přídavná -- dotažení matic na spojce mezi převodovkama

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jackfree
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

přídavná -- dotažení matic na spojce mezi převodovkama

Příspěvek od jackfree »

jedná se matici viz foto - zakroužkovaná červeně... problém je, že se mi protáčí ten šteft(či šroub) a nevím jak ji tedy dotáhnout...
Přílohy
lada 004 šroub.JPG
Naposledy upravil(a) jackfree dne úte říj 13, 2009 07:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jackfree
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od jackfree »

tak bohužel ty matice už jsou podružný... opravoval sem spínač kontrolky uzávěrky a pak sem to jel projet.. páka uzávěrky jde někdy trochu ztuha a když sem za ní zabral, přídavná převodovka seriově uložená v příčné ose, se jakoby zaklonila a "upadla"... výsledek: přední kardan se opřel o váztuhu podvozku, a nedochází k přenosu síly mezi převodovkou a přídavnou převodovkou v místě za Hardyspojkou,... viz foto...
co se tam rozbilo? nemám manuál tak nevím jaký je tam spoj či co... děkuji za rady
Přílohy
lada 004prdla.JPG
Naposledy upravil(a) jackfree dne pon bře 16, 2009 23:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

Pokud ti to povolilo v tom miste ,kde to mas zlute oznaceny ,tak to vypada ,ze se ti ten kloub asi vevnitr rozpadl. Ja mam na zelene to starsi provedeni a tam je jeste normalni kriz misto toho co tam mas ty,sice na cervene uz to mam jak ty ale nikdy sem nemel potrebu to rozdelat ,takze nevim jak to vypada pod tou kryci manzetou. Budes muset sundat kardany,jelikoz nemuzes povolit ty srouby co se ti protaci ,tak to budes muset odsroubovat az na hardyspojce-povolis ty tri srouby a vytahnes je je to sice drbacka,pokud to nebylo dlouho povolovany nebo pokud sou ty srouby trochu ohly,ale nic jineho me nenapada.Potom odsroubujes mezinapravu a sundas ji dolu ,pak uz budes vedet jak si na tom,jestli to pujde opravit nebo koupit novou,samozrejme de pouzit i starsi typ s krizem.
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

A nebo mas paku v poloze neutralu ,ale to by si snad videl co se toci a co ne. :-)
Uživatelský avatar
jackfree
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od jackfree »

jj jasný, to vidím dobře, do přídavný převodovky se už nic netočí, je v pytli ten kloub... takže pokud tomu dobře rozumím...mne se rozsypalo něco co se dá nahradit ze starší verze hrídelem s křížem?
Uživatelský avatar
jackfree
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od jackfree »

Tak mám možnost mít ten díl s křížem, ale mechanik mi dnes říkal po telefonu že to není záměnné za ten kloub löbro.. ale já si myslím že podle obrázku ano, pokud to někdo zkoušel zaměnit a ví na 100% že to pasuje a neni v tom nějaký problém tak mi prosím napište, dík :wink:
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

Tak at ti ten mechanik rekne v cem je rozdil,ja si myslim,ze to zamenny je, protoze mezinaprava je stejna ,prevodovka je stejna ,uchyceni obou take a hardyspojka je taky stejna,pridelano je to na stejnych mistech s tim rozdilem ze ta starsi ma kriz ,stejny jak na starych kardanech (tzn.mensi) a musi se pouzit ctyri sroubky stejne jako na kardanu .protoze ten novejsi typ ma ty srouby uz na sobe napevno.
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

mozna blbost,ale radsi se zeptam,hardyspojka se toci? ja mel jednou podobne problem,byla povolena ta sredova matice na konci prevodovky a ta hardyspojka s tim unasecem mela vuli a jeddnou sem tomu dal haste na reducku v kopci a ten unasec se na tom tisicihranu ohobloval,nastesti ne na hrideli. Tak prroto se ptam:-)
Uživatelský avatar
jackfree
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od jackfree »

jj ta se točí, ... je určitě vysypanej ten Löbro kloub, ja si taky myslím že to musí být záměnné..
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“