Kalinu nebo ne?

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Igithegreat » sob lis 08, 2008 11:42

Já si chtel taky koupit Kalinu, ale jelikož tu byla jen v základní výbavě (bez opěrek hlav vzadu, ABS atd.) tak sem si koupil Fiat Punto Classic :) dal jsem za něj na leasing 175tis u Dojacka (Kalina vychazela na 199tis ), takže to bylo jasné... teď si bude přítelkyně dělat řidičák, a jelikož Kalinu pořád chci a na Slovensku jsou teď na 1,4 16V LUX sedan velké slevy a vyjde v přepočtu i s klimou,park.senzory,vyhř.sedačky,metalizou,zamkem řadičky,antenou + 4x repro, koberečky na 230tis Kč tak ji asi po novém roce koupím :D
Lada 4ever!
Igithegreat
 
Příspěvky: 149
Registrován: sob lis 10, 2007 15:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod paves » ned lis 09, 2008 12:17

tak to drzim pesti at to vyjde. doufam ze prijedes na sraz at nejsme dmatejem sami s kalinama a neztracime se v davu :D
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Nulašestka » úte lis 11, 2008 14:47

Hlásím rozšíření vašich řad, jel jsem za modrým sedanem ze středočes. kraje prodaným v Ledcích u MB. Škoda že tomu dědečkovi u toho nesvítily brzdový světla (teda až na to za oknem), což mě opět utvrdilo v tom, jak to je hrozně spolehlivý... :finga:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod plavec » úte lis 11, 2008 16:08

Nulašestka píše:jak to je hrozně spolehlivý.
no jako by se to nemohlo stát i u jinýho auta, tak mu praskla žárovička nebo někde vypadl drát.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Nulašestka » úte lis 11, 2008 17:01

plavec píše:no jako by se to nemohlo stát i u jinýho auta, tak mu praskla žárovička nebo někde vypadl drát.

U obou světel najednou? Hm, docela blbá "náhoda".
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Jelen » úte lis 11, 2008 17:04

A proč ne? U mýho nissana praskly obě najednou, včetnže jednoho zadního světla, vyměnil jsem a v pohodě. Docela mě zaráží tvá zaujatost na všechny VAZy nové výroby...
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod FOMA » úte lis 11, 2008 17:14

Nulašestka píše:Hlásím rozšíření vašich řad, jel jsem za modrým sedanem ze středočes. kraje prodaným v Ledcích u MB. Škoda že tomu dědečkovi u toho nesvítily brzdový světla (teda až na to za oknem), což mě opět utvrdilo v tom, jak to je hrozně spolehlivý... :finga:



Osobně se divím,že někdo s takovýmto názorem se vůbec obtěžuje chodit na tohle forum... :shock: .já mít takovýhle názor a být zaujatý proti Ladě,tak se ji vyhýbám pokud to jde a vůbec by mě nezajímalo co se s touto značkou děje,ale už vůbec bych nevyhledával server kde se o Ladě diskutuje a to s nadšením-tohle zjistit asi spáchám svoji likvidaci... :lol:

Nicméně Kalina je u mě standartní auto a to i při dnešní konkurenci všemožných značek-včetně jejich cen.Takže Kalinu ANO :wink:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod paves » úte lis 11, 2008 17:41

me teda praskala jedna, myslim ze prava, zarovka a spravilo to "doladeni" kontaktu v patici. takze myslim ze neni problem mit dve spatny patice na aute :)
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Nulašestka » úte lis 11, 2008 20:25

FOMA píše: Osobně se divím,že někdo s takovýmto názorem se vůbec obtěžuje chodit na tohle forum...

Klid. :)
Hodnotím to objektivně, ne fanaticky a slepě a nejsem z toho předpo... jen proto, že to má plachetnici na kapotě. Bohužel, empirická zkušenost s novými Ladami je pořád stejná - věčně je někde něco špatně. Taky mě to netěší, tím spíš že kvůli těmhle novým modelům mají zkaženou pověst pak i ty starší.
Co si ale mám myslet, když potkám jednou za rok na silnici kalinu a jako z udělání jí nesvítí brzdovky (= závada)? (Mimochodem předemnou stavěl na křižovatce, takže to moc bezpečný nebylo).
Je potom přinejmenším zvláštní, že na Fordu mi za 6 let kromě H7 v hlavních světlech a osvětlení zapalovače nikdy žádná žárovka neodešla. :roll:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Martis » úte lis 11, 2008 22:02

