na LPG ide ma benzin nejde

Moderátor: Moderátoři

na LPG ide ma benzin nejde

Příspěvekod peter.76 » pon dub 18, 2016 19:59

mam problem, niva mi nejde na benzin, len na plyn. pri prepnuti na benzin hned zdochne. ked jej rucne nataham benzin motor viem nastartovat ale bezi len tolko pokial nevypaly benzin a ked pridavam plyn tak vobec nejde do otacok. vie te mi poradit?
peter.76
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 18, 2016 19:48

Re: na LPG ide ma benzin nejde

Příspěvekod Mara » úte dub 19, 2016 04:17

Nekolikrat uz jsem etanolem z benzinky proplachoval palivovy filtr z opacneho smeru a vetsinou slo ven hodne necistot. A cerpadlo v nadrzi by mohlo taky stat za kontrolu, ale u Nivy jsem do nej jeste nekoukal. A potom, co jsem poladil vicko nadrze, tak jsem tam mel takovy podtlak, ze mi na benal v otackach prestavala tahnout, ale asi mi tam nekde chybi odvzdusneni :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: na LPG ide ma benzin nejde

Příspěvekod hush » čtv pro 22, 2016 08:29

Jak píšeš natahám ručně tak předpokládám ac pumpu a karburátor - v tom připadě odpoj hadici od karburátoru strč ji do flašky a startuj - jestli bude stříkat benzín - ta AC pumpa nemusí podávat správně při běhu motoru. Pokud jsem to ale pochopil špatně a máš stříkačku - je slyšet po zapnutí klíčku bzučení čerpadla? Pokud ne zkontroluj pojistku (u SPI je u levé nohy řidiče společně s pojistkami ventilátoru chladiče). Pokud to nebude pojistkou bude asi v háji čerpadlo, taky se mi to stalo, když jsem půjčil auto a borec vyjel všechen benzín a pak přepnu na plyn. Ono u spousty instalací LPG na SPI není řešeno odpojení čerpadla po přepnutí na plyn a to točí benzín pořád dokola smyčkou a v okamžiku kdy benzín dojde jede čerpadlo na sucho a zadře se.

BTW.: ještě by to mohl být elektromagnetický ventil na palivové cestě při přepnutí na benzín neotevře - klidně jenom upadlý drátek - za předpokladu karburátoru.


Teď jsem se podíval na datum příspěvku :-)
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků