Lada Niva webasto

Moderátor: Moderátoři

Lada Niva webasto

Příspěvekod Juro X » sob srp 25, 2018 12:38

Chcel by som si nivu vylepšiť a upraviť ju tak, aby fungovala a dalo sa v nej existovať aj vo veľkej zime. Niečo podobné ako na tomto odkaze.

S podvozkom a vecami okolo toho zatiaľ nič robiť nechcem. Ako prvé ju chcem zatepliť a namontovať webasto. Webasto na ohrev motora, ale plus k tomu navyše aj teplovzdušného bufíka. Ja sa v tom nevyznám, budem musieť nájsť firmu alebo niekoho kto my to namontuje. Firiem čo to montujú je dosť, ale potreboval by som niekoho kto sa tomu naozaj rozumie a spraví kvalitnú robotu. Keby ste o niekom vedeli, uvítam každú radu.

Mám novú nivu (2018), neviem ako to auto bude spoľahlivé. Chcel by som ju ísť vyskúšať už túto zimu do škandinávie.

Chcem ešte vymeniť čelné sklo za vyhrievané. Rusy to vyrábajú, ale neviem ako ho z ruska kúpiť. Ako by sa to dalo zohnať?

https://www.drive2.ru/l/5471878/
http://kmk.nnov.ru/89163/
Juro X
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 25, 2018 11:52

Re: Lada Niva webasto

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned zář 02, 2018 19:09

2 Juro X:
ja mam bufika z T603 a k montazi se uz chystam 3 roky :)
clovece, skandinavie by nebyl spatnej napad na Vanoce....
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Lada Niva webasto

Příspěvekod Juro X » stř zář 05, 2018 11:22

Pôvodne som bol rozhodnutý len pre webasto. Ale potom som natrafil na toto. Vyskúšam to a dám do ruského auta ruské kúrenie. Teplovzdušné benzínové 12v zatiaľ rusi nevyrábajú. Takže to asi bude webasto.

Vyhrievané čelné sklo sa my u nás nepodarilo zohnať, len jedna česká firma my ho ponúkla za 20.000 CZk bez DPH. To je hodne prestrelená cena. Plán mám taký, že ho kúpim a dám namontovať priamo v rusku. Tam to vychádza za celkom iné peniaze.

Chcem ísť cez rusko na nórsky Nordcap. Posledné dva decembrové a prvý januárový týždeň.
Juro X
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 25, 2018 11:52

Re: Lada Niva webasto

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř zář 05, 2018 11:48

Clovece, to je hoodne zajimavy termin.... Odkud z SK jsi? ze bychom se nekdy stavili
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Lada Niva webasto

Příspěvekod Juro X » úte zář 11, 2018 09:43

Ja som zo západného Slovenska, od Nitry. Ale doma som len málo. Točím volantom kamionu a som furt preč. Nemám čas ani na prípravu auta. Ale tento týždeň by mal byť naviják, na budúci mesiac komplet teplovodné a teplovzdušné kúrenie. Kúrenie ruské. Vyzerá to tak, že sa dá kúpiť aj benzínové-t eplovzdušné.

Na budúci mesiac by malo byť auto pripravené tak, aby cestu zvládlo. Mám v pláne cez rusko Petrohrad a Murmansk do nórska na Nordcap a potom cez nórsko dole na juh. Keby som nemal čas, alebo sa niečo posralo tak pójdem na Nordcap len cez švédsko, tak tam jazdí väčšina ĺudí a tak je to najjednoduchšie, najkratšie a najlacnejšie.

Škandináviu poznám, hlavne švédsko. Za polárnym kruhom som nikdy nebol a chcem sa tam pozrieť. Idem sám a ani nečakám, že sa niekto pridá. Pokažde, keď som to niekomu spomenul, hneď ma všetci začali presviedčať, že to nieje dobrý nápad, že treba ísť v lete. V lete to tam poznám, mna zaujíma zima.



Až sa táto cesta podarí a vyjde tak ako si ju predstavujem a auto a aj ja bude v tom mraze fungovať, tak by som chcel ísť o rok- dva v zime do ruska. Cestu kostí, tam a späť, všetko v zime. Keby sa na takú cestu niekto s autom pridal, to by som bol rád.
Juro X
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 25, 2018 11:52

Re: Lada Niva webasto

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » úte zář 18, 2018 08:53

Tezko rict, co bude za rok, dva... sel bych do toho rad, ale cestu kosti v zime, to by bylo tak jedine na nivu, co ma Manyjak, mam strach ze by se tam muselo cekat na leto... Jak jsem tu nekde psal, laka me buchanka, ale ted delam na kratke nive, udelal jsem ji STK, prepsal na sebe a uz jsem ji zase rozebral :). Tudle cestu, co planujes bych jel jedine dlouhou, taky myslim, ze za polarni kruh to chce v zime :).
No kdyz bylo vse zamrzle, tak nekdo dokazal dojet na Kamcatku... ale nivou to nebylo.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Lada Niva webasto

Příspěvekod Juro X » sob lis 10, 2018 17:23

Webasto som do nivi nedal, cena rozhodla. V nive je ruský Binar 5S12V.

Obrázek Obrázek

Teplovzdušné kúrenie ešte nemám, ale pracuje sa na tom.

Chcel som ešte čelné vykurované sklo, ale nezohnal som ho. Z ruska ho neviem objednať a jedna česká firma my ho ponúkala za 20.000 czk. To je dosť prestrelená cena.

Mám predstavu ako nivu upraviť, ale na prípravu auta a zháňanie vecí na cestu nemám žiadny volný čas.

Neporadil by niekto aký mám dať do motora olej? Kvalitný, do silnejšieho mrazu.

Na novej nive mám teraz najazdených 3000km. Bez problémov. Bol som v servise na prvej prehliadke. Ani som tam nechcel ísť, ale len kôli záruke som išiel. Ale už asi na ďalšie servisné prehliadky nepôjdem a na celú záruku sa asi vykašlem. Predajca, od ktorého som auto kúpil na mňa dobrý dojem neurobil. Na aute bolo zopár vecí hodne odfušovaných a to bola chyba slovenského Trnavského predajcu a nie ruského výrobcu. Na servisnú prehliadku som preto išiel do Galanty (tu na fóre boli chválený), ale prehliadku odfušovali aj tam. Schválne som ich nechal pri prehliadke bez kontroly. Chcel som ich vyskúšať, či sa naozaj budú tomu autu venovať tak ako majú a či spravia všetky práce, ktoré mali v objednávke servisnej prehliadky a za ktoré som zaplatil. Po montáži navijaku bolo treba zoštelovať svetlá. V servisnej prehliadke som za to zaplatil, ale svetlá nezoštelovali. Plus tam boli dve závady, ktoré si musel všimnúť aj slepý, ale mechanik, ktorý robil prehliadku si ich nevšimol. Za mňa, servis Galanta fušeri taký ako všetci, pokiaľ mechanikovi nestojíte stále za zadkom, tak ofušuje všetko čo sa len dá.


Približne toto by som chcel presť (december-január), ale či sa to podarí stále neviem.
Obrázek

Možno zvolím trasu len fínsko, nórsko, alebo dokonca len fínsko tam a švédsko späť. Bude to záležať od času, auta a od peňazí čo my zostanú na cestu. Rozhodnem sa tesne pred odchodom.
Juro X
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 25, 2018 11:52


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků