Kalinu nebo ne?

Moderátor: Moderátoři

Kalinu nebo ne?

Příspěvekod Radovan » sob říj 04, 2008 10:35

Ahojte všetci. Chcem vás poprosiť o radu. Koncom roka chcem kúpiť pre moju rodinku nové auto a stále sa neviem rozhodnúť aké. Bol som rozhodnutý pre novú Kalinu. Ale teraz Slovlada vozí autá iba s motormi 1.4 a stúpla aj cena. Chcel som 1.6. Radšej kupujem aj keď staršie, ale osvedčené veci. A ako tak vidím vývoj cien na našom trhu začínam uvažovať aj o iných. A to o Fiate Punto 2 generácie, a Reanulte Thalia, ktoré ma pri kúpe vyjdu lacnejšie. Kupovať chcem v hotovosti. Ktoré by ste mi poradili? Rozhodujúca ja čo najmenšia poruchovosť a nie moc vysoké investície do garančných prehliadok a po záruke aj do servisu. Auto chcem mať čo najdlhšie. Tu ma napadá otázka ako je to s antikoróznou ochranou Kaliny? Všetkým vopred ďakujem za odpovede :)
Radovan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 04, 2008 10:10
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Nulašestka » sob říj 04, 2008 12:09

Tak v této cenové relaci bych volil Dacii Sandero. Jede se s ní velice příjemně, kufr 360l, což je na hatchback supr, dostatek prostoru, stará a osvědčená (respektive jednoduchá :P ) technika renault = spolehlivost. Do mínusů bych naopak zařadil delší dráhy řazení, pouze výškově stavitelný volant a vyšší spotřebu. Nevím jak na Slovensku, tady přijde sandero s motorem 1.6 a nejvyšší výbavou laureáte (kterou bych doporučoval) na 240 000 kč, resp. 256 000Kč (9000 litá kola a 7000 rádio s mp3). Za příplatek 5000Kč je tam dacia garance se zárukou 60 měsíců nebo 100 000km, čímž není co řešit. 8)
A je k tomu i slušivý SUV paket, ale nevím kolik stojí. Mimochodem, světlá výška je tam nejméně taková jako u Lady, možná spíš větší a ve standardu jsou kola 185/65 "15"... :)
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Sandero?

Příspěvekod Radovan » sob říj 04, 2008 15:40

Ďakujem za tip. Ale podľa mňa má Sandero najhoršiu antikoróznu ochranu zo všetkých áut, ktoré by v tejto cene pripadali do úvahy. Alebo je to len také bububu? :) Asi nie. Dacie nemajú ani kúsok pozinkovanej karosérie čo viem. Kalina by sa mi v tomto zdala lepšia.
Radovan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 04, 2008 10:10
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Nulašestka » sob říj 04, 2008 16:18

Radovan píše:Kalina by sa mi v tomto zdala lepšia.

Ano, dacie nemá pozinkovaného nic, ale má z fabriky nástřik spodku a dutin. Ne že bych chtěl zpochybňovat antikorozní ochranu kaliny, ale podle poločasu rozpadu desítkové řady kalina začně rezivět taky velmi brzo. Je to nejspíš úplně jedno. Pokud to auto chceš na dlouho, je to i o přístupu majitele. Nicméně, žádné z aut této kategorie není vyráběno na delší životnost než těch 5 let (při normálním provozu).

Osobně bych si novou Ladu zatím nekoupil, protože to bude zcela jistě křáp. Jedna zkušenost bohatě stačila. 8) Politikou výhradního dovozce je odradit co nejvíc zákazníků (neochotou, přístupem, nedostatkem servisního zázemí, odstrašující chudobou těch několika málo prodejen, dodacími lhůtami náhradních dílů a konečně i cenovou politikou). Avšak na Slovensku bude zřejmě jiná situace.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Sandero

Příspěvekod Radovan » sob říj 04, 2008 16:30

Asi budeš mať pravdu. Akurát mi písal aj môj kamarát, ktorý má známeho v servise Renault a aj on tvrdí, že pokazenú Daciu ešte ani nemali. Akurát aj on narážal na ten "pozink" :) Keď som teraz pozeral cenníky Renaultu a Dacie, tak pozerám, že Thalia s lepšou výbavou ma vyjde ešte lacnejšie ako Sandero v podobnej výbave. Nie je potom Thalia lepšia voľba ako Sandero?
Radovan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 04, 2008 10:10
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Nulašestka » sob říj 04, 2008 16:49

Radovan píše:Nie je potom Thalia lepšia voľba ako Sandero?

Jak pro koho. Když měříš skoro dva metry, tak thalii apriori vyškrtneš ze seznamu kandidátů. :lol: V cliu jsem vzadu jezdil jedině s nohama naštorc, je tam hrozně málo místa na hlavu a kolena, dopředu jsem se i vešel, ale za mě už nikdo. Sandero je velmi prostorné a je neokoukané. Thalia je výběhová klasika, ale co do praktičnosti je horší. Obří kufr je fajn, ale těch 510 nebo kolik litrů se dá stejně pramálo využít (špatný přístup) a dozadu je mnohem horší výhled (s delším zadním převisem dost nepraktické).
Sandero je o třídu větší a působí robustnějším dojmem. Rozhodně bych v Thalii nechtěl bourat, to by byl konec, to už radši to sandero. I když nikdo vlastně neví, jak to s tou bezpečností je. Všechny renaulty mají v EuroNCAP pět hvězdiček, tak by to tady nemuselo být až tak jinak. :scratch: Ale...
Něco informací tady: http://www.dacia-sandero.com/
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Radovan » sob říj 04, 2008 17:06

Sandero sa mi začína páčiť viac a viac :) Ale stále sa mi viac páči Punto, keď porovnávam tieto dve.
Radovan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 04, 2008 10:10
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Puhi » sob říj 04, 2008 18:07

Renault by som ja vživote nechcel, jeden kúsok má brat, a to R. megane 1.9dti rv. 2002 a je to strašné auto! O spoľahlivosti by som tak s určitosťou nehovoril, súčiastky majú parádne predražené a s každou banalitou do servisu - renault sa jednoducho hnusne opravuje nech je reč o hocičom, takže aj v servise strávi viac hodín=zase viac peňazí, rozvody na toho megana stáli niečo okolo 11000Sk za súčiastky a to sa nevyberali tie najkvalitnejšie, lebo tá suma by bola ešte vyššia :!: Ja by som francúza si NIKDY nekúpil, radšej sa obzri po inom aute, nevravím že Ladu, s novými ladami nemám vlastné skúsenosti, ale určite by som nebral nič od renaultu :!: :wink: Radšej nejakú ibizu, ale tie sú už asi drahšie hm :roll:
Uživatelský avatar
Puhi
 
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvekod ra100 » sob říj 04, 2008 18:42

Dacia Sandero je rozumná voľba.Kalina je skôr srdcová záležitosť.Tiež by som rozmýšľal,srde alebo rozum.Za pár rokov tu bude Sander habadej,ale Kalinka bude niečo iné.
Uživatelský avatar
ra100
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned zář 21, 2008 11:05
Bydliště: Levoča

Příspěvekod paves » sob říj 04, 2008 20:12

asi takhle :D u kaliny hodne zalezi na jakej kus narazis, ja neujedu bez vetsi poruchy vic nez 10tisic km (nefungujici sterace, hucici loziska kol, chcipajici motor). dmatej ma ten samej najezd kilometru a auto ma zhruba stejne dlouho jako ja a nema problem... kdybych si mel vybrat dneska tak uz do kaliny nejdu
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Nulašestka » ned říj 05, 2008 08:16

paves píše:u kaliny hodne zalezi na jakej kus narazis

To je přesně ono - to prostě neexistuje dneska u novýho auta tohleto. :o
Ještě je taky zajímavá alternativa doprodej současné generace VW Pola, už se vyrábí jen pětidvéřáky, polo "all in" za 260 000 Kč s klimatizací už stojí za úvahu, ale problém je v tom, že člověk dostane jen poloviční motor. :roll: Do města super auto, ale pro rodinu a na veškeré cestování asi ne. :| U auta ze showroomu na tom bude dalších tak 15 - 20 000 Kč dolů a to už je zajímavá nabídka. Hlavně co se spolehlivosti týče, to si nedovedu představit že by na polu něco odešlo. :wink:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Radovan » ned říj 05, 2008 08:17

A čo mi poviete na spomínané Fiat Punto? To sa mi takisto veľmi páči. A za približne 230.000,- má aj celkom slušnú výbavu. A počul som, že ani náhradné diely nie sú na Fiaty drahé. Renault po tom čo som prečítal, a nielen tu, vypadáva z hry :) Alebo navrhnete ešte niečo iné?
Radovan
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 04, 2008 10:10
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Puhi » ned říj 05, 2008 10:33

Na renault sa fakt vykašli nech by vyzeral akokoľvek dobre, len by si ľutoval po pár rokoch :roll: Fiat... tak o fiate by som možno aj rozmýšľal, ale nie je to veľmi malé? aby si potom nenadával... A súčiastky, hm, napr. na f. brava ak sa ti vytrepú spodné čapy, musíš meniť celé ramená, je to totiž vcelku, tie lacné 2000sk kus... ale kamoš čo ju má je s ňou spokojný, takže si z toho urob vlastný názor na fiaty :P
Uživatelský avatar
Puhi
 
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvekod JmJ » ned říj 05, 2008 10:47

a co treba kia? hyundai? ti neco nevedou?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned říj 05, 2008 11:12

A co třeba Škóda? :lol: ... Jinak pro Kalinu jsem se niterně rozhodoval jako pro nástupce ingota, až přijde jeho čas, ale po přečtení topicu o závadách, zejména pavesových, tak asi ee.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků