Motor 1.7i -toci a nestartuje

Moderátor: Moderátoři

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod glocik » pon čer 27, 2016 16:37

neboh bych ti zavolat že bys me po telefonu poradil. i před tim žadna kontrolka nesvitila a niva jezdila.mam knižku o ladach ale střikačky tam nejsou takže jsem v pasti
glocik
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 24, 2016 20:34
Bydliště: Slatina okr.svitavy

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Luděk Ondrůch » pon čer 27, 2016 21:22

Poslal jsem SZ
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod sellier » ned dub 23, 2017 11:35

Priatelia- odborníci, mam podobny problem. Ked niva stoji jeden dva dni tak musi dlho tocit aby chytila. Nakoniec chyti po par "odbafnutiach" ale len tak tak, lebo toci uz z posledneho. Ak je motor teply tak nie je problem, naskoci v podstate hned. (1,7 SPI) Ďakujem za cenne rady.
sellier
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv bře 23, 2017 09:33

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Kamil Jukl » sob pro 16, 2017 17:37

čau chlapáci tak jsem se stal také majitelem nivky. Rv 2006 59kw . A koupil jsem to s menším problémem. Když je motor studený a nastaruju ho tak beží na tři válce a kucká po ohřátí vody na cca 50 stupnu vypnu klíček znovu nastaruju a auto jede normálně co by to mohlo být ? děkuji za rada
Kamil Jukl
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 16, 2017 17:23

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob pro 16, 2017 19:02

Mě jela na 3 válce když byly špatné hydroštely, a trubky k nim popraskané, nízký tlak oleje...
Někdy jela normálně, než se to projevilo úplně...
Zkus třeba začít svíčkama, nejsou drahé a budeš mít jistotu že jsou OK, když neznáš minulost vozu.
Taky napiš zda kontrolka motoru funguje jak má... Tyto nivy s počítačem už nejsou tak jednoduché...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob pro 16, 2017 20:06

2 Kamil Jukl:
ahoj, vítám Tě, Ty jsi od Petra Novotneho? :) posílal jsem Ti po něm tu udržbu nivy... jak pise Ondra, ale muze to byt i v elektrice (svicky, kabely, modul zapalovani), ikdyz je dost divne, ze po vypnuti a znovu nastartovani to uz je OK, me kratka, ktera je vpodstate to stejne, co ta Tva taky studena jde trochu nepravidelne, ale jakmile se to trochu ohreje, tak uz je to OK, vypinat a znovu startovat motor teda nemusim
Se nekdy stav, kdyby se nepodarilo vyresit, a mrkneme na to diagnostikou...
2 Ondra1,7mpi:
ted me napadlo, jestli nemas presne opacnej problem v mazani, jaky mam ja na dlouhe nive, ja si myslim, ze mam nejaky problem v redukcnim ventilu, ze je treba pod kulickou sekla sponka a kvuli tomu to vic prohrate ma trosicku problem s mazanim, no a Tobe jestli se redukcni ventil nezasekl, to potom muze neco roztrhat, ja kdysi na jedne skodovce podlozil pruzinku redukcniho ventilu a melo to takovej tlak, ze mi filtr fram zacal tect v pertlu, v chorvatsku to bylo docela neprijemne, pak jsem se tam jeste vydal do hor a chytil jsem nekde vypoustecim sroubem a pak uz mi olej tekl i tam :)
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Kamil Jukl » sob pro 16, 2017 20:29

Díky za rady, zkusím ty svíčky a dám vědět, máš pravdu jsem od Petra, někdy po svátcích bych se rád stavil mám hodně otázek :) zatím dekuji
Kamil Jukl
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 16, 2017 17:23

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Kamil Jukl » sob pro 16, 2017 20:37

Ještě mě napadlo jestli není nějaké čidlo například.sytič protože když to nastartuju za studena tak cca 10 sekund to běží normálně a pak to začne blbnout jak kdyby se něco sklo nebo nevim
Kamil Jukl
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 16, 2017 17:23

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Majo » sob pro 16, 2017 23:35

V prvom rade nieco take ako sytic u mpi neexistuje. Podla teploty vduchu a vody RJ posle davku vstreku a velkost predstihu.Za studena vylozene iba z tabuliek, bez korekcie lambda sondou, takze kazda zavada je omnoho citelnejsia ako ked sa motor ohreje a lamdba to skoriguje.
U Nivy je problem odlisit nekludny chod motora od vynechavania jedneho valca. A preto je tu diagnostika. V dnesnej dobe sa da adapter elm327 na BT splasit za 12eur a spojit to hoci s nejakym free programom v mobile. Nehovorim, ze odhali laikovi kazdu zavadu, ale takto vyslovene iba hadame.
Pokial totiz skutocne vynechava jeden valec, RJ to okamzite zaznamena a kazdy primitivny program vyhodi, ktory valec je problem. A potom nam zostava sviecka, kabel, inducka, ci vstrekovac na danom valci.... sikovny si domysli ako lahko vyluci jednotlive komponenty aj bez nakupu novych dielov...
Lenze nepravidelny chod moze sposobovat rada senzorov, od vahy vzduchu, cez snimac teploty vody.... a toto lepsi program ukaze v prislusnych jednotkach a hned vieme na com sme....
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned pro 17, 2017 08:21

Díky za typ, ten redukční ventil bych našel kde? Pod jakým názvem se dá koupit?
Díky
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned pro 17, 2017 10:56

2 Ondra1,7mpi:
no je to blbe, musi vana dolu a to u nivy znamena vyndat predni diferak a motor trochu nahoru... :/ takze s moji rychlosti jeden celej den demontovat a druhej montovat :)
u lady nevim presne, ale u skodovky je soucasti olejoveho cerpadla a je tam zajistena pruzinka zavlackou, jde o to, aby udrzoval maximalni tlak mazani, kdyz je treba hustsi olej v zime, tak ten tlak upusti, aby vse neslo do motoru, v motoru (v mazacim okruhu) muze povolit nejslabsi misto a u te skodovky to byl prave olejovy filtr
Ja mel loni sundanou vanu a bohuzel jsem si toho redukcniho ventilu nevsiml, jen jsem zkontroloval ozubeni na cerpadle a pak jsem ho pretesnil, ale jelikoz jsem mel v olejove vane usazeny pekny bordel, tak je ta sponka nekde seknuta pod kulickou docela pravdepodobna... :/ v tajikistanu jsem kupoval nove olejove cerpadlo, udajne orginal sovietske na nivu, tak mrknu, jestli na nem ten redukcni ventil najdu.
2 Kamil Jukl:
jj, jasne, urcite se stav....
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Majo » ned pro 17, 2017 12:01

Pred vyberanim cerpadla by bolo idealnejsie pripojit tlakomer oleja.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned pro 17, 2017 13:41

2 Majo:
jj, mam v planu, ale stejne asi zjistim, jen ze mi to obcas prestava mazat, kdyz mam min oleje a je to hodne prohrate nebo pri velkym naklonu, uz kolikrat zacal jit hur motor :/ a kontrolka se rozsvitila, tak jsem to zamozrejme hned vypmul a dolil na horni rysku, ale v pripade Ondry urcite zmerit tlak, aby to nerozdelaval zbytecne...
Myslel jsem, ze problemy trochu minimalizuji vymenikem voda/olej, ale je to stale stejne :(.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Mara » ned pro 17, 2017 16:02

Jak uz par dnu zminujete tlak oleje, tak jsem se hecnul a pripravil si merak tlaku oleje z 1.6tky. Az bych zanedlouho olej menil, tak bych jej tam napasoval. Uz ale bude tezsi pro dalsi budik najit misto (jednu volnou pozici obsadil merak napeti ze stare Lady).
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Motor 1.7i -toci a nestartuje

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned pro 17, 2017 17:16

No vana kvůli rozvodům musí dolů ne? Budu dělat rozvody, minimálně napínák... Takže to stejně chci celý rozdělat... Pokud musí dif ven vyměním rovnou i homoklouby...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron