Kalina jako auto pro autoskolu (ABS atd.)

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Maysner » pát pro 28, 2007 12:48

kdyz sem delal pred rokem autoskolu tak sme jezdili i do 10ti do vecera. leto zima. to bylo jedno. lidi moc. v autoskole jen dve auta.
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » pát pro 28, 2007 23:24

Já dělal autoškolu před 11 lety a s plánováním jízd taky nebyl žádný problém. Dělal jsem ji záměrně v zimě a jezdil brzo ráno i v noci.

Bohužel je pravda, co tu už někdo psal, že většina lidí se rozhoduje podle ceny. Já jsem si nejprve zjistil na DI zkušenosti komisařů u jednotlivých autoškol a rozhodl se podle nich. Oni sami dobře poznají, jak kdo žáky učí.

V autoškole jsem vystřídal skoro všechny instruktory a téměř každou jízdu jel jiným autem, abych si nezvykal jen na jedno. Jezdil jsem s dieslem i benzínem. Ten měl dokonce i plyn a instruktor mě učil přepínání z benzínu na plyn. Taky jsme často jezdili mimo město na neupravené silnice, kde mě učil brzdění a rozjezdy v kopcích na sněhu i bez použití ručky atd. Jsem velmi rád, že jsem dělal papíry v této autoškole. O takovém přístupu jsem od ostatních lidí z jiných autoškol nikdy neslyšel.

Proto souhlasím s názorem JmJ, že by se lidi měli učit řešit běžné i lehce "krizové" situace a seznámit i s jinou technikou, než jen tou nejmodernější. Ta není samospásná a velmi často i škodí. To už by mohli zavést i automaty a auta s detektorem blížící se překážky, detektorem krajnic, parkovacím asistentem a já nevím s jakými dalšími hovadinami. Tento systém "výuky" je naprostým zlem a pouze vytváří blbce s papírem, kteří si myslí, že vše jde samo a technika za ně jejich případné chyby nějak opraví. Jenže až narazí na hranici fyzikálních zákonů, bývá už pozdě. A to nejen pro ně samé, ale bohužel i pro ostatní.

Pomoct by mohla jen jasně daná metodika výuky a důsledné kontroly jejího dodržování v autoškolách. Značnou roli v tom hraje i to, že autoškoly jsou dnes komerční záležitostí s cílem vytvářet zisk. A čím méně žákovi dám, tím je zisk větší. Tak to bohužel často je.

No, ale to jsme již značně odbočili od původního tématu. Danielovi bych v jeho zájmu asi taktéž doporučil zvolit jinou značku s rozšířenějším a bezproblémovějším servisem. Ani jedním totiž Lada bohužel nedisponuje. A pokud auto má být zdrojem obživy, tak je lepší vsadit na jistotu. Třeba Ford je určitě dobrá volba. Časem, až se trošku zaběhneš a budeš chtít rozšířit vozový park, můžeš o Kalině uvažovat. Do té doby bude víc informací o provozu a spolehlivosti a taky se, snad, zlepší servis.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob pro 29, 2007 00:37

Já zase musím zaklepat ... . Aniž by mě naučili zaparkovat mezi auta či dokonce couvat, papíry jsem dostal. Je to smutné, ale je to tak :x . Tehdy to stálo 4900.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nemo » sob pro 29, 2007 20:31

Další pěkné ótéčko... Já dělal autoškolu (civilní), když jsem byl na vojně v Čes.Budějovicích, stálo to tehdy nějakých 2600,- , a měl jsem to štěstí, že mi instruktor vysvětlil jak jezdit s náhonem na zadek a jak s předním, a že je v tom rozdíl, naučili mě zaparkovat do řady, couvat na zrcátka a pár dalších užitečných věcí, dokonce i jezdit dopředu :P . Inu člověk od fochu, vysloužilý závodník.
Když občas slyším, jak to chodí v některých "autoškolách".... :? Měl jsem štěstí.
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Miči » ned pro 30, 2007 17:51

Musím říct, že jsem autoškolu dělal se starým dieselovým peugeotem označení tuším 309grd (nebo tak nějak) a neměl posilovač řízení - to byla makačka s tím někde zaparkovat.. Říkal jsem si, že už asi není auto, se kterým bych to nezvládl po zkušenostech s tím peugeotem - no koupil jsem žigula a zjistil, že se s tím ani nerozjedu :lol: to byla druhá autoškola.. já bych dal do autoškol povině starý octávie (60 léta tuším), v půlce přestup na škodu 1000mb a v poslední hodině třeba do fava, ale měli by si zkusit ty starý krámy, protože udělat autoškolu ve feldě je totální sranda (ta ani nechcípne při špatným puštění spojky - teda obvykle).. no víte jak to myslím..
Miči
 

Příspěvekod VAZoun » ned pro 30, 2007 18:47

Hurikán píše:Pomoct by mohla jen jasně daná metodika výuky a důsledné kontroly jejího dodržování v autoškolách. Značnou roli v tom hraje i to, že autoškoly jsou dnes komerční záležitostí s cílem vytvářet zisk. A čím méně žákovi dám, tím je zisk větší. Tak to bohužel často je.


vse co se ma zak naucit je jasne dano zakonem c. 247/2000 Sb. A z toho je jasne, ze nad ramec techto hodin nikdo nepujde.. nikdo jim to nezaplati a lidi vzdy hledi prvne na cenu..

Samozrejme je pravda ze nekteri z nas nekonaji svoji profesi poradne.. bohuzel.. ale tak je to se vsim.. vzdy je to o lidech..
Na druhou stranu bych Vam pral tu zkusenost ucit nekoho jezdit.. specialne nektere divky jsou extra trida.. :D
A ziskat profesni osvedceni ucitele autoskoly je taky peknych par desitek hodin pripravy, naroky jsou dost vysoke.. a paklize nemate vlastni autoskolu tak to snad ani za ty nervy nestoji.. :?
VAZ 2106
VAZoun
 
Příspěvky: 49
Registrován: sob pro 29, 2007 22:24
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Laďuša » ned pro 30, 2007 19:03

Miči píše:....já bych dal do autoškol povině starý octávie (60 léta tuším), v půlce přestup na škodu 1000mb a v poslední hodině třeba do fava, ale měli by si zkusit ty starý krámy, protože udělat autoškolu ve feldě je totální sranda (ta ani nechcípne při špatným puštění spojky - teda obvykle).. no víte jak to myslím..


No, až takhle bych to asi nehrotil..... Já jsem dělal autošúle na fobii 1200 a v zimě (ovšem jaká byla loni zima víme, že, na sněhu jsem jel asi 2x :mrgreen: )
S takovým autem jezdim občas furt, a teda chcípe mě skoro každou jízdu aspoň jednou :twisted: :oops: A ne kvůli spojce, ale plynu! Má tak nahovno citlivej plyn, že když se s tim rozjíždim, jak jsem zvyklej na Ladnej, prostě zdechne..... To Lada nechcípne, ta má dobrej plyn :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod danielTIR » ned pro 30, 2007 21:19

Mám pár adeptů : FIAT PUNTO 1.1 , FORD FIESTA 1.3 ( 1.4) , FABIA ..... Ještě se uvidí až zvládnu zkoušky :D :D
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod Wolf » čtv led 03, 2008 10:09

Koko Loko píše:Já zase musím zaklepat ... . Aniž by mě naučili zaparkovat mezi auta či dokonce couvat, papíry jsem dostal. Je to smutné, ale je to tak :x . Tehdy to stálo 4900.

Tak to ja jsem mel asi stesti, mne to vsechno ucili a snad se jim to i trochu povedlo. A osobak mne tehdy stal 911,- K :wink:
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Marek89 » čtv led 03, 2008 10:21

Ja som robil vodičák na Octavii 1,9 SDi. Otrasne auto, parkrát mi zdochlo. V autoškole boli ešte Hyundai Getz, Toyota Corola (myslim). Neviem či ostatne boli s ABS, ale ta moja Octavia bola bez ABS. Zlatá Lada, v autoškolách by mali byť auta na akých sa učili naši otcovia. Niekto môže namietať, že to je nebezpečné jazdiť na autách v autoškole bez ABS apod. Ale keď robili vodičák naši otcovia, oni jazdili na Š120, Lada...
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Marek89
 
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie

Příspěvekod Wolf » čtv led 03, 2008 10:27

Marek89 píše:... Ale keď robili vodičák naši otcovia, oni jazdili na Š120, Lada...

... Š100..
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod dmatej » čtv led 03, 2008 14:17

No, asi bych bral toho forda nebo škodu. Sice jsme se o tom bavili po Skype, ale kluci mají asi pravdu.

Mě Kalina sice slouží, ale pokud je problém s přestavbou, byla by to asi první věc, která by mě odradila. A potom ty další - riziko, že auto nakonec bude stát kvůli dílům, atp.
Mě přeci jen jistí další dvě auta, ale pro autoškolu by to asi byla rána.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod danielTIR » čtv led 03, 2008 16:57

Taky tak nějak uvažuju. ŠKODA a FIAT sídlí hned za rohem :D a ceny ND jsou téměř stejné ( jak co ) FORD je celkem dobrý. Zatím mi nejlépe co se ceny a servisu týče vychází fiat punto 1.2 16V , fiesta je ve stejné výbavě drahší o cca 30 000 kč atd. ......
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod Flipper Tom » čtv led 03, 2008 20:34

Mohl by si do autoškoly koupit Nivu (prodavaj teď v AAA za 250 litrů nový) a udělat na tom marketing - něco jako hardcore driving school :)
Uživatelský avatar
Flipper Tom
 
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec

Příspěvekod danielTIR » ned led 06, 2008 11:09

dneska jsem potkal toto a mám dalšího adepta na autoškolské vozidlo. Nové za 169 000kč včetně ABS :D
Přílohy
panda1.jpg
panda1.jpg (21.87 KiB) Zobrazeno 1526 krát
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků