Ukončení výroby 2112 v Togliatti

Moderátor: Moderátoři

Ukončení výroby 2112 v Togliatti

Příspěvekod Laďuša » ned črc 13, 2008 14:54

11.07.2008 LADA 112 ушла с главного конвейера АВТОВАЗа
АВТОВАЗ, как и планировал, с июля прекратил производство автомобилей LADA 112 на главном конвейере. На смену «двенашке» пришел новый хэтчбек. Замещение происходило плавно – начав с 78 автомобилей LADA Priora и 4557 LADA 112, произведенных в феврале, конвейер вышел в июне на соотношение хэтчбеков 6528 / 758 -LADA Priora и LADA 112 соответственно. В июле АВТОВАЗ планирует выйти на проектную мощность и выпустить 9968 хэтчбеков LADA Priora.
Хэтчбек LADA 112 выпускался на АВТОВАЗе с 2000 года. За это время с заводского конвейера сошло более 533 тысяч таких автомобилей, информирует «АВТОСТАТ». Теперь LADA 112 т будут выпускаться только на черкасском автозаводе украинской корпорации «Богдан» из вазовских автокомплектов.
http://www.ladaonline.ru/news.asp

Lada 112 se v Toľjatti přestala vyrábět. Plynule nahrazena Priorou 072. Od 2000 bylo vyrobeno 533 000 dvanáctek. Teď se VAZ 2112 bude montovat v Čerkassku :wink:
Naposledy upravil Laďuša dne pon črc 14, 2008 06:34, celkově upraveno 1
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod rudo. » pát črc 18, 2008 13:42

Ja len dúfam, že Ukrajinci to budú robiť lepšie, lebo RU to riadne odflákli. Podľa mňa tá desiaka je naozaj len pre fanúšikov Lady v EU. Skutočnosť je taká, že za málo peňazí sa kupuje s týmto autom aj málo kvality, ale toto platí u nich. Preto si myslím, bola desiatka najpredávanejším autom minulého roku na UA. Veď predsa tam nemôže byť toľko hlupákov, aby kupovali vyslovene zlé auto. Ak sa auto dostáva do EU, tak je to riadny prepadák hlavne kôli už pre takéto auto drahému servisu. Ináč, kým ma to auto ešte nenahnevalo, tak že pôjde preč, tak výrobu na UA vítam.
rudo.
 
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

110 made in UA

Příspěvekod FOMA » pát črc 18, 2008 15:00

no nejsem si tak jistý,že by na UA robili Lady kvalitněji než v RU :? ...soudě tak podle ND vyrobených na UA se kterými jsem měl tu čest. :roll:
tím však nechci říct,že na UA neumějí dělat kvalitní a dobré věci. jen nemám z takové té druhovýroby dobrý pocit,ale je to jen můj názor(a i pocit) :?
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod rudo. » pon črc 21, 2008 17:01

Podľa mňa to už ani nemôže byť ešte horšie. Na pokútnej výrobe dielov do Tavrie ,UA firiem, Záporožec skoro padol. Takže, možno máš aj pravdu. Nech je to ale ako chce, ale od značky Lada sa treba v EU držať ďalej. Samozrejme toto sa netýka starých Lád, ktoré sa ešte stále dajú jednoducho a lacno opraviť aspoň tu na vých. slovensku je to tak. Kolega má 2104-rku. No tiež pôjde do šrotu, lebo sa na nej rozpadáva už všetko a už ju nechcú ani naši rómovia :). Takže potom prečo sa ďalej desiatka bude vyrábať ak sú z ňou také problémy? No jednoducho preto (skrátene), že je lacná, má lacné náhradné diely a má pomerne lacný servis a "chudoba" si môže ešte stále čo to opraviť aj svojpomocne :!: Toto ale pre desiatku v EU neplatí :!: Spoliehať sa, že natrafíte práve vy na bezproblémový kus, je za takúto cenu príliš veľké ryzyko :!: Toto vám nepovie žiadny predajca Lady, že za cenu jednej riadiacej jednotky napr. Felície, do desiatky kupujete v krajine jej vzniku komplet celú elektroniku motora aj s katalyzátorom a kto vie koľko sa vám aj zvýši :idea: :idea: Toto mal písať Anonimus. Aby to dostalo logiku. :!: Teraz-ekonomický pohľad na vznik továrne na UA: Prichádza investor, dáva prachy, prebieha výroba, odbyt, odvádzajú sa dane štátu. A auto sa predáva a kto vie prečo? :D :D :D Ja mám desiatku skoro tri roky, ale na toto všetko som prišiel až teraz. :evil: Čo už? Zrejme sa zo mňa stane fanúšik Lady :D, ale preto ju nebudem nikomu odporúčať. :!: aspoň nie desiatku. :)
rudo.
 
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků