Koupě ojeté desítky (bylo Dotaz ... 2110)

Moderátor: Moderátoři

Koupě ojeté desítky (bylo Dotaz ... 2110)

Příspěvekod JmJ » pon dub 14, 2008 06:29

Zdravim,

kdybych ciste teoreticky kupoval 2111, kam by mel padnout muj zrak jako prvni? Ktera jsou nejplacivejsi mista? prosim klidne jen velice strucne. dik.





Sloučeno s jiným tématem a edit názvu. Zelv.
Naposledy upravil JmJ dne ned zář 12, 2010 08:24, celkově upraveno 1
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod zelvotron » pon dub 14, 2008 07:44

No už tu jedno takový téma dokonce je http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=6550
Nejvíc problémů bylo asi s těsností chladící soustavy, ale tam je problém, že se to těžko hledá i na vlastním autě, natož na nějakým se kterým se projedeš 5 minut.
Dál bych si dal pozor na elektroniku motoru, tam se můžou opravy prodražit, ideální by byla diagnostika, neměly by kolísat otáčky volnoběhu, u studenýho motoru by měli bejt do 1500 a u zahřátýho 800, ale tam je problém, že i když se třeba houpou, tak to eště nemusí nic znamenat - tyhle závady se totiž dost často samy opravujou, takže ta diagnostika by byla pro klid ideální..
Taky bych prověřil stahování oken a po Plavcově zkušenosti i funkci větráku chladiče.
Reznout to začíná nejdřív okolo oka zámku na kapotě, u zalemování vnějšího plechu kapoty u pantů a pak na pátejch dveřích u uchycení plynovejch vzpěr a v horních rozích výklenku pro značku - těsně pod tím červeným plastem, protože ten tam prodře lak. Dál bych asi zkontroloval spodní lemy dveří a podél styku plechů třeba okolo uchycení př. tlumičů. To tu někdy někdo psal, že jak to prodával, tak nějakej Rusák mu ukázal místa kde to hnije o kterejch neměl ani potuchy :-)
To, že to bylo bouraný poznáš podle toho že na tom místě jsou líp vyrovnaný spáry než na zbytku.
No a mělo to bejt stručně tak končím, ale kdyby si to kupoval, nebyla by to čistě teoreticky ta co je v sekci Bazar? ;)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » pon dub 14, 2008 14:14

Stručně? Co chytneš za kousek to máš, někdo si nasere do bot, jako já, a někdo neví že to auto má nějaký střívka :P
Ano doporučoval bych delší zkušební jízdu v horku, aby se motor ohřál na kritickou teplotu a jestli se zapne větrák, když ne, je většinou v háji ŘJ (Nová stojí kolem cca 20tis.kč) . Jestli někde blbne něco s elektrikou, tak nebrat, elektrikář potvrdil, že je to tam všechno různě naplácaný až hrůza.
Úniky fridexu- taky kapitola sama pro sebe.Když to bude mít ještě starou nádobku s čidlem, tak je téměř jistota, že kolem toho čidla poteče fridex, jediná výjimka je snad kolega Tavri.
Drobnost- rezne zadní stěrač ale nový stojí prý 50Kč.
Elektrický stahování oken- mělo by fungovat, jinak oprava dokáže pěkně nasrat, jak tu kdosi psal.
Koroze- tak mě to rezne jen trochu vzadu na prahu a kolem pantů dveří to taky jednou vypukne.JInak věřím tomu že by mi nějakej Rus taky ukázal že je to shnilý na prach :lol:
Když už se 211x kupuje, tak stojí za to zjistit, jestli má palubní počítač, anebo jestli má možnost ho tam připojit, ne všechny mají pro něj zástrčku.Ten kdo si chce takový auto koupit by se měl připravit na to že jezdit s ním v noci připomíná spíše nějaký utajený přesun, protože moc dobře to nesvítí. :oops:
Jo a Tvůj zrak jako první by měl padnout vlastně do peněženky, jestli máš dost penízků na případné špeciélní opravy typu zapalovací modul za 10 tis.kč, nebo radiátor topení za asi 5tis.kč. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod zelvotron » pon dub 14, 2008 14:31

jj, to sem zapomněl napsat, nejdůležitější je mít štěstí :D u 211x to asi platí dvojnásob. Jinak osobně bych se zaměřil spíš na auta prodaný nový u nás.
Plavec: zase to nepřeháněj, radiátor stál 1800, mám od něj ještě účtenku :lol: Jinak mě světla svítí naprosto v pohodě, nemůžu si stěžovat. A myslim, že u tebe to taky není tak strašný, co by měl řikat Čahoun... Spíš ty zadní nejsou moc vidět, zvlášť když už se zadek trochu zašpiní, což je hned, ono by to chtělo ty 10W žárovky, jenže ty to tam zase rozehřívaj :)
JmJ: nechceš se pochlubit nad čím uvažuješ? Neboj, my ti to určitě nevyfouknem :D ;)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skalouš » pon dub 14, 2008 16:45

Zelvotron: Světla: Protože jsem je pravidelně měnil za čistý. :-D
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Skalouš
 
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » pon dub 14, 2008 17:20

zelvotron píše:Plavec: zase to nepřeháněj, radiátor stál 1800, mám od něj ještě účtenku :lol:
To stál 1800, ale dělali mi tu výměnu takový garážníci, takže počítám, že na mělníku nebo v Sadský za to ten bůra padne. :-)
Nojo Čahounovi už nepomohly ani ty 100w žárovky.Zadní jsou hrozně blbě vidět, zvlášť když je hustší déšť, nebo jsou ty skla špinavý- to pak váhám, jestli není lepší zapnout zadní mlhovky, ale zas se bojím abych ty za mnou neoslňoval.

Jestli JMJ nemyslí že tu tohle téma trochu chybí, ale desítku kupovat nemá asni moc v úmyslu.Jestli za tím je ůmysl, tak se nám budeš muset novou ladou pochlubit a na sraze ji vystavit k nahlédnutí. :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » pon dub 14, 2008 18:00

Asi tak, koupit moje, tak budeš vysmátej. Voda nezdrhá, otáčky nekolísají, váha vzduchu je taky ok a skoro všechno je původní. Pokud jsem někdy psal o závadách, tak to byly kraviny, který jsem na začátku vychytal a je klid. Ovšem nechci to zakřiknout, Lada ví, že by hnedka šla. Je to 8 let starý krám, s 81100 km, v mé péči od r. 2003.
Slabá místa lze těžko definovat, co kus, to originál. Rezne, zima jí dala zabrat, hlavně v oblasti lemů a prahů. Spraví to konkor, třeba na 1. máje :-)
Koupě Lady je los, já měl štěstí i u Tavrie, protože to co jsem slyšel od jiných... zíral jsem. Mně každý auto šlapalo dobře.
Moje zásada: koupit mladý, minimálně jetý, servisovaný, nebořený, netuněný, nebastlený a MOŽNÁ to vyjde.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod zelvotron » pon dub 14, 2008 18:10

plavec píše:Jestli JMJ nemyslí že tu tohle téma trochu chybí, ale desítku kupovat nemá asni moc v úmyslu.


No ale ono už tu podobný téma je, třeba jen zkouší, jestli ho naprášíme za zakládání duplicitních témat :mrgreen:
Ta jedenáctka z Bazaru už je prej pryč, tak třeba už to má doma :)

Skalouš: to je vlastně pravda, to si řikal, tak mě napadá jestli si někdy měnil jen samotný žárovky :) Ale třeba naši maj světla původní a taky to svítí slušně.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » pon dub 14, 2008 18:15

zelvotron píše:
plavec píše:Jestli JMJ nemyslí že tu tohle téma trochu chybí, ale desítku kupovat nemá asni moc v úmyslu.


No ale ono už tu podobný téma je, třeba jen zkouší, jestli ho naprášíme za zakládání duplicitních témat :mrgreen:
Ta jedenáctka z Bazaru už je prej pryč, tak třeba už to má doma :)

Skalouš: to je vlastně pravda, to si řikal, tak mě napadá jestli si někdy měnil jen samotný žárovky :) Ale třeba naši maj světla původní a taky to svítí slušně.


Jo podobný téma tu je, taky jsem ho četl.
Světla: jsem asi rozmlsanej z fáčka, kde jsem měl masku s přídavnýma dálkovýma a svítily dál.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod plavec » pon dub 14, 2008 18:28

na www.lada.cz je teď mj. inzerát: Lada 111 Kombi
Prodám Ladu 2111 kombi r.v.1997 najeto 120 000 km,vícebodové vstřikování GM. Prorezivělý zadní pravý podběh,nutná oprava(z tohoto důvodu nepojízdná)Cena 18 000 kč.

Tak to je snad horší křáp než to moje. Přeci by to nebylo za těch pár peněz jen proto že má prohnilej podběh.Ale nechalo by se z toho ještě kde co použít, třeba bych si hned vzal zapalovací modul, když vím kolik sotjí :twisted:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod zelvotron » pon dub 14, 2008 18:38

2111 rok 1997 se mi zdá jako blbost, když už 2110, ale spíš bych to viděl na Samaru. Zajímalo by mě jak to může bejt prohnilý tak, aby to bylo nepojízdný.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » pon dub 14, 2008 18:42

To by mě právě taky zajímalo, spíš tomu někdo šlohnul kola, proto je to nepojízdný. :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon dub 14, 2008 18:48

JmJ, jestli zahneš od Borgských krychlí, tak jsi u mě zkončil :twisted: , píp. Vždyť máš s Werglem velké plány, instalaci bezkontaktu a velice reálnou vizi konverze na stříkačku, toho všeho se chceš vzdát? Jen žertuješ, že jo? To přece nejde :silent: , píp.

:mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod tavri » pon dub 14, 2008 18:55

zelvotron píše:No ale ono už tu podobný téma je, třeba jen zkouší, jestli ho naprášíme za zakládání duplicitních témat

To jo, pěknej bordel nám tu dělají. Dříve jsme měli 211X a Poruchy a bylo :D Teď aby člověk přemýšlel kam co napsat...
Prostě kupovat dneska 8 a více let starou 211x nemá moc smysl... To není ani novinka, ani oldtajmr, to je prostě ... ? :D
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: koupe - slaba mista

Příspěvekod Malda » pon dub 14, 2008 18:57

JmJ píše:Ktera jsou nejplacivejsi mista?

tavri píše:Prostě kupovat dneska 211x nemá smysl

A tak to proste je :mrgreen:
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Malda
 
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků