Kalinu nebo ne?

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod dmatej » sob čer 11, 2011 12:37

To neva, já si to se zájmem taky přečetl :lol:

Nicméně CS AutoLada, ať si Želva říká co chce, u mě opět zabodovala - náhradu za mé nabourané dveře měli, zavolal jsem a ještě týž den si je vyzvedl. Cena 5045 Kč.
Jsem zvědav, kolik budou stát ty plasty na toho SuperB, kterého Kalina dveřmi tak trochu rozebrala :mrgreen:

Jinak též si všímám toho, že od toho roku 2007, kdy jsem Kalinu kupoval, doznávají vyměňované díly různých vylepšení, zdokonalení. Krom výfuku, ten je zdá se na chlup stejný jako originál ... životnost 4 roky a cca 70000 km (byť hodně v soli).

Lady bych se zas tak nebál, paradoxně u Renaulta jsem kdysi zachytil nějaký případ, kdy někomu odešla převodovka a po půl roce shánění se přímo fabrika vyjádřila, že už žádnou toho typu nemá a nikdy mít nebude. A to bylo auto snad 10 let staré. Prostě dneska nás neuchrání nikdo, paradoxně možná čím větší množství změn a nekompatibilních obměn dílů, tím větší riziko, že vaše auto půjde do šrotu kvůli tomu, že nikdo potřebný díl nemá, nevyrábí.
Riziko Lady u nás je, že sklad je malý a dá se lehko vykoupit. Riziko Rencka je, že počet typů a nekompatibilních dílů je obrovský = taky se dá teoreticky vykoupit, navíc díly jsou zatraceně drahé a zatraceně blbě se vyměňují. V tom je asi vítěz opravdu Škodovka ... na druhou stranu výhled z Fabie je katastrofální a spolehlivost taky nic moc ... (po 50 tkm řve spojka a záhadně klesla spotřeba o litr :D ; parkovací asistent už definitivně umřel; klimatizace se chová divně ...)

Kaliny výfukové potrubí je oslovina, to bych teď viděl asi jako největší zlo.
Taky šrouby držící brzdový třmen by mohly být kvalitnější. Přitom je to vymyšlené tak pěkně, vyměnit kotouče a destičky by mohla být snad i zábava na hodinku ... kdyby k tomu nebylo třeba vrtačky, kobaltových vrtáků + bruska na jejich broušení a sady závitníků. Kdo ví, třeba už to taky zlepšili ;-)

Tohle s Fábií srovnávat nemůžu, tam si sice na hučení brzd co chvíli stěžujeme na serviskách, ale rozebírat to nebudu - a brzdí ta i Kalina.

Každopádně teď jsem výměnu a lakování dveří Kaliny svěřil servisu a už se bojím, co s tím provedou ... trochu mě i znejistělo, když jsem viděl, jak namontovali kouli jakémusi Transitovi - o rám tažného se opíral výfuk ... :shock:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků