04, 2011 20:58

Ja som tiez zistil, ze mam mrtve tlmice a teraz neviem ci vymenit aj pruziny ci nie. Mam najazdenych 150 tis km, treba vobec menit tie pruziny? Mam tam aj silonove podlozky. Ake tlmice sa tam oplati dat? Tie ruske tiez neboli az take zle.
Uživatelský avatar
Csaslav
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 20, 2010 13:05
Bydliště: Rožňava

Příspěvekod vik2 » úte dub 05, 2011 07:52

tohle uz tu bylo.
Durazne nedoporucuju podkladat pruziny 50mm podlozkou. vyrobite si spoustu problemu. Kdyz ne hned, tak casem....

Idelani je, narovnat klinem spodni misky per do roviny. rekneme klin v nejvyssi casti 3cm. Svetlost se tim zvedne o tech 5cm. Samozrejme pak o cca 5cm podlozit horni cep. a doladit tlumice.

kdyz prohledate forum, najdete i fotografie.......
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Uživatelský avatar
vik2
 
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF

Příspěvekod astero » úte dub 05, 2011 09:32

Tu: http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resour ... erLift.htm sú popísané tri možnosti - hneď na začiatku. Mne sa práve páči použitie dlhšej struny, ale už menej podloženie horneho čapu. Čo by som zmrvil, keby som ho nepodložil?
astero
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 12, 2009 10:41
Bydliště: Zilina

Příspěvekod hush » pon dub 11, 2011 12:23

Pokud ten čep nepodložíš, tak to zvedneš jenom částečně, protože horní rameno bude tlačit na horní gumový doraz. Zároveň kolo nebude mít žádnou možnost pohybu dolů, částěčně to můžeš eliminovat zrácením horního dorazu. Pokud použiješ podložku nad horní čep, budeš muset odebrat podložky z pod horního ramene, vozidlo bude mít větší odklon než je zdrávo (něco jak nenaložená Tatra).


Zároveň připojím i svůj dotaz na tom odkazu ke zvedání je i tato varianta http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resour ... nt_end.pdf
můžete mi někdo vysvětlit jak ty kroužky pasují ( pochopil bych největší dopředu ke kolu, nejmenší dopředu k difu, ale proč ty zadní mají stejnej rozměr, když to dám největší dopředu ke kolu, střední dopředu k difu a střední dozadu ke kolu a nejmenší dozadu k difu - tak ta deska musí bít celá zkřížená)?
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Pružiny na predok

Příspěvekod Hanuš » pát říj 14, 2016 19:38

Dobrý den.
Nevím, zda tato otázka byla již na fóru řešena, pokud ano, omluvte mě. Chci měnit na celém autě pružiny i tlumiče, nevím jestli jsou nutné i tlumiče. Auto strašně sedí. Na co se mám připravit při této výměně, ne dobré udělat při této akci něco dalšího co doporučujete? Zadek by měl být ok, ale ve předu již mám horní misky pružin pohnilé, ty spodní snad ještě vydrží, nebo udělat oboje. Je to uchycení skrs šroubem nebo šteft? Abych ho neukroutil, či zlomil. Nevím zda půjdou polevit. K pružinám se dávají ještě nějaké podložky pod ní i nad ní? Co k tomu mám prosím objednat. Moc Díky. Hanuš
Hanuš
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků