Nákup nové Nivy

Moderátor: Moderátoři

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Dusan » čtv led 23, 2020 21:53

To je podstatna info pre dotycneho, snad tu este pride. :mrgreen:
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Tomáš Feit » čtv led 23, 2020 22:12

Děkuju všem za odpovědi.Ze zkušební jízdou jsem počítal, dokonce jsem měl v umyslu si Nivu za úplatu půjčit na víkend. Zůstávám nohama na zemi a nechci srovnávat Yetinu, která mě stála kdysi 550 tis s Nivou za 300 tis. Počítám s tím, že jízdní vlastnosti a obsluha bude asi návrat do 90 let. Spíš vycházím z toho, že potřebuji druhý auto do rodiny s menším ročním nájezdem. Vždycky jsem kupoval nová, abych měl prvních pět let klid ( pouze jsem dělal pravidelné servisy) a poté jsem je prodával. Proto by mě zajímalo, jestli i u nové Nivy to bude taky tak, jestli pokud na začátku udělám ochranné nástřiky spodku a budu dodržovat pravidelný servis, tak auto cca 10 let vydrží. Jsem z Vysočiny, takže víkendové jízdy znamenají okresní silnice, polní cesty a kamenitá lesní cesta. Proto bych ještě uvítal odpověď od někoho, kdo koupil novou Nivu cca před dvěma roky a podělil se o zkušenosti ohledně kvality. Pamatuju si, jak můj soused nimrod si koupil do lesa v roce 97 novou Nivu, která mů do 5ti let zrezla před očima. Je pravda, že neudělal nic aby tomu zabránil ( vystříkání dutin a spodku).
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 22, 2020 20:15

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Tomáš Feit » čtv led 23, 2020 22:20

Ok, tak to jsem chtěl slyšet :-), Dělal jste nějakou dodatečnou antikorozní ochrannu ?? Spotřeba při normální silniční jízdě je stále těch 9-10 litrů ??
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 22, 2020 20:15

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod tajga » čtv led 23, 2020 22:26

Ano treba si nechat urobit antikoroznu ochranu, na uplne novu ked je to este ciste, nastriekat cely podvozok, podblatniky a potom osadit este plastove podblatniky. a vystiriekat dutiny. 250 euro to stalo, pozeral som spravili to poctivo. Spotreba, chodim aj vela po meste medzi 9-10 litrov, vacsinou vsak blizsie k 9.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Rankl » čtv led 23, 2020 23:40

co se týče koroze, jsou místa, která skrytě pracují i při důkladném ošetření, to ale u každého auta. Roku 2015 jsem dělal výměnu karoserie (byla nová, z konce roku 2013, naskládal jsem na ni motor, nápravy atd z roku 1995, prošla antikorozní ochranou) a od té doby jsem najel 60 tisíc v různém marastu, stojí celou dobu venku. Zatím se zásadní koroze nekoná, jen na odřených místech, časem se začnou šklebit zadní dveře, spodky dveří, napojení sloupků a střechy (to ale nyní přemazávají silikonem, tak u novějších kusů to potrvá déle). Za zásadní považuju namontování podběhů, bahno pod předními blatníky dělá ošklivé věci. Snad dlouho vydrží, karoserie je jediný nedostatkový díl, jinak člověk sežene vše a téměř vše dokáže na dvorku opravit, případně vyměnit celý díl (převodovka atd), u novějších verzí je je možná více elektroniky než je vozu do terénu nutné, je to ale daň za emise a ,,luxus".

V roce 2017 jsem rozebíral havarovanou nivu z roku 2013. Měli jsme ji jako pracovní v muzeu, měla najeto 50 tisíc jak silnice tak terenu. Bylo pěkné sledovat kolegy, jak jsou k nivě zprvu nedůvěřiví, pořád se jim něco nelíbilo, báli se, smrděla jim (levné plasty), vadili jim klepající plasty, po nějaké době si je všechny získala, a popravdě se ji nebáli naložit, údržba byla v podstatě nulová, jen občas jsem něco utahl, zkontroloval, dolil, v servisu byla jednou - po dešti svítil check engine, .. Kdyby kolega přírodovědec spal v posleli a ne v nivě za jízdy, mohla sloužit dodnes. Karoserii jsem částečně rozřezával, přední nosníky, což je krizové místo, byly rzí nedotčené. Trochu to pracovalo pod těsněním zadních bočních okének a na dveřích kufru, ale vůbec žádná tragédie, šlo by s tím zabojovat, případně by to ještě mnoho let vydrželo. Docela ošklivé byly tedy disky, tam se asi šetřilo na barvě, to je ale detail.

Doporučuju předělání na LPG, mám nádrž dole pod kufrem, nic to nezabírá, v terénu to nevadí, kila navíc poznat nejsou (vozim tedy minimum benzínu v nádrži). Jsou to jednoduché počty, při jakém nájezdu se přestavba vyplatí. Mám jednobodové vstřikování, tak jsem to měl zpět určitě po 15 tisících, u čtyřbodu to bude tak po 30. Provoz na LPG je srovnatelný s benzinovou fábií, momentálně pod 2 Kč/km, a to jezdim dost lehčí terén a po silnici i na hraně výkonu motoru. Takže běžné hospodské argumenty, že to žere, jsou mimo.

Co se týká káry, není motorově problem (i když mimo předpisy) vézt tunu nebržděnou z lesa na dvůr, s nivou to trochu hází a řadim o rychlost níže, s redukcí se vyškrábu v bahně i po mokré trávě (záležitost pneu). Na silnici půltunovou káru člověk v podstatě neví, že veze.

Vůbec bych se nebál to zkusit, niva si Tě získá, už tím, jak je krátká, všude se vejde, parádní jízda po polňačkach, na redukci se vyšplhá leckam, zevnitř je omyvatelná. Materiál, který se nevejde dovnitř se vždycky nechá vézt na střeše, případně sklopit sedačky. Je z ní parádní rozhled.

Jen kdo má 190 cm, tak bude chvíli dřít o strop, než se trochu prosedí sedačka.

Doporučuju zkusit.
Kdyby se ukázalo, že to opravdu nejde, vždycky bude někdo, kdo zánovní opečovávaný kus koupí.
2107 a 21214
Rankl
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod tajga » pát led 24, 2020 00:07

Rankl píše:
Jen kdo má 190 cm, tak bude chvíli dřít o strop, než se trochu prosedí sedačka.


Kdyby se ukázalo, že to opravdu nejde, vždycky bude někdo, kdo zánovní opečovávaný kus koupí.


sedacku som si prevaril a posunul o 15cm dozadu, lebo so 190cm je to fakt natesno, hlavne nastupovanie a vystupovanie. Za mnou nikto nesedava takze pohoda a ked sedi tak je velka rezerva posunut dopredu do stavu ako pred upravou.

staru som jazdil 3 roky a predal skoro zatolko co som ju kupil. cenu si to relativne drzi.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Mara » pát led 24, 2020 08:56

Ono to bude individualni, ale mame 2 auta a z rozhodovani, cim se jede, vesmes vyhraje Niva. Lancia je pohoda, ale Niva je zazitek. Jezdi denni provoz i dalky docela. A je mi jedno, jestli dalnice, nebo offroadova sešlost v lomu. Na dalnici obcas nekdo kouka, ukaze z okna palec hore, blikne a odfici. Na sidlisti je nivka jak magnet pro mrňata, zastavi se, koukaji a mamina s nema tesko pohne. Nejakou dobu mi trvalo starsi auto 98 jaksi vyjezdit a doopravit, ale to u noveho nebude nutne. Zvlast bronto verze muze byt zajimava.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Hurikán » pát led 24, 2020 20:00

Určitě doporučuju vyzkoušet. Vysočina je trochu široký pojem (doplň si bydliště do profilu, aspoň okres), ale možnosti vyzkoušení v dostupné vzdálenosti jsou minimálně dvě. Buďto u kluků v madeinrussia, nebo v Brně v Canocaru. Tam teď stojí myslím dvě nové Nivy. Dle popisu využití bych asi preferoval verzi Urban, ale nakonec i běžná klasika by určitě posloužila dobře. Dá se pořídit i v pěkné barvě, takže to i lahodí oku a nepůsobí jako naprostý užitkáč. Bronto je sice taky fajn, ale už je laděné víc do terénu, což je pro tebe docela zbytečné. Lepší bude ten "civilnější" Urban.

V každém případě, jak už tady mnozí psali, pokud ji koupíš, tak doporučuju okamžitě udělat nástřik spodku, dutin a osadit plastové podběhy. Dutiny potom jednou za dva, tři roky obnovovat.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Míra151 » pát led 24, 2020 20:12

já stříkal dutiny tři dny, nastříkal a počkal až poschne a znova aby koroze měla co nejmenší šanci
Hlavně nosníky v předu a dutiny prahů ,dveří,nosníků a zadních blatníků
Někteří koupí sprej na dutiny a půlka jim zbude na druhé auto
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát led 24, 2020 20:30

Nebo ty nivy střídat jako ponožky a nic nestříkat:-D Já už jezdím sedmou :mrgreen: a tu jsem rozhodnut neopravovat kastli...
Ale narovinu je to fakt pokud někdo chce aby mu auto vydrželo...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Tomáš Feit » pát led 24, 2020 22:08

Díky všem za odpovědi, trochu si v tom začím dělat jasno :-), Opravdu varianta 3 D Urban je líbivá, počkám ještě chvilku až se tady objeví model 2020 a zkusím si objednat testovací jízdu. Taky sleduji ruský server a udajně by měl ještě být volat s Airbagem, zatím ho mají pouze v sedadle řidiče. Taky jsem se díval na ceník CanoCar a porovnával doplňkové položky s ceníkem co má Lada Auto SK. Neporovnávám ted cenu samotného auta, kde Canocar uvádí už cenu modelo 2020 Slováci mají ještě model 2019, ale zarazili mě položky např: sada audiosouprava za cca 13000 Kč oproti 200 EUR, tažné za 9500 Kč oproti 250 EUR, ochrana podvozku a dutin + 4 ks plastových podběhů za 15.000 Kč oproti 200 EUR. Jsou to informace z ceníků, kteří zástupci uvádí na svých stránkách, věřím, že při osobním jednání se člověk dokáže lépe domluvit, ale zarazilo mě to.
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 22, 2020 20:15

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát led 24, 2020 22:27

Je to věc názoru, ale část příznivců nivy novým kusům nefandí, osobně při pohledu na cenovku nové nivy a porovnání s tím jak vypadají některé použité, např 2005 garážována za 60 000 Kč bez známky koroze nosníků, tak jsem ji sám koupil... No nic, nový je někdy lepší... Ale stojí to za úvahu... Kdyby dali do nové motor XUD9 tak se nerozmýšlím... Ale 40 let starý motor s Bosch přesnými čidly a RJ... Na chatu po polní cestě asi dobrý ale co víc? Tak jak bylo psáno 5let a pryč...
Tím se nechci pouštět do debaty ani se nikoho dotknout... Nivu mám rád, ale peníze na novou nemám a kdybych měl nikdy bych si za ně jakékoli nové auto nekoupil...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod tajga » pát led 24, 2020 23:54

Sledoval som chvilu inzeraty na slovensku. Pouzite by som rozdelil do styroch kategorii. Zanovna 2-3 roky s najazdom okolo 10.000km byva za cenu novej bez DPH. Kto to bere na firmu si moze kupit zatu cenu rovno novu bol by hlupak dat tolko isto za jazdenu. Potom su take 5-7 rocne origo s najazdom 60.000km za to chcu okolo 5 - 6.000Eur. Dalsie su dodrbane od soplakov s roznymi tuningami a upravami, kilometre nezname, ty sa to pokusaju predat od 3-7.000 eur a nachytat ludi co sa v tom nevyznaju. A potom uz 15 rocne haraburdy hrdzave totalne za 2-3.000.
Kazda ma spodok cerstvo natrety na cierno a zatretu hrdzu. Hlasky typu TOP STAV !!! , Po velkom servise len jazdit !!! su takmer u kazdeho inzeratu. Vsetky su bez hrdze, boli garazovane a jazdene len po cestach v terene udajne ani neboli :D Kupit Nivu z inzeratu by som odporucal len znalcovi alebo si pribrat ktomu niekoho kto vie o co ide, pretoze 90% niv z druhej ruky su podvod a je tam velke riziko ze chudak novy majitel zisti az pocase ako sa nechal nachytat.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob led 25, 2020 08:07

Z velké části máš pravdu, ale občas se najde i výjimka, např tam byla nedávno 1,9d po 1. maj důchodci za 4tis a byla jako z továrny, nebo já třeba koupil long po policii a byla opravdu bez koroze.
Nejlépe se to pozná podle předních nosníků, oni jsou z lisovaných plechů a když se chytne rez tak se nafouknou, a mají větší tloušťku...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Nákup nové Nivy

Příspěvekod Aron » pát led 31, 2020 05:52

Tomáš Feit píše:Děkuju všem za odpovědi.Ze zkušební jízdou jsem počítal, dokonce jsem měl v umyslu si Nivu za úplatu půjčit na víkend. Zůstávám nohama na zemi a nechci srovnávat Yetinu, která mě stála kdysi 550 tis s Nivou za 300 tis. Počítám s tím, že jízdní vlastnosti a obsluha bude asi návrat do 90 let. Spíš vycházím z toho, že potřebuji druhý auto do rodiny s menším ročním nájezdem. Vždycky jsem kupoval nová, abych měl prvních pět let klid ( pouze jsem dělal pravidelné servisy) a poté jsem je prodával. Proto by mě zajímalo, jestli i u nové Nivy to bude taky tak, jestli pokud na začátku udělám ochranné nástřiky spodku a budu dodržovat pravidelný servis, tak auto cca 10 let vydrží. Jsem z Vysočiny, takže víkendové jízdy znamenají okresní silnice, polní cesty a kamenitá lesní cesta. Proto bych ještě uvítal odpověď od někoho, kdo koupil novou Nivu cca před dvěma roky a podělil se o zkušenosti ohledně kvality. Pamatuju si, jak můj soused nimrod si koupil do lesa v roce 97 novou Nivu, která mů do 5ti let zrezla před očima. Je pravda, že neudělal nic aby tomu zabránil ( vystříkání dutin a spodku).

Pokud budes mít zájem jsem od Velkého Meziříčí tak se můžeš přijed podívat na r.v.2013.Mám ji od nového a má najeto 70000km,je bez garáže a jezdí každý den.Jak po těch letech vypadá můžeš ohodnotit.V případě zájmu zavolej na 603507386.
Aron
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte led 14, 2014 18:00
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků