Nováčik

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod +Stano- » stř dub 15, 2009 18:24

No som tu novy, aj ked forum sledujem uz dlhsie. Neviem ci to pomoze, ale my cakame na Prioru asi tak necele 3 tydzne. Najprv predavac povedal, ze tak do mesiaca by to malo byt. Ale vcera volal, ze este asi 2 tyzdne, tak som zvedavy, ze kedy to bude naozaj.
Ford Sierra 2,3D 49 kW
Obrázek Spotřeba FORD Sierra 2,3D 49 kW / 67 HP
Lancia Kappa 3.0i V6, 150kw
Uživatelský avatar
+Stano-
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř dub 15, 2009 18:01
Bydliště: Sasinkovo

Re: 1117

Příspěvekod kuko_ » stř dub 15, 2009 18:44

IvanZima píše:
kuko_ píše:
Michael 4x4 píše:Ďalšia srieborná Kalina hatch je v Mi, videl som ju pred budovou PZ ešte na prevozných Mi číslach.

Aj v Trnave som zacal testovat 1117 1.4 16V


Štastný to človek, keď sa už vozíš.
A koľko si čakal keď si ju objednal a kým ti prišla?

3 tyzdne od objednania
kuko_
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 14, 2009 20:16
Bydliště: TT

Příspěvekod Wolfhunt » čtv dub 16, 2009 09:04

IvanZima píše:
Wolfhunt píše:Vitaj, onedlho otec privita svoju Kalinu, s nejakou doplnenou vybavou...

Servisov sa stran, platby co najnizsie a uzitok co najvacsi...


A môžem sa opýtať čo znamená onedlho???


Jasne, do 2 tyzdnov. Auto tu bude uz ku koncu buduceho tyzdna, ale este sa tam bude montovat nejaka ta doplnujuca vybava...

Neviem, ako ine predajne miesta, ale vybavovali sme to v Bratislavskej SlovLade...
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Už je to tu.

Příspěvekod Martin Zima » čtv dub 16, 2009 19:33

Tak páni, najlepšia správa tohto dňa - v sobotu si idem pre auto. Takže prvá skúšobná jaza bude z predajne v ZM do NR. Trvalo to síce o týždeň viac ako sľubovali ale predsa som sa dočkal. V sobotu napíšem ako dopadla prvá jazda.
Naposledy upravil Martin Zima dne čtv dub 16, 2009 22:01, celkově upraveno 1
Martin Zima
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 02, 2009 10:03
Bydliště: Branč

Příspěvekod +Stano- » čtv dub 16, 2009 20:39

Gratulujem, aj my berieme Prioru zo ZM, takze som zvedavi ako dlho budeme este na nu cakat... A nech Kalina dobre sluzi.
Ford Sierra 2,3D 49 kW
Obrázek Spotřeba FORD Sierra 2,3D 49 kW / 67 HP
Lancia Kappa 3.0i V6, 150kw
Uživatelský avatar
+Stano-
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř dub 15, 2009 18:01
Bydliště: Sasinkovo

Příspěvekod Wolfhunt » pát dub 17, 2009 08:16

+Stano- píše:Gratulujem, aj my berieme Prioru zo ZM, takze som zvedavi ako dlho budeme este na nu cakat... A nech Kalina dobre sluzi.


Nechcem kazit radost, ale aj ja som si tento tyzden chcel objednat Prioru a v Bratislave mi Jevgenij povedal, ze sa bude menit vybava verzie City Live. Fabrika prestane v tejto verzii montovat zadne opierky hlavy, elektricke zrkadla, vyhrievane sedadla, alu disky a zadne el. stahovanie okien. Cena ma ist dole, caka sa na pondelok, kedy by to malo byt vsetko uz zname...

Ja som bol z toho normalne smutny, lebo ta vybava za tu cenu - to bolo fajne. Na druhej strane, parkujem na ulici, uz 2x mi nejaky ozran vykopol zrkadlo (bo sa mu somarovi neuhlo), takze ak budem mat jednoduchsie zrkadlo, naklady na opravu budu tiez mensie. Ale to sa len tak utesujem :-)
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Příspěvekod +Stano- » pát dub 17, 2009 16:21

No tatkovi volal predajca tusim v utorok a hovoril, ze tam nebudu vyhrievane predne sedadla a zadne el. okna... Ze to bude o 290eur lacnejsie a ze ci s tym suhlasime. Tak suhlasil, lebo auto chce cim skor doma... Ale o zadnych operadlach, vyhrievanych spetakoch a Alu diskoch nic nehovoril tak ani neviem co tam nakoniec bude a nebude... Ale jako dost ma to nasralo a ked hovoris este o tych dalsich veciach ze by tam nemali byt tak ma to serie este viacej... Co ked auto uz je objednane nejake 3 tyzdne... Dufam, ze tam ostane aspon povodny motor :D
Uživatelský avatar
+Stano-
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř dub 15, 2009 18:01
Bydliště: Sasinkovo

Příspěvekod Wolfhunt » pát dub 17, 2009 16:42

+Stano- píše:No tatkovi volal predajca tusim v utorok a hovoril, ze tam nebudu vyhrievane predne sedadla a zadne el. okna... Ze to bude o 290eur lacnejsie a ze ci s tym suhlasime. Tak suhlasil, lebo auto chce cim skor doma... Ale o zadnych operadlach, vyhrievanych spetakoch a Alu diskoch nic nehovoril tak ani neviem co tam nakoniec bude a nebude... Ale jako dost ma to nasralo a ked hovoris este o tych dalsich veciach ze by tam nemali byt tak ma to serie este viacej... Co ked auto uz je objednane nejake 3 tyzdne... Dufam, ze tam ostane aspon povodny motor :D


To Ti verim, tiez som bol nasraty, lebo svokra mi tu nuka same nakupne kosiky ako Swift a Fabia, a jeden z argumentov bola prave ta vybava. Kua, niekoho by som bil. Proste donedavna CITY LIVE bola vlastne LUXE verzia bez klimy, teraz je to zakladna verzia s par blbostami a ABS. Ak by ale platilo to, to povedali Tvojmu otcovi, tak by to az tak nebolelo - ak by ostatne zostalo, teda zadne opierky (ved to by do EU ani nemali pustit), predne zrkalla a hlinikace. Ale uvidime...

Inak kasna a motor bude urcite ten isty, toho by som sa nebal...
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Držím palce

Příspěvekod Martin Zima » pát dub 17, 2009 17:54

Páni, držím palce nech Vám to dobre dopadne. Len mi je divné, že to je dosť nový model a už idú meniť výbavu. A neviem ako to je, ale keď niekto niečo ponúka a potom Vám povie, že to nebude ale bude to iné tak si myslím, že je to porušenie zákona o ochrane spotrebiteľa a zvlášť, keď to auto je už objednané 3 týždňe. Lebo by sa dalo povdať, že to mohli urobiť aj úmyselne, že vás zavádzali. Ja by som trval na tom čo som si objednal a keby bol s tým problém tak by som pýtal poriadnu zľavu za nedodržanie objendávky. Ale chápem, že chcete mať auto čo najskôr. Len sa nedajte obalamutiť nejakými rečičkami a trvajte na svojom. Nech Vás nejak neoj...u. Ako spotrebitelia máte svoje práva. Ešte raz držím palce a potom napíšte ako to dopadlo.
Martin Zima
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 02, 2009 10:03
Bydliště: Branč

Příspěvekod +Stano- » pát dub 17, 2009 20:12

No jako tie nevyhrievane sedacky a zadne neelektricke sedacky co by tam mali byt, tak to sa este da vydrzat, ale myslim si ze bez zadnych opierok hlavy, tak to uz by bolo trocha moc, sak to je zakladna bezpecnostna vybava, to si myslim ze aj tie najlacnejsie aut z najlacnejcsich maju opierky hlavy (myslim tym novo predavane auta :) ) Ale neviem naozaj preco napriklad aj do Kalin to nedavaju, tusim az v najvyssej vybave su zadne opierky, myslim ze take opierky uz s cenou auta moc nezahybu... No ale sam som zvedavy, ze co nakoniec zostane v Priore z povodne objednanej vybave...
Ford Sierra 2,3D 49 kW
Obrázek Spotřeba FORD Sierra 2,3D 49 kW / 67 HP
Lancia Kappa 3.0i V6, 150kw
Uživatelský avatar
+Stano-
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř dub 15, 2009 18:01
Bydliště: Sasinkovo

Re: Držím palce

Příspěvekod Wolfhunt » sob dub 18, 2009 06:27

IvanZima píše:Páni, držím palce nech Vám to dobre dopadne. Len mi je divné, že to je dosť nový model a už idú meniť výbavu. A neviem ako to je, ale keď niekto niečo ponúka a potom Vám povie, že to nebude ale bude to iné tak si myslím, že je to porušenie zákona o ochrane spotrebiteľa a zvlášť, keď to auto je už objednané 3 týždňe. Lebo by sa dalo povdať, že to mohli urobiť aj úmyselne, že vás zavádzali. Ja by som trval na tom čo som si objednal a keby bol s tým problém tak by som pýtal poriadnu zľavu za nedodržanie objendávky. Ale chápem, že chcete mať auto čo najskôr. Len sa nedajte obalamutiť nejakými rečičkami a trvajte na svojom. Nech Vás nejak neoj...u. Ako spotrebitelia máte svoje práva. Ešte raz držím palce a potom napíšte ako to dopadlo.


Jasne, vdaka, Ivan. Tiez sa mi to neda, je to riadny oyeb. Mne bolo povedane vysvetlenie typu, ze City Live je v podstate De Luxe verzia bez klimy a z tejto sria fabrika ma na cely rok objednavky len na cca 1000 kusov. Teda ze sa im tto nevyplaca vyrabat. (myslim si, ze jeto blbost, lebo mozu dodat nizsiu verziu a do kufra nalozit vsetky tie doplnkove diely, nakoniec mnoho veci sa montuje priamo na Slovensku, napr. hmlovky, parkovacie senzory a pod.).
Skor si myslim, ze problem je v tom, ze AutoVAZ ma tiez dlhy a neplatil dodavatelom. Jasne, ze Moskva AutoVAZ podrzi, ale aj tak sa to teraz asi odrazilo na tom, ze dodavatel tychto "nadstandardnych" dielov (rozumej vyhrievane sedacky, zrkadla a pod.) zastavil dodavky. V dosledku coho ich nevedia montovat do vybavy CITY LIVE.

Je dokonca mozne, ze akonahle Moskva zadotuje AutoVAZ, zacnu vyrabat tie auta v povodnych vybavach...
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Maysner » sob dub 18, 2009 08:50

vidim ze tommelovi a majovi budou vsichni ty vybavy jeste zavidet :lol: :twisted:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

už je Kalina doma.

Příspěvekod Martin Zima » sob dub 18, 2009 16:53

Neviem či budem objektívny, ešte ma neprešla tá eufória z nového auta ale pokúsim sa. Farba je taká akú som si predstavoval. Na PC to vyzeralo inak, ale skutočnosť je vždy iná. Sedenie pohodlné, prijal by som lepšie bočné vedenie. Auto má preda len väčšiu svetlú výšku a vo väčšej rýchlosti sa dosť nakláňa. Inak v pohode. Riadiaca páka ide dosť ztuha, ale to je tým, že ešte nieje rozbehaná, to časom povolí. Prekvapilo ma, že hluk z motora sa vo väčšek miere prenáša do vnútra vozidla, očákával som lepšiu izoláciu. Ale tiež to zatiaľ pripisuje že auto je ešte nezabehnuté a po viac km sa to upraví. Spotreba bola počas plynulej jazdy 50km/5 na 4.9l/100km. Aspoň tak ukazoval palubný počítač. Aj keď mne sa to nezdá, ale budem tomu akože veriť a tešiť sa z malej spotreby. Jediný problém je že nemáme prepravné značky, lebo predajca nemal. Takže som urobil len skúšobnú jazdu a auto išlo do NR na korbe odťahovej služby. Ďaľšia nevýhoda, technický od auta bude až keď importérovi nabehnú peniaze na účet, potom ho pošle predajcovi a potom predajca nám. A bez techničáku ho nemôžeme prihlásiť a bez značiek sa neodvážim jazdiť, lebo keď sa nájde nejaký policajný ch...j čo bude chcieť zarobiť a dá nám pokutu za značky.
Martin Zima
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 02, 2009 10:03
Bydliště: Branč

Příspěvekod Cory » ned dub 19, 2009 17:30

Vcera som v Strihovci videl asi 10x kalinu kombi, kto sa prizna? :P
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvekod Wolfhunt » ned dub 19, 2009 21:20

Maysner píše:vidim ze tommelovi a majovi budou vsichni ty vybavy jeste zavidet :lol: :twisted:


Mno, to nie je o zavisti, cena pojde dole a vraj o dost. Taktiez o par veci menej, co sa mozu pokazit. Len cloveka nastve ten pristup vyrobcu.
Wolfhunt
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 01, 2007 16:06
Bydliště: Trnava

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Kalina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků