Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Poruchy

Příspěvekod dmatej » stř kvě 04, 2005 20:46

Na co si dát pozor? Kolik stojí opravy?
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Jiri » stř kvě 18, 2005 15:59

no kdybych měl čas, udělal bych taky podobnou tabulku z vlastni zkusenosti :-)
http://www.autoreview.ru/new_site/year2 ... 10/vaz.htm
a
http://www.autoua.net/modules.php?op=mo ... =0&thold=0
Ruské ceny v dolarech to vypadá krásně. Pokud by člověk kupoval díly v česku... no napriklad alternator za 45 $ je smesna cena u nas tipuju cenu tak 6000Kc
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod franta » čtv kvě 19, 2005 06:50

alternator nový 6400 a repasovaný 2500kč. Jinak u mě ta náklady a závady za 23000km a 13 měsíců používání. 2200kč 11l oleje(1x3,5 10w40+2x3,5l 5q40 omv), 450kč 3xolejové filtry, svíšky denso 2200kč+580kč brisky premium, 2000kč green filtr vzduchový+čistící sada, výměna druhého dílu výfuku(záruka, rezovovall), dotažení volantu a kola př. levé(náboj) + 600kč servisní prodka(15000km). Celkem 8030kč(5700kč nebylo nutné vynakládat, ale mám lepší pocit+ menší spotřebu)
Franta
franta
 
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvekod Jiri » čtv kvě 19, 2005 07:18

jo to verim, ja mel do 35000km taky klid :-) a doufam ze jsem si vsecky podstatny prusery uz vybral :-)) nejvic me zarazily ceny dilu v rusku -vychazi na polovic ale nekdy jsou az 4x levnejsi.
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod franta » čtv kvě 19, 2005 08:55

No a nezkoušel jste někdo náhodou si něco ND poslat z ruska? Třeba by to šllo.
Franta
franta
 
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvekod Georgius » čtv kvě 19, 2005 10:28

Znam kluka, co ma holku z Togliatti, snazil jsem se na nej zapusobit, jako ze zit v Rusku je bajecny a tak :wink: , ale on porad chce tu holku dovezt sem :cry: . Bohuzel se s nim nekamaradim natolik, aby byl ochoten holku nebo jeji rodinu zaukolovat stylem: zajdi do fabriky, kup tam tri karburatory na 2107, jeden zanovni alternator, ridici jednotku k 211x a posli to postou, ja ti to pak zaplatim :lol: :lol:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jiri » čtv kvě 19, 2005 12:52

no za prve nevim jestli by to doslo, za druhe existuje porad neco jako clo semerm k temto zemim a cekat na to nez to dojde.....kdy zjsem byl v rusku , nebyl ani cas jit neco shanet nebo kupovat.
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod Anonymous » čtv kvě 19, 2005 13:18

Kvalita? :sad4: nebo :thumbup: ?
Něco málo vybírám z článku na finweb (20.01. 2004) "Světové automobilky staví své závody v Rusku":
"Rusko je vedle Číny a Brazílie oblastí s největším růstem na světě, do dvou let zde budeme vyrábět sto tisíc vozů," hodnotí perspektivu Heidi McCormacková, ředitelka ruské pobočky americké automobilky General Motors. Její firma hodlá v roce 2005 vyrábět v rusko-americkém závodě Togliatti 25 tisíc automobilů Opel Astra ( :blob6: zajímavé, že právě Opel Astra :blob6: , pozn. Anonymouse, viz právě některé osobní výpady zdejších rozoumků :wave: ) a 75 tisíc terénních vozů Chevy Niva.
Západní automobilky se potýkají s ruskou kvalitou.
Optimismus ředitelce neubralo ani loňské selhání. Původně měl závod loni vyrobit 35 tisíc terénních aut Niva, kvůli špatné kvalitě však snížil plán na 10 tisíc kusů. Některé vozy totiž měly pomačkané nebo děravé střechy. Podle časopisu Business Week se několikaměsíčním pátráním po příčině chyby zjistilo, že ruští dělníci sice na vyřezávaní plechů používali laserové nože, horké díly však neodkládali do nových hladkých přepravek, ale na staré drátěné palety, a to přímo na sebe. Chtěli tak šetřit nové přepravky a využít ještě staré zařízení. Vahou materiálu na celé paletě se však dráty vtlačily do nejspodnějších dílů a hotové části střech tak deformovaly. "Špatné návyky odumírají pomalu," poukázala McCormacková na nízkou výrobní kázeň.

Já (tj. Anonymouse) si myslím, že to je otázka času, tak jak se určitě už dořešily přímo z výroby pomačkané a děravé střechy na Nivách, viz článek výše. Ovšem: nutná přijatá další opatření směr vyšší kvalita, v konečném dopadu, budou znamenat ale i vyšší výrobní náklady a tedy vyšší konečné ceny, které ale bude z druhé strany brzdit právě konkurence. Dostatečně? Na některé potíže, s nimiž se majitel auta 10-ové řady setká, mají jistě i vliv konstrukční nedostatky. Kdo si chce v ruštině hodinu sem, hodinu tam dostatečně počíst, toho odkazuji na ruský web:
http://www.autolada.ru/viewtopic.php?t=29195,
přiznám se ale, že mě to (s potřebným slovníkem) už vůbec nebaví :occasion9:
Stále mi proto přichází na mysl, zda-li koupě nového auta zn. Lada není, i v roce 2005, ještě přespříliš riskantní loterie??? :banghead:

Na druhou stranu a co jsem měl za krátký čas si udělat (zatím) obrázek:
:iroc: vlastní AVTOVAZ je, kupodivu na ruské poměry, zisková fabrika, která dokonce vyplácí nějaké ty dividendy, kótována je i na Xetra, Frankfurt a Berlin v Německu, byť z důvodů kurzového rizika, oblasti původu akcie a nejisté likvidity je brána jako rizikový titul. Svojí existencí, jak jsem si přečetl někde jinde, živí v Rusku řádově asi 100.000 zaměstnanců. V souvislosti se ziskovostí také živí ruský státní (i místní) rozpočet. Tak i když a jak jsem si zase jinde přečetl, že i této fabriky se do jisté míry týká záležitost ruských oligarchů a tedy rizika (viz až fatální případ Jukos), tak přece jen to je zatím fabrika spíše ledoborec, který ty kry v Rusku spíše rozráží a láme, než aby začal více a více nabírat vodu.

Rezultát: asi si bude třeba zvyknout, že Lada prostě je jaká je, tolerance k ní je dána především (zatím) lácí pořízení a pevnými nervy.
Kdo asi na to není připraven a nezvykne si, bude (možná?) trpět... :pottytrain5:
Anonymous
 

větrák

Příspěvekod JakubN » úte čer 21, 2005 08:17

Ahoj,
když pustím větrák topení/ventilace nejrychleji (na 4), tak přepálím pojistku (25), která tam je. Zatím to řeším tím, že ho na tuto polohu nepouštím, možností je i silnější pojistka, ale to jsem zatím nezkoušel. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Díky
Jakub
Uživatelský avatar
JakubN
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Skalouš » úte čer 21, 2005 13:45

Tuhle chybu jsem neměl. Reklamovat, reklamovat a reklamovat. Sk.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Skalouš
 
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jiri » úte čer 21, 2005 14:59

Hmm 25pojistka to je docela dost.
ten prepinac ne na plosnaku bloku regulace.. muzou byt nekde prosekly draty na kostru. tezko ric -resil bych to reklamaci (dokud to jde)
J
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod Jiri » úte čer 21, 2005 15:01

Me se zase ztraci chladici kapalina:-( tedy jen kdyz jedu v kolone a zapina se vetrak... jak se to natlakuje tak pomalu mizi.. jenze nikde nic neni videt, do oleje to nejde.. fakt nevim:-((
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod Skalouš » úte čer 21, 2005 15:12

Koukal jsem, že novější modely, než máme já a Jiří mají větší expanzní nádržku. Takže jestli neměli problém s malým množstvím stlačovaného vzduchu v bublině nad hladinou a kvůli tomu s vysokým tlakem....
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Skalouš
 
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jiri » stř čer 22, 2005 07:32

Skalousi ventilator zapina pri 107 stC a tim je dan i tlak ktery tam musi byt bez ohledu na vzduch nahore..kdyz by tam bylo vody vic tak proste utece tim pojistnym ventilem ve vicku.
jenze ten problem je v tom vicku. Me dali naposled v Melnice nove vicko a zezacatku to bylo ok. pak zacala ubyvat voda, (cestou z prace mi v kolone zapne kazdy den vetrak asi tak 4x:-( to vicko se po mesici tim teplem a tlakem zase zdeformovalo a neudrzi ten tlak. vratil jsem se ke staremu vicku , ktere mam stazene paskou na hadice aby se nemohlo moc zdeformovat. uvidime..:-( BTW prijt po cca 8 letech seriove vyroby na to ze je potreba vetsi expanzni nadrzka to je siila:-( musim rict ze tak jak vsicni nadavaji na S120 ze furt vari a tece z ni chladici kapalina tak kam se to sere na tuhle ladu. termostat, hadice, vicka, ventilator...furt se to chlazeni sere a to nemluvim o tom ze ten slavnej hlidac vysky haldiny funguje jen pri startu, kdyz voda zmizi za jizdy tak je vsecko v prdeli...
Vetsina original hadic je bez textilni vlozky, zatim se mi 3 hadice prorizly od spony. Original spony to je taky lahudka.
V lete se chystam do chorvatska, doufam ze nikde nebudu stat v kolone, jinak mi nebude stacit kanystr vodou:-(
omlouvam se za vulgarismy ale nejak mi dochazi trpelivost:-(((
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod Jarda » čtv čer 23, 2005 07:44

Já bych problém viděl spíše v termostatu. Předpokládám, že tam máš chladící kapalinu a ta má vyšší bod varu, než dest. voda. Bod varu se navíc zvyšuje přetlakem udržovaným v chladící soustavě. Pokud včas otvírá termostat, spíná ventilátor jen vyjímečně (vlečení auta v létě do kopce, popojíždění v zácpě ve vedru), vždy jen na chvilku a dříve, než ručička termostatu dosáhne červeného pole. Chladící kapalina by se tedy vůbec neměla vařit.
Mě se vařila loni v prosinci, ventilátor spínal často a na dlouho i když skoro mrzlo. Chladič skoro studený. Po výměně termostatu bez problému, ventilátor dosud nesepl ani jednou.
Uživatelský avatar
Jarda
 
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků