Scotova NIVA

Moderátor: Moderátoři

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » čtv črc 28, 2022 20:04

Tak u Nivy je to naopak. Když zvednu protilehlý roh, horní rameno nápravy, které tlačí na ten doraz se odlehčí. To kdybych věděl odpoledne, hodilo by se to při výměně té misky. Maximální síla na ten doraz tlačí, když se zvedá auto v rohu kde je doraz. Nicméně ani tak jsem nebyl na několik pokusů úspěšný. I tak to bylo maximální stlačení jakého jsem zatím dosáhl. Začíná se stmívat, dneska na to kašlu, zkusím to znovu o víkendu.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pon srp 01, 2022 19:13

Pamatuji si že jsem ten cecek flexou trochu zmenšil a namazal vazelínou...
Naposledy upravil Ondra1,7mpi dne pon srp 01, 2022 20:09, celkově upraveno 1
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pon srp 01, 2022 20:01

Přesně tohle jsem dneska odpoledne udělal. Po drobném zmenšení to tam nakonec sedlo.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » stř zář 07, 2022 08:54

Pomalu začneme skládat bílou Nivu. Samodomo lak má nějaké mouchy, ale chybami se člověk učí.
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod valda1971 » stř zář 07, 2022 10:23

scot píše:Pomalu začneme skládat bílou Nivu. Samodomo lak má nějaké mouchy, ale chybami se člověk učí.

Tak ať se daří a vznikne další fešanda :wink: :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » stř zář 07, 2022 10:46

Je to moje první větší lakování. Tak pěkné jak od profíka to není, ale sám se divím do čeho se už začínám pouštět. Auto je jen vyvařené, neměnily se ani prahy ani blatníky ani čelo. Mám všechny plechy doma, ale majitel rozhodl, že se to zatím měnit nebude. Za dva tři roky si to počítám zopakuji. Jen toho času kdyby bylo více :) A to se na mně zítra od manželky nahrne další "hromada" práce.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » stř zář 07, 2022 18:27

Absolvoval jsem dneska příjemnou návštěvu u původní majitelky béžové Nivy. Dověděl jsem se detaily z její historie, dostal jsem kafe s výbornou buchtou a 4 náhradní kola se zajímavým vzorkem. Podobný jsme viděl na Willysu MB. Paní byla ráda, že o Nivu je postaráno a neskončila na vrakovišti.
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř zář 07, 2022 23:17

2 scot:
ja na GAZ 69

scot píše:Je to moje první větší lakování. Tak pěkné jak od profíka to není, ale sám se divím do čeho se už začínám pouštět. Auto je jen vyvařené, neměnily se ani prahy ani blatníky ani čelo. Mám všechny plechy doma, ale majitel rozhodl, že se to zatím měnit nebude. Za dva tři roky si to počítám zopakuji. Jen toho času kdyby bylo více :) A to se na mně zítra od manželky nahrne další "hromada" práce.

zalezi, jak to bude osetrene a pouzivane... tech let muze byt i o dost vic, viz. moje dlouha niva 7 let - jedina nova plecharina byl prah na strane ridice a kus spolujezdcova prahu, ale jestli to zas neporesim, tak letosni STK byla jeji posledni
Přílohy
obr5b.jpg
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » čtv zář 08, 2022 05:06

No Gaz mně vůbec nenapadl. A já si říkal, na co by Barum dělal gumy na jeepy. Přitom když jsem byl malý, byl pro mně gazík synonymem pro terénní auto ať to bylo cokoliv. Docela mně zarazila věta "ale jestli to zas neporesim, tak letosni STK byla jeji posledni", zrovna u Tebe jsme myslel, že Niva vydrží navěky protože umíš opravit všechno.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » čtv zář 08, 2022 18:04

2 scot:
tak opravit vse jde, ale mit na to cas..., toho je cimdal min :( A blby, ze dlouha je jen dvoumistna N1G. Tak si chci udelat tu kratkou, ktera je M1G, letos jsem na ni sice neco udelal, ale je to jen zlomek toho, co jsem mel v planu. Chce to mit motivaci - priprava na nejaky vetsi vylet je pak jako droga :)
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » čtv zář 08, 2022 19:19

Když se člověku nechce, je to horší než když nemůže :) Ale chápu, že těch veteránů máš podle popisu více, nemůžeš mít čas na všechny. Člověk si musí určit priority.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Dusan » čtv zář 08, 2022 19:25

Prahy sa zasadne menia cele. Pac to potom zacne kvitnut hned vedla toho co sa vymenilo
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » čtv zář 08, 2022 21:02

2 Dusan:
No nemam tu zkusenost, zrovna prahy u nivy mam stale OK... jde o to, jak se to osetri a casto lepe nechat puvodni zdrave casti..., no a na skode rapid z r.1988, najeto pres 600 tis.km mam spolujezdcuv prah puvodni a ridicova prahu jsem menil zadni pulku.
U dlouhe nivy mam nejhorsi uchyceni kosti zadni napravy, spodni jsem delal z trojky plechu, ale jedna strana nejak praska cela kolem a pak nosniky, kde jsou uchycene horni kosti, nastesti nejsou cele KO, ale jen v oblasti uchyceni tech kosti, no na vytrzeni to jeste zdaleka neni, to spis se bojim te jedne spodni.

2 scot:
kdyby jen to, co mam v popisu :), ono by se i chtelo, ale jsou jine prekazky a pak rodina je dulezitejsi, no doufam, ze to syna bude take bavit.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » úte říj 18, 2022 17:16

Tak mi u Princezny začala zlobit elektrika. Někdy po zapnutí blinkru zhasne polovina palubní desky (svítí akorát kontrolka světel a dálkových). Po vypnutí motoru a nastartování se to někdy opraví. Myslel jsem, že je chyba v tom třípáčkovém přepínači, tak jsme koupil nový, s pomocí informací načerpaných zde z fóra jsem ho vyměnil. Ale dělá to pořád. Co by to mohlo být? Podezřívám, že je někde vadná zem, ale zatím jsem na nic nepřišel. Bude to někde v oblasti palubní desky nebo mám hledat i jinde?
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř říj 19, 2022 19:55

2 scot:
Normalka, ja uz mam vetsinu konektoru propajenejch, ty fastonky se dobre vypinovavaji... a pak je vzdy jeste lehounce maznu grafitovou vazelinou proti oxidaci, nekdo dava obyc., ale preci jen ten grafit je vodivej
To, co popisujes mi to presne delalo a pomohlo tusim propajeni jednoho konektoru vlevo pod volantem
(jestli to nepisu moc srozumitelne, tak proste veznu pajeci vodu, kapnu ji do mista, kde konci spoj kabliku v tom zalisovani do fastomu a tam to zapajim)
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků