Co to je? - vnitřní pouzdro ložiska

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
marek560
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 26, 2009 05:28
Bydliště: kosice

Co to je? - vnitřní pouzdro ložiska

Příspěvek od marek560 »

Zdravim pani. Menil som loziska predneho laveho kolesa a tato sucastka mi odtialto vypadla... Ked som loziska daval spat, tak mi tam akosi nic nechybalo... No naozaj neviem, kde presne ta suciastka mala byt :( Lada Niva 1.6
Přílohy
1.jpg
11012011292.jpg
11012011293.jpg
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

Podle mě je to původní ložisko, tedy jeho jedna část, která je už bez válečků a rozlámané klece. Druhá část už je jenom jakoby pouzdro do kterého se zasune - to musíč vyklepnout zevniř. Tady je obrázek ložiska , třeba Ti to pomůže.
http://www.maxparts.eu/lozisko-predniho-kola-niva-27/

Tady na té stránce je to uplně dole vidět - ten zbytek ložiska na náboji i když na jiném autě.
http://stekly.wz.cz/podvozek.html
Uživatelský avatar
marek560
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 26, 2009 05:28
Bydliště: kosice

Příspěvek od marek560 »

aj ja som toho nazoru, ze to je z loziska... ale ked som rozoberal koleso, tak som stare loziska vybral komplet obe a tato cast asi bola v kolese naviac :wink:
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

To je podle mě nesmysl, nedokážu si představit, že tam je ložisko a za ním ještě zbytek starého - protože po prostrčení poloosy nábojem by Ti už nic nevyčuhovalo a nenasadil by si matku :-). Podle mě si vytáhl venkovní ložisko a to vnitří bylo rozsypané a ty si vyjmul jenom tu jeho vnitřní polovinu (myšleno tu více zasunutou dovnitř náboje) a toto zůstalo na poloose. BTW: pokud Ti to spadlo z toho náboje skoro samo a nemusel si použít trochu větší síly tak zkontroluj náboj, podle mě bude pěkně odřený a nové ložisko se na něm bude vyklat a za chvilku jej budeš měnit znovu.
Naposledy upravil(a) hush dne stř led 12, 2011 21:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Je to vnitřní pouzdro ložiska.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
marek560
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 26, 2009 05:28
Bydliště: kosice

Příspěvek od marek560 »

Cize tato cast takehoto loziska... Ak je to ono, tak by to potom malo byt ok a je mozne ze som si to nevsimol... Ale aj tak Dakujem.
Přílohy
lozisko niva1.JPG
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“