Nulašestka píše:Co si ale mám myslet, když potkám jednou za rok na silnici kalinu a jako z udělání jí nesvítí brzdovky (= závada)? (Mimochodem předemnou stavěl na křižovatce, takže to moc bezpečný nebylo).
Je potom přinejmenším zvláštní, že na Fordu mi za 6 let kromě H7 v hlavních světlech a osvětlení zapalovače nikdy žádná žárovka neodešla. :roll:


A co si mám myslet já o kdejaké Fabii, které nesvítí také kde co???? A na své Feliici jsem za 8 LET!!!! neměnil JEDINOU!!!!!! žárovku!
Jestli to není o tom, že u Fabie při tom jejich množstí na silnici nám to ani nepřijde, že nějaká nesvítí no a u té jedné jediné Kaliny nás to samozřejmě hned trkne a upoutá naši pozornost nejen ta nefunkční žárovka ale i to auto samotné, které se až tak často nevidí. Osobně bych dával vinu majiteli, který s takovým vozem vyjede a není schopen si ani zkontrolovat auto před jízdou, což je mimochodem jeho zákonná povinnost.:-)
Martis
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned črc 13, 2008 02:49
Bydliště: Blatná

Příspěvekod Laďuša » stř lis 12, 2008 02:07

Nulašestka píše: Bohužel, empirická zkušenost s novými Ladami je pořád stejná - věčně je někde něco špatně.

Bohužel, s Kalinama jsou tu 2 zkušenosti, a to jedna vcelku se s*roucí a druhá bez problémů ;)

Kala s nesvítícíma brzdovkama...mohla to bejt taky jenom špatná pojistka? I když to by asi nešla ani třetí, ačkoliv u nových aut bych řešil 3. světlo na jinou pojistku.

Martis píše:Osobně bych dával vinu majiteli, který s takovým vozem vyjede a není schopen si ani zkontrolovat auto před jízdou, což je mimochodem jeho zákonná povinnost.:-)

Osobně si přiznejme, kdo z nás kontroluje (nejen) světla před každou jízdou? Já jsem taky přišel na nefunkční brzdovky až díky nefunkčnímu vnitřnímu osvětlení (pojistka č.1 u 2103), ale přece jenom věřim, že jsem s tim dlouho nejezdil.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod paves » stř lis 12, 2008 07:40

Laďuša píše:Bohužel, s Kalinama jsou tu 2 zkušenosti, a to jedna vcelku se s*roucí a druhá bez problémů ;)

proc tu s*roucí mam zrovna ja a ne nekdo kdo ma auto na to aby mu stalo v garazi a jezdil s nim jen obcas :twisted: sice OT ale musel jsem si ulevit :)
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
paves
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave

Příspěvekod Cory » stř lis 12, 2008 09:12

Keby s nim jazdil obcas, tak by sa tak casto nes*alo, pretoze by nemalo kedy..... To je tak ako s feldou mojho stareho otca - r.v. 1996 a teraz ma najazdenych 24 tis. km - a potom to vychavluje, ze sa to nekazi, ale ono este nemalo cas :twisted:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvekod OndrejGTi » stř lis 12, 2008 22:08

jj, aj ta druha kalina si pocka majitela :lol:
A inak suhlasim s negativnymi nazormi na auto aj znacku teraz. Niekto pisal, preco je ktosi na fore ked ma takyto nazor... ja som preto, aby som posilnil tych zopar jedincov co maju triezvy nazor a trosku prehlad v autach, aby ich vobec mohli porovnat a kritizovat :) Ale boli casy, ked aj pre mna bola lada najlepsie auto, velke a pritom spolahlive... kym som nevyskusal ine :wink:
OndrejGTi
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob pro 03, 2005 14:49
Bydliště: Zilina,Trstena

Příspěvekod Vašátor » stř lis 12, 2008 22:33

Teda nevím, co se vám nezdá na prasknutí obou žárovek zaráz. Jedna paní u nás v práci má W. Polo, jeden den jsem jí měnil prasklou žárovku v předním světle a druhý den přijela, že má asi něco s elektrikou, že jí nesvítí obě přední světla. Nu což, blbec jsem začal od elektriky a světe div se, obě žárovky po jednom dnu spálené ...
Na druhou stranu, na našem Opelu Corsa 1.0 jsem za 10let měnil žárovku pouze dvakrát a to zadní parkovačku.

Co se týká Kaliny (motor 1.6), jel jsem v ní jen párkrát (s DMatejem) a moje pocity jsou asi takové: Motor mě velice překvapil, opravdu jsem koukal, jak to hezky jede. Ovšem spracování interieru nic moc.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků