Koupě nivy

Moderátor: Moderátoři

Koupě nivy

Příspěvekod Jarec155 » ned říj 13, 2019 15:33

Dobrý den,
Omlouvám se, že jsem založil nové vlákno ale do vlákna ohledně koupě nivy mi nešlo již nic přidat. Chci se zeptat zítra bych se měl jít podívat na jednu nivu 1.7 rok 1996 v LPG, uzáverky i redukce prý fungují karoserie je vyvarena majitel s tím byl na gumbalkanu v Rumunsku . Takže prý plně pojízdná jediná vada co je tak mi říkal že občas vypadává rychlost číslo dva. Četl jsem že by to mohl být nějaký kroužek ? Nebo kdyby náhodou kolik by cca stala převodovka ? Dá se použít i například že zigulika sedí to nebo ne? Moc děkuji za postřehy a rady. A kdyby byla ještě možnost na co se přesně při koupi a projíždění vozu zaměřit? Jde vyzkoušet uzávěrka a redukce jinak než v terénu ať vím že opravdu fungují? Omlouvám se 4x4 kupují poprvé.
Jarec155
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 13, 2019 13:13

Re: Koupě nivy

Příspěvekod nespor.jenda » ned říj 13, 2019 18:07

Redukci je možné vyzkoušet kdekoliv, ale je nutné ji zařadit v klidu vozidla. Uzávěrku mezinápravového diferenciálu je lepší řadit v terénu, ale krátkodobě to podle mého názoru půjde zařadit i na asfaltu (na pár metrů). To, že se nepovede zařadit napoprvé není vada, je možné vozidlo rozpohybovat malou rychlostí a pak zaskočí lépe. Měla by se rozsvítit kontrolka.
Na asfaltu bych ale uzávěrku nezatěžoval, tudíž nepůjde poznat, jestli pod zátěží nevyskakuje.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Koupě nivy

Příspěvekod Mara » ned říj 13, 2019 18:16

Zdravim, to bude asi Spi - jednobodove vstrikovani. Podle meho nazoru je to motorizace, ktera nema moc nesmyslu navic a je to jednochy system s jednoduchou ridici jednotkou a jednodussima opravama. Pokud se do nich chce. Niva je auto co si vyzada nejakou peci a po tech letech ruznych majitelu, chvili trva nez se kdeco uvede zas doporadku. Po nejake snaze je to slusne a "jednoduche"auto. Prevodovky se sehnat daji a zrejme by mohla byt sjeta zasouvaci vidicka. Ale sundat prevodovku je kus prace a kdyz se tam da jina taky s chybou, tak to je ulet :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Koupě nivy

Příspěvekod Jarec155 » pon říj 14, 2019 06:13

Moc děkuji za rady, takže pokud se to začne stupňovat to vypadávání rychlosti bude lepší asi dát rovnou jinou převodovku že? A nevíte zdali teda bude sedět i s toho zigulika ano je to SPI. Dále se chci ještě zeptat na co se přesně podívat ohledně koroze kde na to nejvíce ty nivy trpí ? Četl jsem ještě že za jízdy převodovky hučí je to tedy normální jev nemusím se toho obávat?
Jarec155
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 13, 2019 13:13

Re: Koupě nivy

Příspěvekod nespor.jenda » pon říj 14, 2019 06:39

Jarec155 píše:Dále se chci ještě zeptat na co se přesně podívat ohledně koroze kde na to nejvíce ty nivy trpí ? Četl jsem ještě že za jízdy převodovky hučí je to tedy normální jev nemusím se toho obávat?

1) Lemy blatníků, "špičky" na zadní straně zadních blatníků. Pokud má vepředu plastové podběhy, mělo by to být lepší než bez nich. Prahy, spodní hrany dveří, kolem čelního a zadního skla + dveře kufru obecně. Když to není příliš, tak se to dá přebrousit a vzít štětkolakem Hammeritem.
2) Převodovky hučí, řadicí páky se mohou trochu chvět (řešíme v jiném tématu). Větší vibrace, zvláště při změně otáček, mohou ukazovat na problém. Pokud za jízdy uslyšíte pravidelný zvuk "dum-dum-dum-dum", mohlo by jít buď o prasklou hardy spojku na mezihřídeli, nebo o ložisko kola.
edit: Co se týká koroze, mrkněte i na výfuk ;-)
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Koupě nivy

Příspěvekod Mara » pon říj 14, 2019 08:34

Pocital bych, ze nejaka koroze by byt mela, ale tyhle roky vyroby auta jsou z plechu co se daji cockem zaplacnout, ale je to prace. Pripadne osetrit /dostat se k mistu/ pribrousit/ odrezovac/ natery/ treba kit/ a zalakovat (štetcem:) ) a pripadne zaplacnout voskem.. Prevodovka, kdyz uz je dole, tak se do ni koukne, rozebere (a fotí) a vymeni se pri jedne praci to co jde videt ze je na vymenu.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Koupě nivy

Příspěvekod Jarec155 » pon říj 14, 2019 10:23

Dobrý den,

moc děkuji za postřehy a rady. Pro info jde o tohle

https://auto.bazos.cz/inzerat/110282864 ... va-4x4.php

z fotek to nevypadá zle ale uvidíme. :) Nepočítám s tím, že to bude krasavice to bych ani nechtěl. Potřebuji to vyloženě do lesa pro myslivost.
Jarec155
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 13, 2019 13:13

Re: Koupě nivy

Příspěvekod tajga » pon říj 14, 2019 11:57

Jarec155 píše:Dobrý den,

moc děkuji za postřehy a rady. Pro info jde o tohle

https://auto.bazos.cz/inzerat/110282864 ... va-4x4.php

z fotek to nevypadá zle ale uvidíme. :) Nepočítám s tím, že to bude krasavice to bych ani nechtěl. Potřebuji to vyloženě do lesa pro myslivost.


Clovece to mozes odviezt rovno na srotovisko. Kup si zachovalu nivu od dochodcu nie zhumplovanu od pubertiakov. Pichni zo srobovakom do podbehu a urobi sa ti diera. Znak mercedes a predny bladnik niekto urval :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Koupě nivy

Příspěvekod nespor.jenda » pon říj 14, 2019 12:10

Nebyl bych tak příkrý jako tajga (už jen proto, že to urvané se podle mého skromného názoru nazývá nárazník). Ovšem znak Mercedesu se k tomu autu opravdu nehodí.
Vlez bych pod auto a pokud je spodek nastříkaný asfaltovým nátěrem, tak se koroze pozná asi jen zmíněným píchnutím (spíš pícháním) šroubovákem.
A ještě bych se podíval na ta místa karosérie, která nejsou přestříkaná maskáčem, protože tam, kde je, se toho asi moc nepozná. Takže podběhy, v motorovém prostoru, pokud bude prodejce ochotný sundat na dveřích tapec, tak bych mrkl, jak vypadá ta "kapsa" na spodku dveří.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Koupě nivy

Příspěvekod hush » pon říj 14, 2019 12:53

za stejné prachy, ale z fotek je hezčí...
https://auto.bazos.cz/inzerat/110285238 ... x4-17i.php

V této cenové relaci počítej s investicí do oprav..
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků