Přídavná převodovka

Moderátor: Moderátoři

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát dub 07, 2017 11:17

Zdravím, až tam jsem se zatím při rozebírání nedostal... :(
Taky mám dotaz ohledně těch výstupů z přídavky ke kardanům, mají na sobě takový kryt co chání gufero, může tento kryt vydávat takový chrastivý až cinkavý plechový zvuk? Když je třeba ta středová díra vymačkaná? Mě připadá že se to v různých situacích rozvibruje, jen to kolečko a drnčí to, chvilkama... Setkal se s tím někdo?
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod mirozv » pon dub 10, 2017 19:30

Mám podobnú otázku ako Ondra. Mám Nivu zatiaľ iba rok, tak to nemám ešte všetko preskúmané. Tie krytky gufier k vývodom na kerdany majú byť na prídavke napevno, alebo sa môžu otáčať? Mám taký pocit, že krytka čo je pri prednom kardane sa voľne otáča, a tá pri zadhom ja napevno, teda tou prednou sa dá otáčať. To bude asi ten ondrov prípad, že mu vydáva chrastivý zvuk, lebo sa mu asi tiež otáča
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Citronidlo » pon dub 10, 2017 22:33

Krytky gufer jsou pevnou součástí unašeče kardanu, takže ano, točí se, ale jen pokud se točí kardan. Alespoň já mám všechny pevně spojené s unašečem. Teroreticky by tedy něměly být zdroje zvuku. Problém byl (tedy u Mitsubishi), když se ty krytka uvolnila, to bylo jako zvoneček.
P.S.: Nivu mám rok, je to skvelé auto, ale není vhodné pro poslouchače a následné hledače vibrací a jiných zvůků, kteří se je snaží odstranit. :D :lol:
Citronidlo
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv črc 21, 2016 14:03
Bydliště: Jílové

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte dub 11, 2017 04:30

Ano ta moje se otáčí páč tu středovou díru má už zvětšenou... Zvuk mi nevadí, jen mi teď když jsem vykuchal to precizní filcové odhlučnění stále rádio přeřvává ty zvuky a já při tom rachotu nesliším třeba zvonit mobil, nebo traktor, pilu v lese apodobně... :D nehledě na to že občas když někoho vezu a líčim mu jak je to skvělý vůz tak to na důvěryhodnosti nepřidá :lol: s tím že to je stroj sem se už smířil... Když jsem u minulího auta řešil zvuky rádiem ztratil jsem kolo :roll: ...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Majo » úte dub 11, 2017 11:21

Rozhodne sa to nema otacat a ked sa to otaca, vydava to podivne zvuky. Cinkanie, klepanie ked ide kardan so zaberu a podobne.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » úte dub 11, 2017 12:00

ja to bodnul - staci molinko na 2 miste proti sobe a je pokoj...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Mara » úte dub 11, 2017 13:44

jednou jsem si pod Tatrama vybavil osobak malymi kravskymi zvonky, nevadily mi tak tam zustaly. Po hodinach jizdy po d1 uz ani nevnimam jestli jsou jeste v aute :D nekdy to zjistim az kdyz nekoho vezu
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte dub 11, 2017 14:47

No mě to řinčení docela štve, až budu v hodinovce tak pod to lehnu a vyměnim, sehnal jsem rezervni přídavku a na tý jsou ty výstupy ok. Dnes jsem na to koukal a ten plech má na tý díře asi 3mm vůli, dá se říct, že to drnčí už vkuse, dřív jen někdy...
Alespoň budu moct vnímat zase jiný zajímavý zvuky :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Harra1978 » úte dub 11, 2017 18:22

Ahoj všichni.
Mám problém a proto se chci zeptat. Odpověď jsem nikde nenašel. Mám Nivu 1,7i. Rok 1998. Koupil jsem ji na hory, ale problém je v tom že páky přídavné převodovky nic nedělají, jsou jako zarezlé, ale mastné jsou dostatečně. Nejde zařadit redukce ani mezinápravová uzávěra. Nejde to za jízdy ani v klidu. Poradíte prosím jak to rozchodit.Děkuji moc.
Harra1978
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 11, 2017 18:09

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Luděk Ondrůch » úte dub 11, 2017 18:52

Odkud jsi? Mám obavu, že bez sundání a rozebrání přídavky nic nezjistíš.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát kvě 26, 2017 23:14

Zdravím, dnes jsem demontoval i rozmontoval přídavku, ložiska mají drobné vůle, ale v mezinápravovým diferáku směrem vzad je jakési kolečko s otvotem na tisicihran který vede skrz zadní víko přídaky, to kolečko má značný vůle, podélný posuv by asi nevadil ale i výkyv, což mělo za následek asi to že v tom víku odešlo ložisko, nebo je ten výkyv normální? Ničím se přeci dotáhnout nedá? Mohl tento výkyv způsobit předešlý majitel co jezdil jen s uzávěrkou? 4000km jen uzávěrka :shock:
Díky za rady, kdyby někdo měl ten diferák, zkusil bych tam voperovat jiný... Ale nevím zda se to vyplatí... Jinak cosi na mě vystřelilo při vytahování osy pro jednu z těch pák, nevíte někdo co by to mohlo být? Už jsem to nenašel... :( asi tato přídavka opravdu zkončí na náhradní díly... Zítra tam snad dostanu jinou...
Přílohy
IMG_20170526_225841.jpg
Toto se dost kýve...
IMG_20170526_225841.jpg (193.36 KiB) Zobrazeno 2633 krát
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob kvě 27, 2017 20:13

Takže jiná přídavka nahozena, po první projížďce vypadá že ten diferák v té staré byl opravdu špatný, vibrace a rachot při sundání nohy z plynu a při sešlápnutí způsoboval on v kombinaci s vůlema v ložiskách okolo... Tuto operaci nikomu nepřeju, ale i technickej antitalent jako já to svedl, to znemená, že niva je auto pro každého a při opravách se není čeho bát, i když někdy toje o nervy zvlášť to napojení hardy spojky, to byly asi 2 hodiny:-(
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Mara » sob kvě 27, 2017 22:29

to me jednou s tou hardynou potkalo cestou, ale za par hodin s nahradnim dilem sebou se jelo dale. Dneska jsem pribodoval ty cinkajici plišky na hardyne a vymenil kardan s dodelanym krizem.. Vyjel jsem a po nedavnem brodeni/bahneni mi prestal altik dobijet, cestou se na chvili zas chytil a naraz zacal prebijet na 17v (regulator?, nevim) do toho prdnul remen a prestalo se chladit (obcas se mi od motoru ozval hvizd a nevim jestli to nemuze byt vodni pumpou..). Chtel jsem vymenit remen a strhl hvezdicku cidla na klikovce, tak jsem odesel pesky a dom dojel s vypujcenym mpi (to je uplne jine, tiche a tak vselijak) :) :rolleyes:
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Mara » pon kvě 29, 2017 10:35

teda ty cinkajici plišky jsem myslel na přidavce :) Jarda Niva nekde popisoval, ze to staci trochu pribodovat. Vymeneny kardan a ztichle plišky docela vyklidnily zvuky navic.. A k te hvezdičce na cidle klikovky - tu jsem tam daval z obavy, ze stavajici šroubek cidla bych uz nemusel povolit. Jenze hvezdicka ani po nařezani na plochy šroubovak a všelijakem nahřivani nechtela povolit, tak jsem k ni musel přisvařit kus zeleza aby se ji uráčilo ven. To uz ale bylo po odtahu, kdyz s cidlem remen jen tak nevymenim na ceste :| uz tam je poradny šroubek na 10ku klic. Takova blbost a uplne me odstavila :mrgreen:
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Přídavná převodovka

Příspěvekod Ondra1,7mpi » stř kvě 31, 2017 11:45

To mě taky ty drnčející plechy dost štvali, naštěstí mám ňáký náhradní příruby a Ok, ale že je tento plech i na hlavní převodovce jsem nevěděl, a jak jsem tam jednou namotal lanko tachometru i s bovdenem tak se to tam celý nějak pochroumalo a taky řinčelo... No teď při výměně jsem to objevil a vyndal, žel nepovolil jsem matku na hřídely hlavní převodovky abych tam dal nový, ale alespoň jsem vykuchal ten starý, gufero neteče, tak jsem to nechal tak... Moc bordelu se tam nahoru snad nedostane... To byla taky story... Auto při jízdě zdechlo a nešlo nastartovat... Tak jsem hodinu vymotával to lanko a bovden, pak jsem objevil drátky od čidla otáček z přídavky samozdřejmě přetrhaný... To jsem opravil, ale taky to nešlo, prdla při tom pojistka k tomu snímači... Ale ta doba než jsem na to vše přišel... To jsem jí měl krátce a myslel jsem že je to nesmrtelný vůz, ale kvůli euro 3 a pár drátkům je to taková citlivka :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků