Isofix do Priory hatch

Moderátor: Moderátoři

Isofix do Priory hatch

Příspěvekod Georgius » úte led 23, 2024 14:24

Vážení a milí spoluklubáci,
jak víte, hlavním rodinným vozem se stala Vesta zejména proto, že obsahuje isofix, narozdíl od Priory. U priory se to řešilo v tomto vkláně. Byl jsem smířený s tím, že před faceliftem to prostě priory neměly. Před časem jsem ale viděl video, jak někdo dobastloval isofix do Vesty i na přední sedadlo a inspirovalo mne to ke krátkému dotazu na stýčka googla.
Číňan za dvě kila vyrobí isofix dokonce i s certifikátem CE (čti: China Export), tohle už vypadá o málo lépe, protože je to aspoň trochu přišroubované proti bočnému posunu.

Pak jsem ale zjistil, že od roku 2013 se do Priory dával isofix už z fabriky (zdroj) a nakonec jsem našel tohodle blázna, který si ISOFIX zbastlil sám.
Další návod z drive2 je ještě tady (asi rozumnější).

Máte někdo s ISOFIXem a jeho dobastlováním zkušenosti ? Nejde úplně o certifikáty a razítka, ale mojí choti se nelíbí držet sedačku jen pásem, že se to hodně vrklá (a na tohle téma jsou mraky videí).

Díky za nápady a názory
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Isofix do Priory hatch

Příspěvekod JmJ » stř led 24, 2024 07:20

Mi se naopak dostalo informace (z vice zdroju), ze dobre pripoutana sedacka drzi lepe jak isofix. Ne ze bych to bral jako 100% pravdu. Nevim, jestli bych veril dobastlenemu isofixu vic nez priputane sedacce.

Vzhledem k tomu, ze u pulky aut isofix mam a u pulky ne, poridil sem jednu novou a jednu pouzitou sedacku na pas. Jezdim jak dobytek a dite ani sedacku sem jeste neztratil ;-)

Cemu clovek veri vic je individualni. Ja bych mnou delanemu isofixu urcite neveril vic nez z fabriky vyrobeme pasu.

Do vesty dej isofix sedacku a do priory starsi na pas a je to. Aspon nemusis sedacku furt stehovat ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Isofix do Priory hatch

Příspěvekod Georgius » stř led 24, 2024 08:35

Ono možná je rozdíl sedačka pro větší a vajíčko :dontknow:

Edit: tady to v postatě potvrzujou:

https://www.centrumautosedacek.cz/blog/ ... x-nebo-pas
https://www.mimikov.cz/magazin/pas-nebo-isofix/
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Isofix do Priory hatch

Příspěvekod JmJ » stř led 24, 2024 09:43

Tezko rict, jestli ma necemu vadit, ze se sedacka muze trochu pohnout do boku, kdyz stejne to s celym autem haze hore dole. Proto bych rekl, ze to vnimani bezpeci je dost individualni. Jestli chce zena krucifix, porid ji krucifix a na rok se vzdej vozeni mrnouse v priore. Budes mit doma klid a cca za rok stejne vymenis vajicko za sedacku, takze to muzes prehodnotit :-).

Jen abys to rozlouskl driv, nez ti preroste do vetsi sedacky ;-).
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků