Niva vs UAZ

Moderátor: Moderátoři

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod zdd » ned led 31, 2021 00:46

Tajga, smiř se s tím, že jsi koupil předraženej vergl, kterej ti zhnije a jak jsem se tady navíc dozvěděl za chvíli začne blbout elektrika. Já se s tím smířil, že to je předraženej krám :twisted: :twisted: :twisted:
No a asi tu izolaci ze dveří a z podlahy strhám, natřu to něčím fakt kvalitním a zkusím na to jen naházet nějaký gumy a tlumící izoloace, abych to mohl občas odkrejt , vysušit a zkontrolovat. Jen si nejsem jistej, jestli to bude normálně odhlučňovat.
Spodek musíš ošetřovat každej rok, je to fakt magořina, jinak shniješ zaživa. No škoda, že tě na tohle nikdo z prodejců neupozorní.
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod tajga » ned led 31, 2021 00:57

ja som si toho celeho vedomy. kupil som to v decembri 2019 ked to prestali dovazat a bol to posledny kus na predajni. o rok by som uz dal za to iste o 4500E viac. Ja presne viam na co to auto mam a na to mi sluzi dobre. Niektory maju tapacirungy uplne prec lebo pod nimi to hnije 5x rychlejsim tempom. Stara mala cvernove tapacirungy ako humusaky na vojne a nova uz to ma trochu tensie. aj elektrorozvod dratov je pavucina ako v modernych autach , predtym davali medenne zvazky z elektrolytickej medi. Plasty tiez davaju, kde bol predtym kov. Odrbavaju a setria kde sa da. Na posolenu cestu v zime s tym ani nevychadzat !!! ked to na Slovensku zacali predavat Slov Lada tak to stalo 8.000 E s DPH okolo roku 2016. potom to islo hore na 11.500 za presne to iste a skoncil predaj. Teraz to vozia za 15.000 oficialny spekulanti. A neoficialne to znova niekto zacal predavat za 11.500 v inzeratoch neoficialny spekulanti. Jak tu uz napisali, kapitalisticke hesla kde je poptavka tam je ponukq, vsetko vyresi ruka trhu. Nechapem ako to zrazu vedia dodat za 11.500 ked je tolko homologizacii, cla, dph a poplatkov ...
Naposledy upravil tajga dne ned led 31, 2021 01:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Vašátor » ned led 31, 2021 01:01

zdd píše:A jaktože tě najednou nezajímá bronto, je to přece upravená niva...


AchBoze, ja měl na mysli zmiňované Bronto z inzerátu.

Takže Tě štve koroze Tvé Nivy? A to nešlo napsat hned na začátku a v klidu?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9303
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod zdd » ned led 31, 2021 01:07

Na mý koroze nikde není, spodek je celej zalepenej, vnitřek bude brzo taky. O tom to není, vím co jsou ruský vergly zač a taky jsem do toho s tím šel. Ale jsou lidi, kteří to neví a kteří se nechají díky neinformovanosti napálit a o tom to celý je.
Navíc jsem ji novou koupil za úplně jinou cenu, než se tady prodává a postavil jí na oficiální papíry sám, takže vím co to obnáší a proto jsem se ptal na marži překupníků :-)
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod tajga » ned led 31, 2021 01:14

pred 10-15rokmi to bolo ako legendarne terenne vozidlo, vela ludi to upravovalo investovalo obrovsku energiu a zbytocne. postupne sa toho zbavili a presli na ine auta. nivy kupuju urbarnici, rybari, polovnici, stavbari - lacne auto na humplovanie.
Aj ked uz ta uprava Niva PUTIN zacina byt v crazy cenovej relacii :D
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Henry » ned led 31, 2021 02:24

S tymi dverami som pisal v susednej teme, ze to nie je take strasne. Ja som tu izolaciu/tmel dal dole, islo to odlupovat bez namahy rukou, takze jasne, ze to je nekvalitne a akoby to tam ani nebolo, ale pod tym uplne leskly cisty plech (v podstate nijako nechraneny!). Na 20-rocnej Nive :!: Spodok dveri uz bohuzial deravy, ale pri tom veku to je pochopitelne. Robit v podstate komplet povrchovu upravu (odstranenie povodneho nateru, odmastenie, odhrdzenie, zaklad, vrch) dveri zvnutra, kde je zly pristup, na uplne novom aute, to by sa mi nechcelo. Radsej nechat tak a po 20 rokoch kludne vymenit aj cele dvere. Aj tak zhrdzaveju v rohoch a lemoch, kam sa nedostanes.

Tie tlmiace plste spod gumovych kobercov som vytrhal ako prve, uplne nasiaknute vlhkostou a uz to tak bolo dlhsie (do takmer kazdeho starsieho auta zateka), preto aj podlaha bola derava. Cim skor tie plste odtial vytrhas, tym lepsie. Odrez ich v mieste, kde sa podlaha lame na tunel, na tuneli ich nechaj, tam je odhlucnenie dolezite a voda sa tam nedostane (okrem brodenia) a ak aj ano, teplo od prevodovky to vysusi. Namiesto nich by som uz nic nedaval, nechaj iba tu gumu. Radsej hlucnejsie auto ako si ho nechat zozierat okrem zvonku aj zvnutra. Ked naberies vodu do interieru na podlahu, vytiahnes stupel z podlahy, voda vytecie a hotovo.

zdd: ak to nie je nejake tajomstvo, zaujimalo by ma, co to mas za Nivu, kolko stala a ako si to spravil s tymi dokladmi. Novu Nivu kupovat nejdem, ani za rusku cenu, len som zvedavy. Pripadne, ak nechces verejne pisat sem do temy, tak sukromnu spravu.
Henry
 
Příspěvky: 621
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Georgius » ned led 31, 2021 08:00

Jinak ad nástřik dutin/spodku - i moje moderní Vesta má v papírech napsáno, že se to má dělat každej rok, jinak padá záruka na rezivění ... na Nivě to tuty musej mít napsáno taky
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned led 31, 2021 08:57

My koupili pračku, schválně jsme si nechali poradit, nějakou lepší, má delší záruku, ale už tu byl servisak asi 4x, mění součástky jednu za druhou a pokaždé se tomu hrozně diví, že v životě to nikomu jinému neodešlo... Stejně je to s auty z Ruska, prostě ve fabryce neměli svůj den, "týden"... Neměli kam naskládat plechy, nechali je venku s tím že do další směny pršet nebude, a doprčic zrovna taký kyseý deštík... Je jim to fuk...
Niv jsem rozebral hodně, kvalita je opravdu různá, teď mam treba 2002 a dveře jsou z venku a zevnitř jako nové, ale prahy jsou pryč... Měla oplastovane... Někdy třeba niva 30let stará působí lepším dojmem než novější kusy...
Prostě to tak je, díky internetu se každý může před rozhodnutím informovat, zkoumat atd. Že prodejci své zboží chválí je normální asi úplně všude, a každý kdo něco prodává třeba ví a někdy zamlčí slabinu svého zboží... To je také v tomto světě normální... Že je něco dražší? To je také normální... Že obchodníci vydělávají? Na to jsme si také zvykli... Tak proč to dál rozmazavat... V každém oboru, kšeftu, práci se to v nějakém měřítku vyskytuje, pokud někdo zná zemi, okres, město, kde to chodí jinak tak ať se podělí... Svůj názor může říci každý, způsob kterým to udělá je čistě jeho věc, lze to způsobem který nikoho neurazí a to je fajn, pokud se chce někdo hádat "diskutovat" ať to prosím nedělá tady, ty stránky o ničem jsou ostudou nás všech... Na to jsou jiné stránky...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Mara » ned led 31, 2021 10:21

Si jen nedovedu predstavit, ze bych se chystal na dlouhou cestu autem co nemusim. To bych si radsi zvolil jako traveni volneho casu treba pobyt v jeskyni oprošten od béhu sveta. Myslenka ze se budu dlouhodobe potykat s provoznimi veci treba nemeckeho nebo korejskeho auta mi prijde absurdni, ale kazdy to ma nejak :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1181
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Georgius » ned led 31, 2021 11:09

Mara píše: To bych si radsi zvolil jako traveni volneho casu treba pobyt v jeskyni oprošten od béhu sveta.

Takový adrenalin bys dal ? Kejchne na tebe netopýr a je po tobě ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Mara » ned led 31, 2021 11:45

Zas ten Batman, ja zapomnel :) A takova pekna verze jak bych mohl jit do sebe. Ale to je mimo nivu i uaz, misto oproštene mysli bych tam dumal na cem jeste potrebuju na aute zamakat :D
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1181
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Marťas » ned led 31, 2021 17:10

Netušil jsem, že tourettův syndrom existuje i v psané podobě.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Luděk Musil » pon úno 01, 2021 09:21

zdd píše:... l. Ale jsou lidi, kteří to neví a kteří se nechají díky neinformovanosti napálit a o tom to celý je.
Hm ... a co třeba možnost, že kupec/zájemce nemá čas nebo nechce procházet nějakou dovozovou anabází a zvolí domácího prodejce, chceš-li překupníka, který to udělá za něj :?:
zdd píše:Navíc jsem ji novou koupil za úplně jinou cenu, než se tady prodává a postavil jí na oficiální papíry sám, takže vím co to obnáší a proto jsem se ptal na marži překupníků :-)

Tak to už by jsi konečně mohl ten svůj stroj představit co je to za typ, model, rok výroby, jakou splňuje euronormu atd.
L.
PS: dostal jsem se k foru po 3 dnech strávených mimo síť, pokud jsi to udělal v jiném příspěvku - potom omluva. Zatím mi to připadá jako reinkarnace jistého bývalého přispěvatele.
Naposledy upravil Georgius dne pon úno 01, 2021 10:13, celkově upraveno 1
Důvod: Trošku jsem ti opravil formátování. Tu svoji shnilou nivu, kvůli které nadává na prodejce, že mylně tvrdí, že Nivy nereznou a jsou etalonem spolehlivosti ještě neukázal, ani nenapsal, na kolik vyšla, i když to má všechno spočítané včetně individuálníhomol
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10476
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod Georgius » pon úno 01, 2021 10:14

aha, tak dlouhej komentář mi neprošel :oops:
Poslední řádek komentáře měl být "I když to má všechnospočítané včetně individuální homologace bez úpravy ŘJ a kastle.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Niva vs UAZ

Příspěvekod zdd » pon úno 01, 2021 17:28

Henry píše:
Tie tlmiace plste spod gumovych kobercov som vytrhal ako prve, uplne nasiaknute vlhkostou a uz to tak bolo dlhsie (do takmer kazdeho starsieho auta zateka), preto aj podlaha bola derava. Cim skor tie plste odtial vytrhas, tym lepsie. Odrez ich v mieste, kde sa podlaha lame na tunel, na tuneli ich nechaj, tam je odhlucnenie dolezite a voda sa tam nedostane (okrem brodenia) a ak aj ano, teplo od prevodovky to vysusi. Namiesto nich by som uz nic nedaval, nechaj iba tu gumu. Radsej hlucnejsie auto ako si ho nechat zozierat okrem zvonku aj zvnutra. Ked naberies vodu do interieru na podlahu, vytiahnes stupel z podlahy, voda vytecie a hotovo.


Jenže samotná guma na podlaze jakýhokoliv auta tohodle typu nestačí, když pojedeš po silnici někam dál tak ohluchneš. Navíc u vyjící převodovky nivy. Říkal jsem si, že bych tam něco položil, třeba dvě vrstvy, jedna nasákavá co dobře tlumí a na to gumu kvůli údržbě. A po akci to vyndat a vysušit. Ale co použít.

No a co mám představovat na svým autě, když je úplně standardní. R.v. 2020, klima, vybavení lux, hliněný kola, jinak nic navíc. Obyčejná niva. Úpravy jsem ještě nezapočal, ale info a nějaký věci už jsou pořešený tak se do toho brzy pustím.

Ondra: psal jsem několikrát o tom, jak naši prodejci o těch autech lžou a zatajují důležité informace. To že to je předražený, poruchový krám víme všichni, jen dýleři a jejich pochopové to tady nechtějí přiznat a nadále budou obelhávat i další zájemce.

Tajga: Tak niva Bronto verze Putin i s volantem a standardníma kolama za 20 tisíc ojro je přece odpovídající cena ne. Navíc se podívej kolik standardních věcí to auto obsahuje už z výroby.
Stejně nechápu, kdo tomu podvodníčkovi může naletět. To snad nemůže prodat ani absolutně hloupýmu neználkovi, nebo snad ano ? :rolleyes:

Tak tady by to stačilo, teď se bude lepší věnovat úpravě stroje a dořešit co s sebou na akci vzít.
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků