Scotova NIVA

Moderátor: Moderátoři

Scotova NIVA

Příspěvekod scot » sob črc 18, 2020 23:54

Tak jsem se po téměř čtyřech letech studovaní fóra, týdnu uvažování nad inzerátem a nakonec šesti pivech, které mi pomohly při smlouvání, stal hrdým majitelem Lady Nivy 1600 z Roku 1989. Nebyla to láska na první pohled. Týden jsem o ni přemýšlel, dokonce jsme majiteli napsal, že ji neberu, ale nakonec jsme se dohodli. Od roku 1989 až do dubna letošního ruku byla u prvního majitele narozené ho v roce 1945. Auto je na svůj věk je v docela solidním stavu. Koroze nejvíce postoupila na konci předních blatníků, na zbytku auta to asi bude řešitelné bez větších problémů, ale přední blatníky a přední část prahů svěřím odborníkovi. Zatím jsme kromě kosmetických vad přišel na vůli v řízení, vibraci řadících pák při akceleraci, nefunkční světlo zpátečky, stále funkční topení, chybějící popelník, nehybnou sluneční clonou u spolujezdce, odlepené aretace větracího okénka u spolujezdce a nefunkční plynové vzpěry třetích dveří. Při jízdě to hučí kapku víc, než jsem zvyklý ze zbytku vozového parku, bude to chtít nové pneumatiky, ložiska, čepy a počítám, že se ještě něco dalšího najde. Niva má najeto cca 93 tisíc. Z pohledu dnešního řidiče je to docela peklostroj, ale připomíná mi mé řidičské začátky se Škodou 110, která byla o pět let starší než já. Nemám ambice Nivu pravidelně trápit v terénu, sem tam ji vezmu na chatu, ale chtěl bych ji časem dát trošku do pucu a mít ji jako víkendové auto. Určitě ocením rady a připomínky zkušených majitelů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod valda1971 » ned črc 19, 2020 09:28

Tak gratuluji :wink: Ať dělá jen radost :wink: 1600 už moc není.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned črc 19, 2020 13:04

Jo tak super... Hučení bude v pneumatikách. Vůle se dá někdy snadno vyřešit na převodce řízení, ani výměna čepů není složitá. Koroze na věk úměrná, měl jsem stejnou barvu 1,6 a byla zachovalejší než novější kousky... download/file.php?id=37103&mode=view
Trochu by mě zajímalo ze kdy jsou na střeše ty nosníky a taky zrcátko u spolujezdce je nějaké zajímavé...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » ned črc 19, 2020 14:51

@valda1971 Díky. Šesnáctistovka byla jediná varianta koupě Nivy, která prošla přes manželku :). U ní vidí aspoň historickou hodnotu.
@Ondra17mpi
U nosníkú těžko říct, podle patiny tam byly už za krále Klacka. Zkusím se prohrabat bohatou dokumentací kterou jsem k autu dostal, jestli nenajdu účet. Zrcátka jsou obě stejná, předpokládám, že budou originál, stejný vzor na plastu jsem našel i v interiéru. Budu muset vymyslet, jak nahradit ty gumové manžety. U obou zrcátek jsou na vyhození. Ve velkém TP není zapsaný přední rám a taky tam asi bude docela dlouho, ale vypádá to, že si z toho na STK nikdo moc velkou hlavu nedělá. Pokud budou problémy, tak ho sundám.
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned črc 19, 2020 21:35

Viděl jsem myslím docela dost nivek, ale tyto zrcátka nikdy... Možná se mýlím ale originální jsou ty malé chromované, nebo svislý obdélníkový... Ale vypadají dobře...
Rám je novější, a tento je homologovaný avšak bez dokumentace asi někde neprojde...
Přeji hlavně spolehlivý chod motoru, ostatní je sranda!!! :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » ned črc 19, 2020 22:44

Zrcatka tam zatim necham pokud se mi podari vyresit ty manzety. Kdybych z toho nekdy v budoucnu delal veterana, zkusim sehnat nejaka jina. To by sly dolu i ty podelne streni nosice, zatim na ne taky sahat nebudu. U ramu bych teoreticky mohl zkusit zjistit vyrobce, sehnat papiry a nechat si ho do TP dopsat, pokud to jeste jde. do V prvni rade vymenim pneumatiky, necham vyvarit prahy, zkusim zpomalit ostatni korozi. U pneumatik v rozmeru 175/80 R16 moc velky vyber neni. Vaham mezi soucasnymi Voltyre a Yokohama Geolandar A/T G015. Voltyre vypadaji dobove, staci mi koupit dve, ale jizda s nima je o usi. Yokohamy potrebuju ctyri a jso ucenove trosku jinde. Matev tomhle rozmeru tip i na nejake jine? Vraniky mi prijdou na me pouziti prilis terenni.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod nespor.jenda » pon črc 27, 2020 06:59

scot píše:Zrcatka tam zatim necham pokud se mi podari vyresit ty manzety. Kdybych z toho nekdy v budoucnu delal veterana, zkusim sehnat nejaka jina. To by sly dolu i ty podelne streni nosice, zatim na ne taky sahat nebudu. U ramu bych teoreticky mohl zkusit zjistit vyrobce, sehnat papiry a nechat si ho do TP dopsat, pokud to jeste jde. do V prvni rade vymenim pneumatiky, necham vyvarit prahy, zkusim zpomalit ostatni korozi. U pneumatik v rozmeru 175/80 R16 moc velky vyber neni. Vaham mezi soucasnymi Voltyre a Yokohama Geolandar A/T G015. Voltyre vypadaji dobove, staci mi koupit dve, ale jizda s nima je o usi. Yokohamy potrebuju ctyri a jso ucenove trosku jinde. Matev tomhle rozmeru tip i na nejake jine? Vraniky mi prijdou na me pouziti prilis terenni.

S Geolandarama se mi jezdí dobře (když teda mohu jezdit :cry: ), oproti Voltyrům jsou rozhodně tišší. Ovšem na náročný terén (pokud plánuješ jezdit i v něm) by to chtělo jiné pneumatiky než Geolandary.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pon črc 27, 2020 07:46

Já mám ty geo a jsem v lehčím terénu i sněhu spokojený... Pokud mu vraníky přijdou moc tereni, tak mu bude něco takového stačit...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pon črc 27, 2020 08:53

Dik za reakce. Do tezsiho terenu se zatim nechystam. Myslim, ze ze zacatku stravim vic casu servisem nez jezdenim. Nemate nekdo na prodej originalni disky na Nivu? Chtel bych ty puvodni nechat zrenovovat, nez tam dam nove pneu a nechci to davat na spalky nebo delat po jednom kole :)
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod valda1971 » pon črc 27, 2020 09:45

Tak to by stačilo nějaké půjčit - ne :?: :idea:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod nespor.jenda » pon črc 27, 2020 09:56

Zapůjčit bych mohl 3 disky s obutými K-156-I, jeden disk neobutý (je v trochu horším stavu) + zmíněnou pneu. Akorát jsem na druhé straně republiky než Scot.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pon črc 27, 2020 13:43

Nerad si neco pujcuju. Pokud sezenu za rozumnou cenu, radeji koupim druhou sadu disku. Uz mi psal Mara tady z fora SZ, ze by neco mel. Tak snad se domluvime.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod nespor.jenda » pon črc 27, 2020 20:10

1.7čkové plynové vzpěry zadních dveří do 1600 asi nepasujou, že? Pokud by náhodou pasovaly, mám tu pár, který bych mohl odprodat.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod scot » pon črc 27, 2020 21:37

Diky za nabidku. Pokud jsem to spravne pochopil, tak Pokud jsem dobre googlil, tak bych si mel koupit neco takoveho: http://ladadiely.eu/index.php?id_product=388&controller=product Tyhle meri 470mm
Zaroven jsme ale nasel tyto: https://ladapower-europe.com/catalog/niva-1600/interior/lada-niva-1600-tailgate-gas-strut-kit-oem-detail s delkou 450mm.
Tak jsem z toho trosku jelen. Mozna se najde nekdo, kdo nam to napise z hlavy, nemam ted Nivu doma abych to premeril. Jak dlouhe jsou ty tvoje?
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvekod nespor.jenda » pon črc 27, 2020 21:59

Od šroubu ke šroubu 45 cm. Katalogové číslo je 21213-6308010-00.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků